تاریخچه ساعت رولکس مدل "جی ام تی مستر" GMT Master II

حالت مطالعه
شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۰ نویسنده | مترجم:

  
ساعت خلبانان با نام جی ام تی مستر (دو) GMT  Master II


 

هیچ ساعت دیگری کاملا مانند رولکس مهندسی نمی شود، جی ام تی مستر GMT Master در سال 1955 معرفی شد. در همکاری با Pan Am برای برآورده کردن نیازهای خلبانان بین المللی شان  سفارش داده شد. جی ام تی مستر دو (GMT Master II) ثابت کرده است که از نظر ویژگیهایش حتی ارزشمندتر از یک ساعت 24 ساعته قابل گردش با قاب تنظیم شده می باشد که به آنهایی که دور دنیا مسافرت می کنند برای خواند زمان در سه منطقه مختلف اجازه می دهد. (دو زمان بطور همزمان)
جی ام تی مستر دو GMT Master II  با قطر 40 mm ، و زه سرامیکی با صفحه ی سیاه، شیشه ضد خش و با استاندارهای  رولکس تشکیل شده از استیل با خلوص 904L و طلا  18 عیار 18ct ارائه می شود.

TREVOR IMMELMAN

افزایش قهرمانی. اراده فولادین. رتبه بندی برتر از غیر حرفه ای تا رتبه بندی حرفه ای جهانی. لحظه قطعی. مسابقات برتر. هیچ کس حواسش را جمع نمی کند ، exceptto نگاهی به آینده پیش رویش.

چاک ییگر CHUCK YEAGER

 هیچ کس محدودیت های انسان و تکنولوژی را مانند چاک ییگر تحت آزمایش قرار نداده است. در سال 1947 بود  هیچ کس نمی دانست که آیا هواپیما با بال ثابت، می تواند دیوار صوتی را بشکند یا حتی آیا یک انسان می تواند با نیروی فوق العاده از آن نوع سرعت جان سالم به در ببرد. او قبلا در میان خلبانان جنگنده جنگ جهانی دوم یک افسانه بود هنگامیکه با X-1 از زمین برخاست. نه تنها در آنروز اولین انفجار صوتی ساخته شده بوسیله ی انسان را انجام داد ، بلکه دوباره 50 سال بعد با جنگنده F-15 این کار را انجام داد. رزومه اش در رقابتهای نظامی و غیر نظامی برای استفاده در فصل های کتاب های تاریخ هوانوردی به اندازه کافی جامع است.

تحمل مافوق صوت

وقتی کنکورد پروازهای آزمایشی نهایی در سال 1960 اجرا کرد، رولکس با افتخار اعلام کرد که هر دو خلبانان آزمایشی انگلیسی و فرانسوی (برایان ترابشاو و آندره تارکت) ساعت GMT Master داشتند. در یک دوره ی پرواز مافوق صوت ، GMT Master ارزشمند شده بود.

 

 

 


هماهنگی با تغییر فشار

اگرچه GMT Master اساسا برای استفاده حرفه ای طراحی شد، ترکیب عملکرد بی همتا و قدرتمندش به نظر می رسد با توجه به گسترش سفرهای عمومی منجر به تصویب شد. این ساعت علاوه بر توانایی اش برای نمایش ساعت در مناطق مختلف مانند استحکام و ظاهر همه کاره اش باعث تحسین این مسافران گردید. جی ام تی مستر GMT Master مناسب برای جهان تندروند و در واقع، برای هر مناسبت مناسب است. 

اولین پروازهای بین قاره ای

هنگامی که هواپیمای افسانه ای Pan Am خدمه پروازش را آموزش داد، آنها را برای انجام دادن کامل وظایشان آماده کرد. درحالیکه (لبخند – Pan-Am) چهره شناخته شده برای مردم بود، در پشت صحنه، خلبانان در تکنیکهای مبارزه مانند ناوبری هوایی آسمانی آموزش داده شدند. اولین پرواز تجاری بین قاره ای، در سال 1955 برای دو علت جشن گرفتند اول تایید آموزشها و دوم ترکیب ابزارها مورد استفاده بود. ساعت رولکس مدل جی ام تی مستر GMT Master  ساعت رسمی خلبانان Pan Am  شد.

 

چند جغرافیایی

جی ام تی مستر دو (GMT Master II) یک عقربه 24 ساعته و مستقل ، عقربه 12 ساعته قابل تنظیم دارد که تنظیم کردن ساعت را برای منطقه زمانی جدید درحالیکه ساعت به عملکردش ادامه می دهد، نگهداری زمان دقیق را ممکن می سازد. دو عقربه ساعت اجازه می دهد زمان در هر دو منطقه زمانی به طور همزمان خوانده شود.

 
 

قاب 24 ساعته

برای اینکه قاب بدرستی به وظیفه اش عمل کند – بعلاوه زمان در منطقه زمانی سوم – آن ضروری است که فقط 24 موقعیت ممکن در چرخشش وجود داشته باشد. قاب باید به راحتی از یک موقعیت به دیگری ، بدون هرگونه توقف متوسط حرکت کند. این چالش به لطف جهش حرکات قدرتمند و تند در هر دو جهت تقریبا بدون پوشش برآورده شده است.

 

 

فنر رقاصک PARACHROM در ساعت رولکس

یک ساعت تنها به دقیقی نوسانگرش منظم است. فنرهای رقاصک نوسانگر معمول از آلیاژهای فرومغناطیسی ، حساس در برابر میدان های مغناطیسی و شوکها ساخته می شود. بعد از 5 سال تحقیق ، رولکس فنر رقاصک پاراکروم آبی را ایجاد کرد. از یک آلیاژ پارامغناطیسی ، بدون تاثیر در برابر میدانهای مغناطیسی و تا 10 برابر مقاوم در برابر شوکها است. از لحاظ تاریخی، رنگ آبی منحصر به فرد فنر رقاصک یک علامت اعتبار ذخیره شده تنها برای دقیق ترین ساعتهای  مچی است.

سفر جهانی با ساعت رولکس

زمان مشخص شده بوسیله ی عقربه ساعت در صفحه خوانده می شود، درحالیکه زمان مشخص شده بوسیله ی عقربه ی 24 ساعته روی قاب خوانده می شود.

زه دور قاب از جنس سرامیک

یک زه دور قاب از جنس سرامیک با رنگ آبی یا سیاه زیبایی خاصی را به جی ام مستر 40 میلیمتری  40 mm  GMT Master  ارائه می کند. به طور معمول رولکس  از مواد بسیار سخت سرامیکی خاص و مقاومت در برابر خوردگی عالی استفاده می کند که رنگ این سرامیک بدون تاثیر از اشعه های ماورای بنفش باقی می مانند و عملا ضد خش هستند. جنس بکاررفته در اعداد و درجه ها حک شده روی این زه ساعت از پلاتین یا طلای زرد است.

 

 

 


قفل راحت باز شو Easylink

افزایش درجه حرارت ، ارتفاع یا فعالیت بدنی چیزهایی است که ممکن است مچتان متحمل شود و باعث نارحتی شما حتی برای یک ساعت شود. به این دلیل است که رولکس اختراع و ثبت شد، یک سیستم الحاقی که به طول بند ساعت اجازه می دهد که درحدود 5 میلیمتر برای دوباره رسیدن به حداکثر راحتی افزایش یابد. قفل بند ساعت رولکس کاملا یکپارچه و در شرایط مختلف از آزمایش سربلند است سیستم قفل آسان easylink برای بازو بسته کردن هزاران بار در شرایط افراطی بدون در خطر انداختن ساعت رولکس، قابلیت اطمینان است.
 

تاریخچه ساعت رولکس مدل "جی ام تی مستر" GMT Master II
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم