تشخیص ساعت مچی اصل از غیر اصل

تشخیص ساعت مچی اصل از غیر اصل

چرا و چگونه جنس تقلبی یک محصول بوجود میاید؟ یا فرق جنس اصل و غیر اصل چیست؟
چطور بفهمیم ساعت مچی که انتخاب کردیم، اصل است یا نه؟

اگر این سوال ها ذهنتان را درگیر کرده و هنگام خرید ساعت مچی گمراه شدید، به گزارشی از ایران تایمر(اولین فروشگاه آنلاین و مرجع ساعت مچی در ایران) در جواب به این سوال ها به شما کمک می کنیم.

 

شاید اولین سوالی که باید به آن جواب بدیم این است، فرق بین ساعت مچی اصل و غیر اصل چیست؟
وقتی میگوییم این ساعت مچی اصل است، یعنی برند آن اصالت دارد و این موضوع خیلی مهم می باشد. تمام برند ها زمانیکه شکل می گیرند یک قول یا وعده ای را به مخاطبان و مشتریانشان ارائه می دهند که همین موضع سبب می شود تا شما فرق اصل و غیر اصل را بهتر بفهمید.

این وعده هایی که از طرف آن برند داده میشود شامل کیفیت محصول، کارایی آن و خدمات پس از فروش است، در اینصورت زمانیکه شما محصول فیک آن برند را خریداری می کنید هرچند در هنگام خرید به شما می گویند خدمات خودمان را (یعنی مغازه ای که از آن خرید می کنید) به شما میدهیم اما باید بدانید که آن کیفیت، کارایی و خدمات پس از فروش درستی که باید دریافت کنید را نخواهید داشت. همچنین در اکثر موارد، شما همان مبلغ ساعت مچی اورجینال را پرداخت می کنید اما چون از جای معتبری خرید نکردید، به شما محصول غیر اورجینال را به همان قیمت میدهند!
 

چطور محصولات غیر اصل یک برند ساخته می شود؟
زمانیکه یک برند، خوب و قوی پیش می رود سودجویانی پیدا میشوند که محصولات آن برند را بصورت تقلبی با هزینه خیلی کم تولید می کنند و تنها از نام آن برند برای فروش بیشتر استفاده می کنند.

در خیلی موارد از نظر ظاهر هیچ تفاوتی میان یک ساعت مچی اورجینال و غیر اورجینال پیدا نمی کنید، پس جواب چیست؟

باید بگوییم تشخیص از روی ظاهر واقعا سخت است اما چند راهکار میگوییم که می تواند برای شما کارآمد باشد.
ساده ترین راه، جستجو رفرنس (مدل ساعت) است که پشت قاب ساعت حک شده، شما مدل ساعت مچی تان را داخل اینترنت جستجو کنید، سایت های معتبر و عکس هایی که در نتیجه به شما نشان میدهد باید با مشخصات ظاهری ساعتی که در دست دارید یکی باشد.
اگر در نتیجه جستجو تان هیچ سایت یا عکس مشابه با ساعت مچی پیدا نکردید، به این منظور است که آن مدل فاقد اصالت است و کمپانی آن برند همچین مدلی را تولید نکرده است.

راه دیگر توجه و دقت به کارت یا دفترچه گارانتی ساعت، جعبه و پاکت آن است، که باید دقت کنید دقیقا برای همان برندی باشد که خرید کرده اید.
معمولا جاهای غیر معتبری که محصولات تقلبی می فروشند، همچین متعلقاتی را ندارند و از متعلقات فاقد نام برند اصلی استفاده می کنند، همچنین گارانتی معتبری که از همان برند باشد را به شما نمی دهند و شاید کارت مغازه و …را  به عنوان گارانتی ساعت مچی به شما بدهند!


اما بطور قطعی بخواهیم بگوییم، تشخیص اصالت یک ساعت مچی از روی موتور آن واقعی تر است. که این تشخیص از روی موتور ساعت باید توسط کارشناسان ساعت صورت بگیرد چون ممکن است مدل تقلبی یک محصول از نظر ظاهری کاملا مشابه نسخه اورجینالش باشد.

و در آخر، به شما توصیه می کنیم، هنگام خرید از یک مجموعه حتما به صداقت گفتار و رضایت مشتریان آن مجموعه دقت کنید و از جاهای معتبر برای خرید ساعت مچی اورجینال استفاده کنید.

برای درک بهتر تشخیص ساعت مچی اصل از غیر اصل وارد لینک زیر شوید، همچنین نظرات یا تجربیات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

www.IRANTIMER.com


 

آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم