ساعت مچی مخصوص چپ دست‌ها و راست دست‌ها

حالت مطالعه
شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ نویسنده | مترجم:

برای بستن ساعت‌مچی روی مچ کدام دست مناسب‌تر است؟ اگر من چپ دست هستم میتونم ساعتم را روی مچ دست چپ ببندم؟ ساعت‌های مخصوص چپ دست‌ها چه فرقی با ساعت‌های مخصوص راست دست‌ها دارند؟ جواب این سوالات پرپرسش را در ادامه این مقاله به شما میدهیم.

ساعت مچی را روی دست راست ببندیم یا دست چپ؟

شاید در جواب به این سوال بگید فرقی نمی‌کند، اما اینطور نیست! ساعت مچی به عنوان یک اکسسوری جذاب و کاربردی در استایل هر شخص دیده می‌شود. و اهمیت به نوع بسته شدن ساعت روی دست هم نشان دهنده میزان دقت و شیک پوشی شخص مصرف کنندست. همچنین موقع خرید ساعت دلخواهتان میدانید که میخواهید آن را هر روز و همه جا استفاده کنید. پس دقت در انتخاب دست مناسب برای بستن ساعت روی مچ باعث می‌شود تا ساعت مزاحمتی برای شما نداشته باشد.

معمولا همه اشیای دور و اطراف ما برای راست دست‌ها ساخته شده و همین موضوع در ساعت مچی هم دیده می‌شود. اکثر برندهای ساعت ساز دنیا ساعت‌های مخصوص دست راست را تولید می‌کنند. منظور از ساعت مخصوص دست چپ یا راست چیه؟ در ادامه بیشتر توضیح میدم.

فرق ساعت مچی چپ دست‌ها با راست دست‌ها

اکثر ساعت‌هایی که دیدید، دسته کوک آنها در سمت راست قرار گرفته و آن‌ها روی مچ دست چپ بسته می‌شوند. اینطور شخصی که راست دست هست، راحت‌تر از دسته کوک برای تنظیم ساعتش استفاده می‌کند. این موضوع در ساعت‌های مخصوص چپ دست‌ها برعکس است. دسته کوک ساعت سمت چپ قاب ساعت است و روی مچ راست شخص بسته می‌شود.

ساعت مچی را روی کدام دست ببندیم؟

همانطور که بالاتر هم اشاره کردم، اکثر برندهای ساعت ساز به تولید ساعت مخصوص برای راست دست‌ها مشغول اند. اما برندهایی مثل ساعت دیزل، ادوکس، سون فرایدی، پیلو و … ساعت‌هایی مخصوص چپ دست‌ها را هم تولید کرده اند. اکثریت راست دست‌ها باعث شده تا انتخاب دست چپ به عنوان "شیوه صحیح پوشیدن ساعت روی دست" بین عموم عرف شود. اما نکته ای که میخواهیم به شما بگیم در انتخاب دست مناسب برای پوشیدن ساعت، مفید‌تر است.

اگر چپ دست هستید، انتخاب دست راست برای احتمال آسیب پذیری کمتر به ساعتتان، انتخاب درست‌تری است. انتخاب دستی که کمتر فعالیت دارد، باعث می‌شود تا احتمال برخورد ساعت و آسیب به موتور آن کمتر شود.

همچنین در نظر بگیرید اگر راست دست هستید و ساعت هم روی دست راست ببندید، موقع کار کردن و حتی نوشتن ساعت مزاحمت ایجاد می‌کند. به علاوه اینکه انتخاب دست مخالف برای تنظیم ساعت و جهت دسته کوک، کار را برایتان راحت‌تر می‌کند. پس با توجه به دست فعالی که دارید، انتخاب دست مخالف که کمتر از آن استفاده می‌کنید برای پوشیدن ساعت مناسب‌تر است.

نتیجه گیری:

 شاید اینطور جا افتاده که ساعت باید در دست چپ بسته شود، اما این موضوع برای چپ دست‌ها استثنا هم دارد و نباید همیشه عرف را در نظر گرفت. موارد گفته شده در بالا هم در ساعت مردانه و هم زنانه صدق می‌کند و تنها باید به انتخاب دست آزاد و مناسب دقت کنید. شاید هم این مورد برای شما پیش بیاید که با توجه به چپ دست بودنتان ساعتی را که انتخاب کردید مخصوص راست دست‌ها باشد. این موضوع دور از ذهن نیست چون همانطور که اشاره شده اکثر ساعت‌ها مخصوص راست دست‌هاست و چپ دست‌ها اقلیت محسوب می‌شوند. و این مورد کاملا به سبک سلیقه شما در انتخاب ساعت مچی بستگی دارد.

 

ساعت مچی مخصوص چپ دست‌ها و راست دست‌ها
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس  "سایت ایران تایمر"  مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم