ساعت مفهومی Altiplano Ultimate باریکترین ساعت مکانیکی جهان از پیاژه (Altiplano Ultimate Concept Watch)

حالت مطالعه
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ نویسنده | مترجم:

 

ساعت مفهومی آلتیپلانو اولتیمیت (Altiplano Ultimate Concept) با ضخامت باورنکردنی 2 میلی‌متر، باریکترین ساعت مکانیکی جهان است. علارغم مفهومی بودن این مدل، ویژگی‌های طراحی آن برای تولیدات مدل‌های آتی، تجاری سازی می‌شود.

 

 

پیاژه پیش از این باریکترین ساعت اتوماتیک جهان (ضخامت 4.30 میلی‌متر) معرفی کرده بود که بدون شک بی‌نظیر بود. اما این ساعت از نصف آن باریکتر بوده و تنها کمی از سکه ضخیم‌تر است. برای تصور بهتر، ساعت خیلی از بندش ضخیم‌تر نیست.

 

 

 

 

 

 

 

البته زمانی که ساعت باریک می‌سازید وزن ساعت نیز به مراتب کمتر خواهد شد و در این مورد قاب 41 میلی‌متری ساعت از آلیاژ پایه کبالت ساخته شده که وزن کلی آن 21 گرم است. معمولا بیشتر ساعت‌های مکانیکی وزنی در حدود 100 گرم دارند.

 

 

علاوه بر ابعاد منحصر به فرد و موارد استفاده در طراحی این ساعت، تاج ساعت نیز با قاب ترکیب شده و به شکل مستطیل با قاب ساعت تراز شده است. شیشه سفایر ساعت نیز تنها 0.2 میلی‌متر ضخامت دارد.

 

 

مانند ساعت دیگر فوق باریک آلتیپلانو در سال 2013، موتور این ساعت نیز درون قاب تعبیه شده است. واقعا راه دیگری برای تولید چنین ساعت باریکی وجود ندارد. برای همین تعجبی ندارد بگوییم این ساعت دارای 5 حق اختراع است و خلق آن 4 سال به طول انجامیده است.

محرک دقیقه‌ها و ساعت‌ها یک سیستم نوسانی با فرکانس مدرن 4 هرتز (28,800 vph) است. 13 جواهر در ساعت به کار رفته و قدرت ذخیره سازی تا 44 ساعت است.

 

 

دیسک اصلی ساعت که همان پشت قاب ساعت نیز هست، یک PVD برس خورده است که ساعت را برجسته‌تر می‌نماید.

 

 

ساعت مفهومی Altiplano Ultimate باریکترین ساعت مکانیکی جهان از پیاژه (Altiplano Ultimate Concept Watch)
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم