رشد چشمگیر ساعت های سوئیسی در بازار چین

حالت مطالعه
پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۱ نویسنده | مترجم:

رشد چشمگیر عرضه ساعت های سوئیسی در بازار چین طی سال 2011، رکوردهای جدیدی را هم از نظر حجم و هم از نظر ارزش صادرات برای صنعت ساعت سازی سوئیس در پی داشته است.
به گزارش گروه بین الملل پول نیوز، آمار و ارقام ارائه شده از سوی "اتحادیه صنعت ساعت سوئیس" نشان می دهد که مصرف کنندگان در هنگ کنگ و چین بیش از 5.27 میلیارد فرانک سوئیس (5.907 میلیارد دلار آمریکا) برای خرید ساعت های سوئیسی در سال 2011 هزینه کرده اند.

این رقم 29.7 درصد از کل صادرات ساعت های سوئیس را شامل می شود که نسبت به آمار 19.2 درصدی سال 2010 رشد چشمگیری را نشان می دهد. بر همین اساس، ارزش صادرات ساعت های سوئیسی 19.3 میلیارد فرانک سوئیس افزایش یافته است.

از نظر توزیع جغرافیایی ساعت های سوئیسی نیز چین پس از هنگ کنگ و آمریکا در مکان سوم قرار گفته است. با توجه به رقم 48.7 درصدی، این بازار بیشترین میزان رشد را در سال 2011 تجربه کرده است. از سوی دیگر، هنگ کنگ که از سال 2008 تاکنون، عنوان بزرگترین بازار صادراتی ساعت های سوئیسی را از آن خود کرده، همچنان به رشد خود ادامه می دهد.

بر اساس بررسی های صورت گرفته، محبوب ترین کالای لوکس در میان مصرف کنندگان چینی ساعت های پیشرفته و مدرن محسوب می شوند. این در شرایطی است که قیمت این محصولات از سال 2007 تاکنون، روندی افزایشی را دنبال کرده و میانگین قیمت آنها با 205 درصد افزایش به 6 هزار و 812 دلار در سال 2011 رسیده است.
شایان ذکر است، در حدود 70 برند مطرح تولید کننده ساعت در بازار چین حضور دارند که اکثر آنها شرکت های سوئیسی هستند. همچنین، بر اساس میانگین سرعت رشد، پیش بینی می شود که مصرف کنندگان چینی بیش از 200 هزار ساعت لوکس را در سال جاری میلادی خریداری کنند.

رشد چشمگیر ساعت های سوئیسی در بازار چین
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم