ساعت قبله نما تولید شد

حالت مطالعه
پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۸۹ نویسنده | مترجم:به گزارش شیعه آنلاین، چندی پیش یک مهندس جوان فلسطینی به نام «یاسین شوق» یک ساعت مچی قبله نما تولید کرد تا مسلمانان بتوانند در هر نقطه ای از جهان که قرار دارند، جهت قبله را پیدا کنند. این ساعت تولید شده توسط این جوان فلسطینی یک اختراع شناخته شده و مورد تأیید و استقبال بسیاری از مؤسسات، افراد و غیره قرار گرفته است.
پس از انجام بررسی های مختلف توسط برخی کارشناسان، به دلیل دقیق بودن این ساعت، این مخترع جوان فلسطینی مورد تشویق برخی مؤسسات قرار گرفت. از جمله مؤسساتی که «یاسین شوق» را مورد تقدیر قرار دادند، وزارت اوقاف مصر، دانشگاه الأزهر، وزارت اوقاف فلسطینی، تولیت مسجد الأقصی و غیره بودند.
این مهندس جوان در مورد انگیزه این اختراع گفت: می دانستم بسیاری از مسلمانان جهان که به کشورهای مختلف سفر می کنند، در آنجا با مسأله تعیین جهت قبله مشکل دارند و همواره دچار اشتباه و یا شک و تردید می شوند. همین امر مرا به فکر انداخت تا این ساعت قبله نما را تولید نمایم. ساخت این ساعت حدود چهار سال به طول انجامید.
وی در ادامه افزود: پس از ساخت اولین نمونه از این ساعت قبله نما، فورا آن را در سازمان بین المللی ثبت اختراعات وابسته به سازمان ملل متحد، ثبت کردم. پس از آن نیز این اختراع را در مؤسسه بین المللی حمایت از مخترعان که زیر نظر وزارت اقتصاد و بازرگانی فرانسه است، به ثبت رساندم.
مهندس «یاسین شوق» همچنین گفت: در طول چهار سالی که بر روی تولید این ساعت کار می کردم، با مشکلات بسیار زیادی مواجه شدم. برای مثال چندین پیشنهاد از سوی یهودیان به من شد تا دست از این کار بکشم و در مقابل میلیونها دلار پاداش دریافت کنم، اما پیشنهاد آنان را رد کرده و به کارم ادامه دادم. این پیشنهادات بیشتر از سوی یهودیانی که در فرانسه، سوئیس و حتی سرزمین های اشغالی سکوت دارند، مطرح می شد.
این مخترع جوان فلسطینی در پایان گفت: پیش از این نیز دو اختراع دیگر در زمینه پزشکی داشتم. اول اینکه موفق شدم یک لیزر خاص بسیار کوچک پزشکی تولید کنم. آن اختراع را وزارت بهداشت سوئیس از بنده خریداری کرد. علاوه بر آن هم وسیله جدیدی ساختم که مانع انفجار ناگهانی در موتور خودرو و یا لوازم خانگی می شود.

ساعت قبله نما تولید شد
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم