توربیلون تی ای اس سلطنتی آرنولد و پسر، به همراه یک خم سفایر

حالت مطالعه
چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۳ نویسنده | مترجم:

ما هم همچون دیگران همیشه گفته ایم باز هم می گوییم: توربیلون، به جذابی ظاهری و پیچیدگی تکنیکی ای که همیشه در آن بوده هست، در طول دهه ی گذشته و بیش از آن، به شکل گسترده تری در دسترس موجود است، و تقریبا حدود هر کدام و یا تمامی برند های پیشرفته را در کارنامه خود دارند. توربیلون تی ای اس سلطنتی آرنولد و پسر (Arnold & Son Royal TES Tourbillon)  موفق شده تا طعم و رنگ جدیدی به آن دهد، کافی تا جایی که گردبادی شگفت انگیز تر و تازه تر را در ساعت سازی ارائه دهد، و تمامی این ها در حالی که اختراع خود را با گذر بیش از دو قرن از تولد آن تقریبا دست نخورده باقی بگذارد.


حالا چگونه دست آورد آرنولد و پسر می تواند ادعا را در ادعای بحث بر انگیز ممکن توجیه کند؟ ابتدا، بیایید نگاهی بیاندازیم به اینکه چگونه توربیلون تی ای اس سلطنتی آرنولد و پسر به تجاری بودن خود مانند همیشه ادامه می دهد. تا جایی که عملکرد واقعی مد نظر است، این  پدیده ی سال 2014، از یک توربیلون موجود یک دقیقه ای بهره می برد، که با این وجود، در 3 هرتز، یا 21,600 لرزش در ساعت در حال کار است. و در حالی که کمی بیش از 18 هزار ضربه در ساعت استاندارد توربیلون ها می باشد، این افزایش ناچیز در سرعت چیزی نیست که بخواهیم راجع به آن بنویسیم، یا به زبانی دیگر، سرعت چندان تند و یا کند، محور های اضافی یا خمیدگی های شایسته ی علمی تخیلی که قرار باشد در اینجا شگفتی بیافرینند نیست. چیزی که توربیلون آرنولد و پسر را منحصر به فرد تر می کند، در حقیقت عملکرد آن نیست بلکه نمای منحصر به فرد آن است: اساسا تمامی موتور به نظر می رسد که به اشتباه زیر و رو نصب شده، به این معنی که بخش های داخلی که معمولا به سمت پشت بدنه می بودند حالا به سمت صفحه ی آن هستند. و وقتی که ما می گوییم نمایان، منظورمان این است که نمایی پر زرق و برق که برای به دست کننده ی آن امکان نگاه به درون ساعت را در هر زمان فراهم می آورد.

 

در تصویر بالا شما هر دو سمت موتور را می بینید، با نمای پشت بدنه در سمت چپ و سمت صفحه ی ساعت با کالیبر A&S8100 در سمت راست – کاملا در جهت مخالف آنچه شما انتظار دیدن آن را دارید. و در حالی که این اولین باری نیست که ما طرح موتور "زیر و رو شده" را می بینیم، آرنولد و پسر این نمایش با ارزش را از نکات جالب های ساعت سازی با قرار دادن یک اتصال بزرگ کریستال سفایر بر روی بالاترین نیمه ی موتور قدمی فراتر می برد.


اتصال سفایر تنها فنر اصلی را در مرکز چرخ محکم نمی کند، بلکه یک نمایی معلق به موتور می بخشد. با گرفتن استفاده ی سفایر در موتور خود از تعدادی برند دیگر، مورد اصلی استفاده ی نادر از این قطعه این است که به جز هنگامی که از یک منبع مستقیم، نور را بازتاب می کند، تمایل دارد تا عملا نامرئی باقی بماند، که در اصل برای القای این برداشت در چشمان بیننده است که گویی بخش های موتور در درون آن بدون وزن معلق هستند.

برای اشاره به موردی کم و بیش کار آمد تر، موتور بومی یک ذخیره ساز انرژی 80 ساعته را در خود جای داده و به کمک شامل شدن اتصال سفایر بر روی فنر اصلی، فنر و سیم پیچ های آن نمایان هستند، که یک اشاره ی غیر طبیعی – و قطعا با دقت کمتری – از ذخیره ساز انرژی آن می دهد. بیش از آن، موتور به شکل عمودی با فنر اصلی، دسته ها و توربیلون هم جهت شده است، که تمامی آن ها در یک محور طولی قرار گرفته اند.

این شکل است که فضای بسیاری در هر دو سمت ایجاد می کند که آرنولد و پسر آن را با حکاکی های زیبا – و به نوعی غیر معمول – پر کرده است، برند این ادعا را دارد که آن ها از ساعت های جیبی آنتیک آن شکل گرفته اند. این در گذشته عمل کرده و به وظوح حالا نیز عمل خواهد کرد، که این اشکال یک حس زیبا و سنتی به به ظاهر مدرن نیکل نقره طوسی NAC صفحه ی اصلی موتور می دهند. حال که صحبت از طیف طوسی موتور شد، باید گفت که قطعا یک کنتراست ساخته شده با پهنای 44 میلی متری طلای قرمز بدنه می دهد، که البته با کریستال سفایردر هر دو سمت بدنه مجهز شده.

 

در پایان، ساعت توربیلون تی ای اس سلطنتی آرنولد و پسر از این جهت جالب نیست که به خودی خود خصوصیات برتری را دارد، بلکه از آن جهت که این خصوصیات را با یک ترکیب غیر معمول که ساعت را ترجیحا منحصر به فرد می سازد که به مشکل می توان همتایی در جای دیگر برای آن یافت. و در حالی که توربیلون تی ای اس سلطنتی آرنولد و پسر اولین ساعتی نیست که موتور پشت و رو دارد، و همینطور هم اولین در استفاده از قطعات سفایر در بخش های موتور نمی باشد، اما همواره یک تازگی بسیار تکنیکی و وعده دهنده که از احساس ما راجع به حرکت آرنولد و پسر در مسیر درست که به زودی هم هدفی برای ترک آن ندارد اطمینان حاصل می کند. توربیلون تی ای اس سلطنتی آرنولد و پسر (با رفرنس 1SJAR.V01A) در نسخه ی محدود به زوری با 28 قطعه، با قیمتی برآورد شده برای یکی از قطعه های رقم دار آن در $162,200 و تنها در طلای قرمز موجود خواهد بود.


 

توربیلون تی ای اس سلطنتی آرنولد و پسر، به همراه یک خم سفایر
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم