طراحی ماشین در قالب ساعت مچی سوئیسی به رنگ آبی

حالت مطالعه
دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ نویسنده | مترجم:

برند ساعت مچی(Carl F. Bucherer)کارل اف بوشرر که در شهر لوسرن سوئیس مستقر است. به عنوان یکی از معدود ساعت‌های خانوادگی سوئیس، از ساعت مچی محبوب الهام گرفته از قدیم با نام Heritage BiCompax Annual.  به عنوان پایه‌ای برای خیلی از نسخه ‏های بسیار محدود و مخصوصش استفاده کرده تا زیبایی یک خودرو 72 ساله خانوادگی را به همراه یک تاریخ غنی به این ساعت‌ها بیاورد. در این مقاله به داستان پشت ساعت مچی Heritage BiCompax Annual Lucerne می‌پردازیم.

تاریخچه ساعت مچی با الهام از ماشین خانوادگی:

در ساعت مچی جدید Heritage BiCompax Annual Lucerne رنگ‌های متمایز آبی رنگ در روی صفحه نقره‌ای رنگ ساعت به چشم می‌آید. این رنگ‌ها یادآور رنگ سدان شهری لینکولن 1949 است که توسط کارل ادوارد بوشرر (پسر موسس کارخانه با نامه کارل فردریش بوشرر) خریداری شده است.

آن خودرو در سال 1952 فروخته شد و چندین بار دست به دست شد تا در نهایت در سال 2013 توسط جرج بوشرر (فرزند ادوارد و مالک فعلی و رئیس گروه بوشرر) دوباره خریداری شد و او، این خود را را به عظمت اولیه خود بازگرداند. امروز این رودستر قدیمی یک منظره آشنا در شهر لوسرن سوئیس است.

طراحی و ویژگی های ظاهری ساعت:

ساعت مچی Heritage Bicompax Annual که اولین بار در سال 2019 معرفی شده بود، از ساعت قدیمی سال 1956 الهام گرفته بود. بدنه این ساعت مچی مردانه از جنس استیل ضد زنگ بوده و ابعاد آن نیز برابر با 41 میلیمتر است. در این ساعت از کرنوگراف با یک تقویمی سالانه استفاده شده است. در این ساعت از دو صفحه فرعی به عنوان کرونوگراف برای گذران دقیقه و ثانیه استفاده شده بود. بخش Annual در اسم ساعت نیز به نمایشگر تقویم سالیانه ساعت اشاره دارد.

یک نمایشگر بزرگ تاریخ در نیمه بالایی صفحه و یک نمایشگر نشان‌هنده ماه سال جاری در بین اعداد 4 و 5 در این ساعت به چشم می‌آید. جزئیاتی مثل عقربه‌های درخشان، اعداد با سبک Arabic، دکمه‌های کرونوگرافی و مقیاس تاچی‌متر همگی از گذشته الهام گرفته‌اند. رنگ کرومی شکل ساعت‌های 12 و 6 از دیگر تمایزهای این ساعت با ساعت‌های قدیمی است. 

در درون این ساعت از کالیبر اتوماتیک Caliber CFB 1972 استفاده شده است. در این کالیبر از 47 قطعه جواهر استفاده شده است که قابلیت ذخیره انرژی به مدت 42 ساعت را دارد. این ساعت به تعداد 188 قطعه محدود بوده و به قمیت 7,700 دلار به فروش می‌رسد.

 

طراحی ماشین در قالب ساعت مچی سوئیسی به رنگ آبی
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم