طراحی نادر بند خز، در کالکشن جدید فندی

حالت مطالعه
یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ نویسنده | مترجم:


برای سال 2014، فندی یک کالکشن ساعت برای خانم ها را عرضه خواهد کرد، که به قیراط مجنون بر روی خز سمور (Crazy Carats on mink fur straps) معروف است. این سوال پیش می آید که چه کسی به ساعتی با بندی از پوست نیاز دارد. با توجه به اینکه این یک عمل مهم برای گرم نگه داشتن مچ دست نیست، ایده ی آنکه یک ساعت نهفته در یک گوله ی پشم (طبیعی یا مصنوعی) در ابتدا شاید زیاد جالب به نظر نرسد.

 


با اینکه بند های پشمی کم و بیش دیده می شوند ولی بسیار نادر هستند. می خواهیم ساعتی را بررسی کنیم که کمی بهتر از همتا های خود بوده، اگر چه که هنوز هم به نظر می رسد که ساعت در یک دستبند پشمی دفن شده است.
قیراط مجنون فرندی (The Fendy Crazy Carats) یک ایده ی جالب است که مسلما هم در مجموعه ی ساعت های فشن قرار می گیرد، البته چیزی که تولید آن از مجموعه ی فشن ایتالیایی باعث تعجب نیست. با اینکه در فن ساعت سازی پیشرفتگی ای ندارد اما در تازگی برای خانم ها مورد توجه است. پیش از آنکه به بحث در رابطه با بند ساعت بپردازیم بهتر است تا نگاهی به بدنه و صفحه ی ساعت داشته باشیم. عنصر زمان سنجی ساعت به سادگی داشتن یک موتور کوارتز سوئیس است که ساعت و دقیقه را نشان می دهد. نا گفته نماند که یک طراحی جالب قابل رویت نیز وجود دارد که به لطف آن دسته ی دوم ساعت در پشم دفن می شود.


اگر متوجه سنگ های بر روی بدنه ی ساعت - به عنوان نشانگر های ساعت - در تصاویر شده باشید، هر یک از آنها به نحوی طراحی شده اند که میتوانند بچرخند. هر "واحد" در حقیقت، هر یک از آنها به نحوی طراحی شده اند که هر کدام تنظیماتی برای سه سنگ دارد، و با استفاده از دسته صاحب آن می تواند آنها را طوری بچرخاند تا نشان دهنده های الماس ساعت، نشان دهنده های سفایر صورتی (Pink Sapphire) و نشان دهنده های سفایر آبی (Blue Sapphire) را به نمایش در آورد. فندی توضیح می دهد که این خاصیت زیبایی محور، به بدست کننده ی ساعت این امکان را می دهد که رنگ سنگ ها را بر حسب ذائقه ی خود تغییر دهد.
بدنه ی 38 میلی متری در استیل و خود ساعت با تنوع های مختلف سنگ موجود خواهند بود. نسخه ای که شما در اینجا مشاهده می کنید بر روی نشان دهنده های ساعت و در اطراف حلقه ی خود دارای الماس است. همچنین یک بدنه ی ست کامل وجود دارد که 3.22 قیراط الماس و صفحه ای سفید را دارا است، و همچنین با بند سیاه و سفید پوست سمور نیز مشابه خواهد بود.

 

 

 

ساعت به نوبه ی خود بد به نظر نمی رسد و قابلیت تغییر رنگ سنگ های آن نیز ویژگی بسیار جالبی است. و همینطور بند های دو رنگ پوست سمور آن نیز، بر روی زمینه ی کروکدیل هستند. اما سوالی مطرح است که چرا فندی از دو رنگ در مجموعه ی خود استفاده کرده در حالی که خود محصول موجود در پوست سمور به تنهایی تنها طرفداران خاص خود را خواهد داشت. گمان هایی که زده شده است بر آن هستند که شاید هدف شرکت در استفاده از دو رنگ برای بند های ساعت خود، ایجاد زمینه های رنگی از موارد موجود روزمره باشند که بیننده را به یاد آن بیندازند یا زمینه ی فکری ای را با توجه به آن ایجاد کنند. در پایین برای مثال می توان به مشابهت رنگی زرد و سیاه با زنبور عسل، یا قرمز-آبی-سفید با پرچم آمریکا (یا فرانسه) توجه کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در نهایت آنچه که در هدف سازنده ی آن نیز آشکار است، این است که این ساعت برای استفاده در شرایط عادی و روزمره شاید بهترین گزینه به نظر نرسد. البته با در نظر گرفتن سلیقه های مختلف نمی توان این مورد را به عنوان قطعیت در نظر گرفت.


طراحی نادر بند خز، در کالکشن جدید فندی
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم