بیزل ورلد 2014: هنر دکو (Art Deco) در مرکز توجه

حالت مطالعه
چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ نویسنده | مترجم:


نسخه ی جدید و محدود توربیلون موزون اتوماتیک اسکلتون آرت دکو (َArt Deco Skeleton Aurtomatic Tourbillon Regulator)  تخصص های ال لروی (L.Leroy) را از قبیل مکانیک اصلی، تنظیمات، طراحی و زیبایی بخشی در خود به تصویر کشیده.


برای ال لئوری، اشاره ها به گذشته از روی تاثیر گذاری سبکی نیست، بلکه با نام گذاری به دنبال ساعت ساز با اعتبار در تاریخ، آن ها معمولا به این روش به او ادای احترام می کنند. این مساله به ساعت هایی با ظاهری که اجرای طرح های خلاقانه از قرار داد های کلاسیک، که از بازه های مختلف زمانی بازتاب می شوند، منجر می شود. توربیلون موزون اتوماتیک اسکلتون آرت دکو که مدل اصلی برند در امسال است از این دو قائده به طور کامل پیروی می کند.


از جنبه ی تاریخی، توربیلون موزون اتوماتیک اسکلتون آرت دکو یک سوم ابتدای قرن بیستم را در خود اکتشاف می کند. در سال 2013، گرایش آن سال 1900 بوده و بنابراین، در سال 2014 به دوره ی آرت دکو انتقال یافته. موتور به طور کامل دست ساخت است که شامل وزن نوسان کننده ی آن می باشد که چهار چوب اسکلتون داده شده – به مشابه صفحه ی آن، که به شکل باد بزن در گوشه های بدنه ی طلای صورتی تزیین شده است. شکل گرد ولی در عین حال سخت آن روح هنری ترین موتور قرن بیستم را در آن مجسم می کند. توجه به جزییات به شدت در آن رعایت شده، از میان عمیق ترین دانه های منظم در میانه ی بدنه، یک آراستگی ای وجود دارد که بر بخش های فوقانی آن تاکید می کند. هشت ساعت طلای صورتی توسط برند به تولید خواهند رسید، که این مرحله به دلیل آنکه اخیرا کارگاه بزانسون (Besançon) خود را به سوئیس انتقال داده اند، کاملا در سوئیس جای خواهد گرفت.


کالیبر LL512 یک صفحه ی معمولی را، به همراه ساعت ثانویه در ساعت 6 و دقیقه ی مرکزی، که یاد آور کار گاه های بزرگ ساعت می شود که از آنها برای تنظیم سطح دقت در زمان سنج ها استفاده می کردند، به نمایش می گذارد. همچنین یک توربیلون معلق تک دقیقه ای هم در آن قرار داده شده. چردنگ مرکز تمرکز تکنیکی ساعت است و دو فنر تراز، شامل فنر های مارپیچی در جهت های مخالف هستند تا خطاهای طبیعی موجود در مرکز را با تاثیر توربیلون جبران کنند. چنگال سطح و چرخ خروجی آن از الماس مصنوعی ساخته شده اند و از ویژگی ساختار استروتک (StruTech) استفاده می کنند - اصطلاحی که برای توصیف ساخت و ساز شبکه ای استفاده می شود. این اتصال روان هم یک مقاومت بی نظیر در ضربه را دارا است و هم در سبکی تقریبا بی همتا که در نتیجه ی آنها یک کارایی بالا را اطمینان می دهد. تمام اینها توسط رصد خانه ی برانسون مورد تایید قرار گرفته اند، که خانه ی تاریخی ال لئوی نیز می باشد.


چرخش خود محور این توربیلون اسکلتون، توسط شکل متمایز صفحه ی اصلی کالیبر LL512 برجسته شده است. قسمت بالای آن مثل یک تخم مرغ پخته که آن را بریده باشند، صاف است. در نهایت هم، تمام آنچه که باقی می ماند، قسمت داخلی آن می باشد که آن نیز کاملا زرد است.
 

بیزل ورلد 2014: هنر دکو (Art Deco) در مرکز توجه
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم