7 موزه ساعتی که در سوئیس باید ببینید

حالت مطالعه
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ نویسنده | مترجم:

7 موزه ساعتی که در سوئیس باید ببینید

قطعا دلایل زیادی برای بازدید از سوئیس هست، اما اگر شما نیز از علاقمندان ساعت هستید سفری به سوییس احتمالا برایتان مانند بهشت برروی زمین خواهد بود.

در کنار فرصت‌های بسیار برای خرید ساعت،‌همانطور که می‌دانید سوییس منزلگاه بسیاری از موزه‌های بزرگ ساعت است. متاسفانه برای بازدید از برخی از هیجان انگیزترین کلکسیون‌ها می‌بایست از پیش وقت تهیه کنید و می‌بایست کمی پیش‌تر از سفر خود برنامه ریزی کنید. (مانند موزه‌های لانجینز Longines، آدِمارس Audemars و ...) در این مقاله چند موزه هیجان‌انگیز که ساعت‌های بازدید معمولی دارند را معرفی خواهیم کرد. هفت موزه برتر به شرح زیر است:

MIH – موزه بین‌المللی ساعت‌شناسی یکی از بزرگترین کلکسیون‌های ساعت دنیا است. 6 روز در هفته باز بوده و از ساعت 10 صبح الی 5 عصر امکان بازدید میسر خواهد بود. همچنین شروع خوبی برای سفر هیجان انگیز به موزه‌های ساعت خواهد بود.

Musée d’Horlogerie du Locle – موزه ساعت‌شناسی لوکِل خیلی دور از MIH نبوده و موزه کوچکتری در ساختمان فوق‌العاده در لوکِل (Le Locle) است. در طول زمستان موزه فقط بعد از ظهرها باز می‌باشد. پس حتما پیش از بازدید سری به وبسایت آن بزنید.

http:/www.mhl-monts.ch/

 

Omega Museum – موزه اُمگا در بیِن (Bienne) در سر راه برگشتتان از لاشودوفاند (La Chaux-de-Fonds) قرار داشته و توقفی در موزه اُمگا یک ضرورت است. کلکسیون‌های منحصر به فردی از هرچیزی که مرتبط با این برند است موجود است. به علاوه هزینه‌ای بابت ورودیه نداشته و حتی شنبه‌ها نیز موزه باز می‌باشد.

 

 

Espace Horlogerواقع در سنتیر (Le Sentier) دیدگاه مدرن‌تری به همه چیز وابسته به ساعت‌سازی داشته که در والی دو ژو (Vallee de Joux) بوده و از پنجشنبه الی یکشنبه (زمستان‌ها فقط بعد از ظهر) باز می‌باشد.

 

موزه پتک‌فیلیپ در ژنو: اگرچه متاسفانه اجازه عکس گرفتن را در این موزه ندارید، اما همچنان تشویقتان می‌کنیم تا پیش از بازدید این کلکسیون فراموش نشدنی سوییس را ترک نکنید.

 

Beyer Clock and Watch Museum – موزه ساعت و ساعت مچی  در زوریخ: از آنجایی که به هرحال دیر یا زود گذرتان به زوریخ می‌افتد حتما از کلکسیون اگرچه کوچک اما فوق‌العاده در زیرزمین فروشگاه بِیِر دیدن کنید. تنها بعد از ظهر ها باز بوده و همچنین توصیه میکنیم تا از پیش با یک راهنما هماهنگ نموده و یا از کارکنان مهربان راهنمایی بگیرید.

 

IWC Museum - موزه IWC در شف‌هاوزن (Schaffhausen): تنها 40 دقیقه با زوریخ فاصله داشته و کلکسیون منحصر به فردی از ساعت‌های مربوط به این برند و یا این منطقه می‌باشد. احتمالا بهتر است بازدید از موزه را با بازدید از سازنده ترکیب کنید که نیاز به هماهنگی از قبل خواهد داشت.

7 موزه ساعتی که در سوئیس باید ببینید
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم