معرفی نازک‌ترین ساعت اتوماتیک جهان توسط پیاژه (Piaget Altiplano Ultimate 910P)

حالت مطالعه
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ نویسنده | مترجم:

ساعت‌سازان در تلاشند تا رکورد یکدیگر را در ضخامت کمتر بشکنند. کمتر از یکسال بعد از معرفی نازک‌ترین ساعت اتوماتیک توسط بولگاری با ضخامت 5.15 میلی‌متر (تنها 0.1 میلی‌متر نازک‌تر از رکورد دار قبلی از پیاژه) پیاژه مجددا پرچم‌دار نازک‌ترین با ساعت جدید Altiplano Ultimate Automatic شد.

آخرین ساعت پیاژه که گوی سبقت را با تقریبا 1 میلی‌متر (در واقع یک‌پنجم ضخامت کل) ربوده است و همانطور نام آن اشاره می‌کند (Ultimate به معنای نهایی) ممکن است مهر پایانی بر این رقابت باشد.

 

 

نیمه اول راهکار فنی در این دستاورد راه حلی آشنا است. مانند ساعت کوک دستی 900P، کالیبر 910P نیز از پشت قاب برای عنوان نگهداره قطعات موتور استفاده شده که واحدی غیر قابل تقسیم با ضخامتی کلی 4.3 میلی‌متر ایجاد می‌کند.

چرخ‌دنده‌ها و محورهای موتور مستقیما برروی بخش پشتی قاب سوار شده و نیاز به یک صفحه اصلی در موتورهای معمولی را مرتفع نموده و  به صورت موثری یک لایه فرعی را حذف می‌کند. در نتیجه موتوری برای اندازه گیری وجود ندارد. فقط یک ساعت بسیار بسیار باریک وجود دارد.

 

صفحه‌ای که در وسط قرار ندارد در فاصله بین پلها در جلو، و کل قطار چرخ‌دنده هلال اطراف صفحه ساعت را پر کرده و همه چیز را از چرخ‌دنده ضامن‌دار تا چرخ بالانس قابل مشاهده است. برخی از چرخ‌دنده‌ها از جمله چرخ انتقال اضافه توسط یک محور به ارتفاع تنها 0.12 میلی‌متر برروی صفحه نصب شده اند.

از مدل 900P به بعد ارتفاع اضافه با ساده‌سازی قوطی فنر انجام گرفته است. به جای داشتن دو نگهدارنده در بالا و پایین، قوطی فنر تنها توسط یک نگهدارنده در یک سمت آن معلق شده است. با این‌حال ساعت توانایی ذخیره انرژی برای 50 ساعت را دارد.

 

 

نیمه دوم راهکار سیستم کوک جانبی است که ارتفاع مورد نیاز برای روتور ترکیبی را حذف می‌کند. روتور باریک در اطراف لبه‌های موتور نصب شده و به جای قرار گرفتن برروی موتور و افزودن به ارتفاع، خودش را در پیرامون به موتور می‌آمیزد. برای اطمینان از لَختی مورد نیاز جهت کوک کامل ساعت، از طلای 22 عیار ساخته شده و برروی بلبرینگ قرار گرفته است.

 

در نهایت صفحه و عقربه‌ها اندکی بالاتر از پل‌های ساعت قرار گرفته‌اند تا در صورتی که فشاری به شیشه ساعت وارد شد و باعث بوجود آمدن انحنا در قاب گردید، پل‌های اطراف صفحه اجازه ندهند تا عقربه‌ها به شیشه ساعت برخورد کنند.

ساعت با قاب طلای 18 عیار صورتی و یا سفید با قطر نسبتا بزرگ 41 میلی‌متر، که ضخامت کم ساعت را تلافی می‌کند، عرضه می‌گردد.

قیمت Altiplano Ultimate Automatic 910P با قاب طلای سفید (کد رفرنس G0A4312) 40،800 دلار سنگاپور و طلای صورتی (رفرنس G0A3212039,200 دلار سنگاپور قیمت گذاری شده است.

معرفی نازک‌ترین ساعت اتوماتیک جهان توسط پیاژه (Piaget Altiplano Ultimate 910P)
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم