هنرهای زمانسنجی برروی بوم نقاشی

حالت مطالعه
دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ نویسنده | مترجم:

هنرهای زمانسنجی برروی بوم نقاشی

صفحه ساعت (یا گاها پشت قاب) تا به امروز بوم مینیاتوری نقاشی برای ساعت‌سازان بوده است. اما اخیرا برعکس آن اتفاق افتاده است.

گروه زیادی از هنرمندان در حال وارد کردن زمان‌سنج‌ها به دنیای هنر که البته شباهتی به کارهای دالی، (نقاشی ساعت‌های انتزاعی و به ظاهر درحال ذوب شدن) نداشته و تصاویری خالص و بزرگ شده از ساعت با جزئیات کامل هستند. در این پس‌کوچه هنری، برخی رویکرد‌های تکنیکی و تمیز را به کار گرفته‌اند که تیزی مداد را نمایان می‌کند درحالی که برخی دیگر تصاویر پرتره واقعی و مرتبی را به سبک سنتی انتخاب کرده‌اند.

نیکولاس دبلیو استار (Nicholas W. Starr) از شهرستان اورنج کالیفرنیا روان بودن را به دقت در کار ترجیح می‌دهد. نقاشی‌های او از نظر بصری متراکم، مملو از تنش و اغراق آمیزیِ غالب در آثار هنری خیابانی، است آقای استار: "هنر من ترکیب عمیق رسانه‌ها است"، "من با ایجاد خطوط خشن و حرکت رنگ‌ها، اشیاء مورد علاقه‌ام را زنده می‌کنم."

آقای استار مدرکی از دانشگاه ایالتی فولرتون (Fullerton) کالیفرنیا در رشته هنرهای زیبا دارد. سال گذشته مسیر شغلی خود در شرکت بزرگی را رها کرده تا یک هنرمند تمام وقت شود. "من از سنین پایین همیشه به ساعت علاقه‌مند بوده‌ام. ابتدا از ساعت کرنوگرافی آغاز شد؛ طرح و نقش صفحه برایم جذاب بود."

"بعد از دانشگاه برای 3 سال دست از نقاشی کشیدم تا مسیر شغلی سنتی‌تر تجارت را دنبال کنم. در آنجا با شیفتگان ساعت مانند خودم، آشنا شدم که تمایلم به توسعه کلکسیونم را بیشتر کرد."

"بعد از فاصله گرفتن از حوزه خلاقیت، تصمیم گرفتم تا یک رولکس قدیمی GMT را به تصویر بکشم. تصویر بزرگ از این ساعت کلاسیک بسیار قدرتمند بود و من فقط می‌خواستم بیشتر نقاشی کنم."

آقای استار معمولا کارهای انتفاعی سفارشی برای کلکسیونرهای ساعت در اقصی نقاط جهان انجام می‌دهد. پویایی ایشان و استایل نقاشی بداهه منجر به همکاری ایشان با نویسنده و کارشناس متخصص Danish، آقای کریستیَن هاگِن (Kristian Haagen) شده است.

"بعد از مطالعه کتاب آقای کریستین به نام هشتگ‌ها و ساعت‌ها (Hashtags and Watches) و مشاهده خلاقیت و نگاه طنز آمیز به آنچه برخی، صنعت جدی می‌پندارندش، دریافتم که یک همکاری در پیش است... پس از یکسال تبادل ایده، تصمیم گرفتیم تا جلد کتاب‌هایی که دیدگاه‌های فوق‌العاده‌ای در صنعت ساعت دارند را طراحی کنیم."

جلد کتاب‌ها

 

این سری متشکل از شش کتاب نقاشی تحت عنوان "زمان خوب سپری شده" است با عناوین موزون و خوش‌آیند برای خبرگان ساعت از پتک فیلیپ: "نسل بعد را فراموش کن" تا اِدومارس: "استیل همان پلاتینیوم جدید است". نقاشی‌های اصلی که 30 در 40 اینچ (76.2 در 101.6 سانتی‌متر) است قیمتی معادل 19,480 دلار و نسخه‌های کپی امضا شده توسط هنرمند اصلی که محدود به 150 عدد است، قیمتی برابر با 4,950 دلار و نسخه‌های چاپی جیکلا محدود به 250 عدد قیمت 680 دلار دارند.

هنرهای زمانسنجی برروی بوم نقاشی
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم