تاریخچه ساعت رولکس مدل مولگاس MILGAUSS

حالت مطالعه
دوشنبه ۶ تير ۱۳۹۰ نویسنده | مترجم:
 

مدل مولگاس MILGAUSS
هیچ ساعت دیگر مانند رولکس مهندسی نمی شود. ساعت رولکس مدل مولگاس (MILLGAUSS) در سال 1956 معرفی شد، برای برآورده کردن نیازهای جامعه علمی سرن ، قادر به تحمل میدان های مغناطیسی تا بالای 1000 گاوس (واحد شدت میدان مغناطیسی) است. پس از انجام آزمایش دقیق توسط مهندسین سرن، این ساعت بعنوان یک پوشش مغناطیسی کامل، شهرت بدست آورد. امروزه یکی از ویژگیهای ساعت رولکس مدل مولگاس (MILLGAUSS)، یک فنر رقاصک پاراکروم است که محافظت بیشتر از اثرات مغناطیس را فراهم می کند. در چهلمین سالگرد تولید اولین  ساعت رولکس مدل مولگاس (MILLGAUSS) این بار ساعتی با مشخصات استیل با خلوص 904L ، شیشه  کاملا ضد خش سبز رنگ ارائه شد.
راجر فدر
کارشناس ارشد دادگاه کلکسیونر بی نظیر Slam .
مدل رول. مربی. پدیده.
نامیده شده بعنوان بزرگترین بازیکن تمام وقت.
توسط بزرگترین بازیکنان تمام وقت.

 

 

 

 

 


بزرگترین آزمایشگاه، کوچکترین ذرات کارو برای ارسال اطلاعات سرن
 
(شورای اروپا برای تحقیق هسته ای)، آزمایشگاه برجسته ذرات فیزیک جهان، بالاترین انرژی شتابدهنده ذرات جهان را میزبانی می کند. سرن همچنین یکی از اولین نهادهای علمی است که تایید می کند ساعت رولکس مدل مولگاس (MILLGAUSS) در واقع  می تواند در برابر میدان های مغناطیسی بالای 1000 گوس مقاومت کند.
آزمایشگاه سرن
10  سپتامبر 2008، بزرگترین ماشین علمی دست ساخته بشر، چشمان خود را گشود تا به تماشای نخستین لحظات خلقت کیهان بنشیند. شتاب دهنده غول پیکر  LHC (ابرتصادم گر هادرونی)، بعنوان بزرگترین آزمایشگاه علمی بشر، ابزار کارآمدی است که به تحقیق پیرامون بنیان های سازنده ماده و ابعاد مجهول کیهان پیرامون ما می پردازد. این آزمایشگاه با شبیه سازی رویدادی مشابه آنچه 7/13 میلیارد سال پیش در هنگام وقوع انفجار بزرگ بعنوان مبدا کیهان، رخداد؛ بدنبال بنیادی ترین ذرات سازنده ماده است. برخورد دهنده های ذرات، با برخورد دادن ذرات بارداری همچون پروتون در میدان های عظیم الکتریکی به سرعت های سرسام آوری نزدیک به سرعت نور، ذرات آزاد شده در جریان برخورد را مورد مطالعه قرار می دهند. پیش از این، برخورد دهنده های تواترون (Tevatron) در آزمایشگاه فرمی و نیز RHIC واقع در ایالت های الیونیس و نیویورک ایالات متحده، رازهای بسیاری را از جهان محصور در ابعاد زیراتمی فاش کرده بودند؛ اما قدرت بسیار بیشتر برخوردها و نیز حسگر های پیشرفته تر LHC، به بشر این امکان را خواهد داد تا کشفیات شایان توجهی را در حوزه فیزیک جدید به انجام برساند.
 

یک سیستم محافظ کارآمد

 

نوآوری اصلی در قلب ساعت رولکس مدل مولگاس (MILLGAUSS)، است که مقاومت قابل اعتماد و سپر محافظتی در برابر مداخلات مغناطیسی از موتور ساعت ایجاد میکند. ساخت آلیاژهای فرومغناطیس انتخاب شده بوسیله ی رولکس، شامل دو جز است، یکی حرکت موتور ساعت و دیگری سپر محافظتی است. نه تنها سازندگان ساعت رولکس این گواهی را خواهند داد، بلکه نمادی برای چگالی شار مغناطیسی _ حرف بزرگ B  با یک فلش – بر روی سپر مغناطیسی حک می شود.

تشخیص فوری
ساعت رولکس مدل مولگاس (MILLGAUSS) در میدان مغناطیسی تا بالای 1000 گوس کار می کند، از این رو نامش (هزار گاوس) MILLGAUSS است. (در فرانسه MILL به معنی هزار و GAUSS به معنی اندازه گیری میدان مغناطیسی است) با خطوط واضحش و عقربه ثانیه نارنجی، شکل گرفته مانند یک پیچ فوری، MILLGAUSS در یک نگاه قابل تشخیص است.

 

 

کریستال یاقوت کبود سبز

در ساعت رولکس مدل مولگاس (MILLGAUSS) یک شیشه ضد خش سبز رنگ شده نقش مهمی را دارد. رنگ سبز نامحسوس در اطراف شماره گیر یک زیبایی منحصر به فرد به مدل مولگاس (MILLGAUSS)  می دهد.

 

 

 

 

 

 

 

 

استیل با خلوص 904L

رولکس استیل با خلوص 904L را برای ساعتهای استیلش استفاده می کند. 904L معمولا برای صنایع شیمیایی استفاده می شود جایی که حداکثر مقاومت در برابر خوردگی ضروری است. استیل 904L بطور کامل با فلزهای گرانبهای دیگر مورد استفاده رولکس، آمیخته می شود. استیل با آلیاژ فوق العاده استیل 904L بطور بی نهایت مقاوم و بسیار قابل جلا است.

 

 

 

 

 


فنر رقاصک PARACHROM در ساعت رولکس
یک ساعت تنها به دقیقی نوسانگرش منظم است. فنرهای رقاصک نوسانگر معمول از آلیاژهای فرومغناطیسی ، حساس در برابر میدان های مغناطیسی و شوکها ساخته می شود. بعد از 5 سال تحقیق ، رولکس فنر رقاصک پاراکروم آبی را ایجاد کرد. از یک آلیاژ پارامغناطیسی ، بدون تاثیر در برابر میدانهای مغناطیسی و تا 10 برابر مقاوم در برابر شوکها است. از لحاظ تاریخی، رنگ آبی منحصر به فرد فنر رقاصک یک علامت اعتبار ذخیره شده تنها برای دقیق ترین ساعتهای مچی است.

تاریخچه ساعت رولکس مدل مولگاس MILGAUSS
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
آزاده: ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
راجب رولکس چی میشه گفت بجز اینکه تحسینش کرد👏
به نظر شما این نظر مفید بود؟ بله (0) خیر (0)
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم