هر چیزی که باید درباره ساعت ادیفایس بدونید

حالت مطالعه

+ محبوب ترین و پرفروش ترین های ادیفایس

یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ نویسنده | مترجم:

به احتمال زیاد با برند ساعت مچی کاسیو و قدرت این برند ژاپنی آشنایی دارید. اما موضوع این مقاله در خصوص با یکی خانواده های مهم برند casio به نام ادیفایس هست که مورد نقد و بررسی ما قرار میگیرد. سری ساعت ادیفایس کاسیو ترکیبی از سبک کلاسیک و فناوری های مدرن روز دنیاست. ادیفایس برای حرفه ای هایی است که میخواهند ساعتشان طراحی کلاسیک با قابلیت های جدید و به روز داشته باشد. در تعریف خلاصه ساعت های ادیفایس کاسیو باید گفت آنها برای جذب حرفه ای هاییست که به دنبال تکنولوژی و اصالت در ساعت مچی می باشند.

متولدی از کاسیو به نام "ساعت مچی ادیفایس":

"ادیفایس، ساعتی که ارزش سرعت و زمان را تشخیص می دهد، برای افرادی که در لحظه زندگی می کنند!" این شعاری است که کاسیو برای تولید سری ادیفایس بیان کرده.

تاریخچه ساعت ادیفایس

هدف از تشکیل سری ساعت ادیفایس، تولید یک لاین اختصاصی ساعت مچی مردانه کاسیو، با قابلیت های بیشتر و البته تخصصی بوده. همونطور که قبل تر هم اشاره کردم، کاسیو از سری خانواده های زیادی تشکیل شده. بوجود آوردن یک سری از این خانواده ها (مثل سری ادیفایس، جی شاک و پروترک) برای تخصصی کار کردن در لاین جدیدی از ساعت ها بوده. هدف اولیه بوجود آمدن سری ادیفایس هم، تولید یک لاین اختصاصی برای آقایانی است که به سبک ساعت کلاسیک یا ترکیب کلاسیک اسپرت علاقه دارند، همچنین می خواهند ساعتشان از فناوری های به روز تری برخوردار باشد.

فناوری های به کار برده شده در سری ادیفایس

ویژگی کرنوگراف به عنوان اصلی ترین قابلیت، در ساعت های اولیه ادیفایس تا جدیدترین مدل هایش وجود داشته و همچنان رو به پیشرفت است. از قابلیت های متعدد دیگر که در سری ساعت های ادیفایس خیلی دیده می شود، ویژگی بلوتوث می باشد. ساعت هایی که این قابلیت را دارند، به گفته خود برند کاسیو جزو ساعت های هوشمند محسوب می شوند. در اتصال بلوتوثی ساعت با تلفن همراه شما، نظارت بر روی تنظیم زمان به صورت سیستمی در بیشتر از 300 شهر در کل جهان برای شما آسان می شود. همچنین دسترسی راحت تری به میزان اندازه گیری زمان توسط کرنوگراف، تنظیمات ساعت جهانی و … را دارید. این نظارت از طریق یک برنامه مخصوص ادیفایس به نام Casio Watch+ بر روی گوشی شما و از طریق اتصال به بلوتوث قابل استفاده است.

ساعت ادیفایس کرنوگراف

در مدل های پیشرفته تر سری ساعت ادیفایس، یعنی مدل های رادیویی (Radio-controlled) ساعت شما با امواج رادیویی که توسط 6 ایستگاه در سراسر جهان تعبیه شده، بصورت اتوماتیک زمان رو تنظیم و نمایش میدهد. نکته قابل اهمیت دیگری که در فناوری ساعت های ادیفایس دیده می شود، استفاده از تاچ سولار (Tough Solar) در اکثر مدل های این سری است. باتری خورشیدی که از نور محیط برای شارژ بهینه و طولانی تر شدن عمر باتری ساعت استفاده میکند.

خرید ساعت مچی ادیفایس

در واقع میشود اینطور گفت که برند ساعتمچی کاسیو، در هدف ایجاد و تولید یک لاین اختصاصی با صفحه آنالوگ و استفاده از فناوری های پیشرفته و به روز موفق بوده و همچنان رو به پیشرفت است. این رو هم باید بگیم که در طراحی سری ساعت های ادیفایس هم از صفحه آنالوگ و هم ترکیب آنالوگ و دیجیتال استفاده شده تا همه سلیقه ها را در بر بگیرد.

چند دلیل برای خرید ساعت ادیفایس کاسیو:

 • لاین تخصصی ساعت مردانه
 • طراحی کلاسیک و ترکیب کلاسیک اسپرت
 • دارای ویژگی کرنوگراف در اکثر مدل ها
 • داشتن قابلیت بلوتوث و کارایی به عنوان ساعت هیبریدی
 • داشتن قابلیت Radio-controlled
 • داشتن باتری خورشیدی (قابلیت سولار)
 • متنوع در طراحی صفحات آنالوگ و ترکیب آنالوگ و دیجیتال

کالکشن های ساعت ادیفایس

کالکشن ساعت مچی ادیفایس کاسیو

در حال حاضر 4 مجموعه (COLLECTION) در زیر مجموعه سری ادیفایس قرار دارند:

 1. مجموعه Smartphone Link(بلوتوث دار):
  ساعت های این مجموعه از ویژگی بلوتوث و قابلیت اتصال به تلفن همراه برخوردارند که برای استفاده بهتر از ویژگی هایش نیاز به نصب برنامه مخصوص کاسیو هست.
 2. مجموعه Limited Edition (تولید محدود):
  ساعت های تولید محدود مدل هایی هستن که بر اساس یک ویژگی، طراحی متفاوت یا مناسبت خاصی به تعداد مشخص و کمتری به نسبت تولید انبوه، عرضه می شوند.
 3. مجموعه Solar-powered Chronograph(باتری خورشیدی و کرنوگراف دار):
  در این مجموعه علاوه بر ویژگی کرنوگراف، نوع باتری ساعت ها نیز خورشیدی است.
 4. و مجموعه Standard:
  ساعت های این مجموعه، عموما ساعت های معمولی آنالوگ با ویژگی هایی مثل کرنوگراف، نمایش تاریخ و … هستند.

معرفی بهترین مدل های ادیفایس کاسیو:

در این بخش از هر دسته بندی ساعت های ادیفایس، چه بر اساس تکنولوژی و چه ظاهر چند مدل از محبوب ترین و پرفروش ترین ساعت ادیفایس کاسیو را معرفی میکنیم.

جدیدترین ساعت ادیفایس بلوتوث دار:

ساعت ادیفایس بلوتوث دار

ویژگی های ساعت: 

 • اتصال هوشمند از طریق بلوتوث و برنامه مخصوص کاسیو 
 • نمایش تاریخ کامل تا سال 2099 
 • تایمر شمارشگر معکوس 
 • نمایش ساعت جهانی 
 • 2 نور پس زمینه
 • 5زنگ هشدار زمان سنج

این مدل ساعت مردانه اسپرت ادیفایس با طراحی دیجیتال آنالوگ، بیشتر از قبل مورد توجه علاقه مندان این سری خانواده کاسیو قرار گرفته. یک ساعت مچی ورزشی که با دو مدل بند تمام استیل مشکی رنگ و بند پلاستیکی رابر وارد بازار شده. همانطور که داخل صفحه ساعت حک شده، این ساعت هوشمند یا هیبریدی از طریق بلوتوث به تلفن همراه متصل می شود تا مصرف کننده از داشتن چنین ساعت کاملی بهره مند شود. در کنار ویژگی های کامل این ساعت هوشمند مردانه، باید به ویژگی ضد آب آن اشاره کرد که برای شنا داخل استخر و عمق کم مناسب می باشد.

محبوب ترین ساعت دیجیتال آنالوگ ادیفایس:

ویژگی های ساعت:

 • ضد آب تا 100 متر مناسب شنا داخل استخر
 • نمایش تاریخ کامل تا سال 2099
 • تایمر شمارشگر معکوس
 • نمایش ساعت جهانی
 • 3 زنگ هشدار
 • زمان سنجساعت ادیفایس دیجیتال انالوگ

در طراحی ساعت های دیجیتال آنالوگ، زیبایی بصری محصول بسیار اهمیت دارد. یکی از دلایل محبوبیت این ساعت مردانه شیک ادیفایس طراحی نه خیلی شلوغ و نه خیلی ساده صفحه ساعت، با توجه به طراحی دیجیتال آنالوگ آن است. اما نوشته های داخل صفحه ساعت توجهات بیشتری را به خودش جلب می کند. ساعتی که عمر 10 ساله باتری اش را داخل صفحه به مصرف کننده ضمانت داده. اگر قصد خرید ساعت مچی مردانه مقرون به صرفه دارید که هم طول عمر بالایی داشته باشد هم قابلیت های زیاد، این ساعت انتخاب ایده عال شما خواهد بود.

پرفروش ترین ساعت سولار و کرنوگراف دار ادیفایس:

ساعت ادیفایس سولار

ویژگی های ساعت:

 • ضد آب تا 100 متر مناسب شنا داخل استخر
 • نمایش تاریخ و 24 ساعت شبانه روز
 • نمایشگر شاخص ذخیره انرژی
 • کرنوگراف
 • شب نما


همانطور که گفتم 2 ویژگی اصلی ساعت های ادیفایس از ابتدا، قابلیت کرنوگراف و سولار یا همان باتری خورشیدی است. که این مدل ساعت ادیفایس بخاطر داشتن هر دو این ویژگی ها و زیبایی بصری در طراحی، به یکی از پرفروش ترین های ادیفایس تبدیل شده. در صفحه ساعت جدا از قابلیت کرنوگراف آنالوگ، یک شاخص انرژی قرار داده شده. در نمایش شاخص انرژی، میزان شارژ باقیمانده سولار نمایش داده می شود.

محبوب ترین ساعت کرنوگراف دار ادیفایس:

ویژگی های ساعت:

 • ضد آب تا 100 متر مناسب شنا داخل استخر
 • نمایش تاریخ و 24 ساعت شبانه روز
 • کرنوگراف
 • شب نما
قیمت ساعت مچی ادیفایس کرنوگراف

اگر هدف شما تنها خرید ساعت اورجینال و با اصالت است و به دنبال فناوری خاصی نیستید، این مدل پیشنهاد بهتری است. یک ساعت آنالوگ تنها با قابلیت مهم ادیفایس ها که همان کرنوگراف است. این مدل ساعت کلاسیک برای استفاده روزمره، سرکار، ملاقات های دوستانه و حتی جلسات کاری یک همراه مقرون به صرفه و با کیفیت برای شما خواهد بود.

ساعت کلاسیک اسپرت مردانه ادیفایس:

خرید ساعت ادیفایس بند چرمی

ویژگی های ساعت:

 • ضد آب تا 100 متر مناسب شنا داخل استخر
 • نمایش تاریخ
 • شب نما

و اما در نهایت اگر قصد خرید ساعت ادیفایس دارید که طراحی نیمه اسپرت و نیمه کلاسیک داشته باشد، این مدل پیشنهاد خوبی برای شماست. یک ساعت اقتصادی از خانواده کاسیو که در هر موقعیتی قابلیت ست شدن با لباس های شما را دارد.

کیفیت و کشور سازنده در ساعت های ادیفایس:

متریال مورد استفاده در ساعت مچی ادیفایس، از بهترین متریال روز دنیاست. استفاده از استیل ضد حساسیت در بدنه ساعت قولی است که برند کاسیو در تولید این مجموعه داده و بهش عمل کرده. در خصوص کشور سازنده ادیفایس باید گفت اصالت این برند ژاپن هست و 3 خط تولید ژاپن، چین و تایلند در مجموعه کاسیو وجود دارد. بسته به ساعتی که خریداری میکنید کشور سازنده هم در پشت ساعت قید شده.

جمع بندی:

ساعت مچی ادیفایس برای آقایانی که به سبک کلاسیک یا نیمه کلاسیک علاقه دارند و دوست دارند ساعتشون ویژگی هایی بیشتر از نمایش زمان داشته باشد، مناسب است. از نظر قیمت ساعت ادیفایس به نسبت کیفیت متریال و قابلیت های به کار رفته، مناسب جیب شماست. با توجه به طولانی بودن عمر ساعت های کاسیو، مجموعه ساعت های ادیفایس که باتری خورشیدی دارند، با ارزش تر محسوب می شوند. میتونید مدل های متنوع و جدید ساعت مچی ادیفایس رو داخل سایت ما ببینید و مقایسه کنید. اگر این مقاله براتون مفید بود حتما نظرتون رو با ما در میان بزارید.

هر چیزی که باید درباره ساعت ادیفایس بدونید
  ۱۱
نویسنده | مترجم: سحر نجیبی
من متخصص تولید محتوا متنی، عکس و فیلم برداری و علاقه مند به حوزه ساعت مچی و اکسسوری، دنیای مد و فشن با تجربه کافی در این زمینه هستم. و در سایت ایران تایمر از جدیدترین مدل های روز تا فنی ترین اطلاعات دنیای ساعت ها را با شما به اشتراک می گذارم.
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
سپهر: ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
سلام عرض ادب توضیح ومتن کاملی بود باعث شداطلاعاتم راجب ساعت بالابره ممنون ازایران تایمر
به نظر شما این نظر مفید بود؟ بله (0) خیر (0)
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم