چگونه ساعتمان را تمیز کنیم ؟

حالت مطالعه
پنجشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۹ نویسنده | مترجم:

این روزها به بهداشت فردی و تمیزی لوازم مورد استفادمون بیشتر از قبل اهمیت میدیم، اما بعضی از لوازم یا اکسسوری ها را نمیدانیم به چه شکلی تمیز کنیم یا ممکن است از موادی استفاده کنیم که به آنها صدمه وارد شود.
ساعت مچی یکی از آن اکسسوری هایی است که برای تمیز کردنش باید دقت کنید تا آسیبی نبیند.
نکته: حتما از میزان مقاومت در برابر آب ساعتتان مطمئن شوید
اگر لوازم مخصوص تعمیرات ساعت را دارید، از پین کش برای جدا کردن بند از قاب استفاده کنید در غیر اینصورت با هیچ وسیله دیگر سعی در جدا کردن آنها نکنید.

Clean-watch


- ساعت های استیل:

برای تمیز کردن این ساعت ها دقت کنید حتما تمام قطعات بدنه آن استیل باشد. میتوانید یک مسواک که فرچه آن صاف باشد را به مواد شوینده و آب آغشته کنید و خیلی آروم روی سطح قاب، بند و بین پین های بند بکشید تا تمیز شود.
روش دیگر اسپری کردن الکل روی یک پارچه نرم یا پارچه مخصوص ساعت است و میتوانید با پارچه آن را تمیز کنید ولی توجه داشته باشید الکل را مستقیم روی ساعت نزنید.

تمیز کردن با مسواک با فرچه نرم اسپری کردن الکل روی یک پارچه نرم


- ساعت های تمام پلاستیک:

اگر ساعتی دارید که جنس قاب و بندش پلاستیکی هست (مثل سری جیشاک کاسیو) و از میزان ضدآب بودنش هم مطمئن هستید، با خیال راحت آن را زیر شیر آب بگیرید و با مواد شوینده تمیزش کنید. برای راحتی بیشتر هم میتونید از گوش پاک کن یا مسواکی که فرچه تیز نداشته باشد استفاده کنید.
- برای ساعت هایی که فقط بند پلاستیکی دارند، میتوانید بند را با آب و مواد شوینده تمیز کنید.

شستن ساعت پلاستیکی


- اگر بند ساعتتان برزنتی (پارچه ای) است، از قاب جدا کنید و آن را بشویید، همچنین برای قاب آن از یک دستمال مرطوب استفاده کنید.


- اما ساعت هایی که بند چرمی دارند را باید مراقب باشید، چراکه بند های چرم حساس تر هستند و ترجیحا نباید به آنها آب زده شود.
بهترین روش برای آنها، قرار دادن ساعت در نور آفتاب است اما سعی کنید بعد از این کار حتما بند را با یک پارچه نم دار یا آغشته به روغن مخصوص چرم، تمیز کنید تا دوام بند کم نشود.

بند چرمی مراقب خودتون و ساعت مچی هاتون باشید

 

چگونه ساعتمان را تمیز کنیم ؟
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس  "سایت ایران تایمر"  مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
کد امنیتی تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم
ورود
در صورت فراموش کردن نام کاربری یا کلمه عبور آدرس ایمیل خود را وارد نمایید تا مشخصات به ایمیل شما ارسال شود و یا عدد 0 را به 10002133919456 اس ام اس کنید.
 برگشت به فرم ورود ←