معرفی توربیلون گران قیمت سفایر RM 56-02 ریچارد میل

حالت مطالعه
دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۳ نویسنده | مترجم:

در اس اس آی اچ 2012 - (Société Suisse pour l'Industrie Horlogére (French: Swiss Society for the Watch Industry جامعه ی سوئیسی در صنعت ساعت سازی – ریچارد میل (Richard Mille)، RM 056، یک توربیلون کرونوگراف با دقت ثانیه را در یک بدنه ی سفایر معرفی کرد. که 1.65 ملیون دلار قیمت گذاری شده بود و نظر خیلی ها را به خود جلب کرد. پس از آن یک نسخه ی بروز شده ی RM 56-01 آمد، که صفحه ی زیرین آن، رابط ها، چرخ وسط و اطراف آنها نیز از سفایر بودند.

 

امروز نیز ما یک ساعت عجیب از ریچارد میل را برای شما آورده ایم، RM 27-01. به علاوه ی اضافه نمودن مقدار بیشتری سفایر به گروه، ریچارد میل الهاماتی را نیز از ساعت RM 27-01 نادال (Nadal) گرفته – که برای رافائل نادال تنیسور اسپانیایی ساخته شده بود -، معلق ساختن صفحه ی اصلی تیتانیومی از بدنه ی سفایر با یک سیستم کابل و قرقره که در اینجا بسیار ظریف کار شده است.


RM 56-02 درباره ی دو نو آوری اصلی است: ابتدا، استفاده ی بی سابقه از سفایر برای ایجاد بخش های شفاف، و دوم، سیستم کابل و قرقره در معلق نگه داشتن موتور از بدنه ی سفایر. که به هر یک به ترتیب خواهیم پرداخت.

بدنه ی سه قسمتی کاملا از کریستال سفایر ساخته شده (Sapphire Crystal)، که برای یاد آوری، بسیار مقاوم، سخت و ضد خش می باشد. با چنین مشخصاتی، ساخت با مشکلاتی رو به رو است. بدنه ی RM 56-02 باید از تکه های سخت سفایر ساخته شده و به شکل در بیاید که کوچکترین خطایی باعث می شود تا تکه ها ترک خورده و خرد شوند (که برخلاف ساخت به وسیله ی فلزات، راه برگشتی در اینجا وجود نخواهد داشت)، به این معنی که باید آن را به عنوان اوراق به حساب آورد و باری دیگر از قدم اول آغاز کرد. 40 روز طول خواهد کشید تا بدنه ی دور ساعت در RM 56-02 ساخته شود – که 960 ساعت برای تنها بدنه ی یک ساعت زمان بسیار زیادی است. اتصال های سفایر خود 400 ساعت خواهند گرفت، به معنی 1500 ساعت کار ماشینی بر روی تنها یک ساعت. بله این کار دیوانگیست اما دیدن ساعت در سوی دیگر و شگفت زده نشدن از آن هم بسیار مشکل است.

پس از آن اجرای سیستم کابل و قرقره است که در ابتدا در ساعت RM 27-01 نادال پیشتاز بوده. صفحه ی اصلی تیتانیو سطح 5 (به خاطر داشته باشید که همه چیز در اینجا از سفایر نیست) بر یک سیستم از 4 قرقره آویخته شده و 6 عدد دیگر در خود صفحه اصلی به کار برده شده است، که تمامی اینها از کابل 35 میلی متری بافته شده استفاده می کنند. یک اهرم یا تاج در کنار ساعت 9 وجود دارد که به شما این امکان را می دهد تا کشش کابل را تنظیم کنید و یک نمایشگر در ساعت 12 وجود دارد که شما را از اینکه آیا ساعت در تحمل معمولی خود قرار دارد، آگاه می کند. به نظر می رسد که تنها بدنه ی سفایر به شکلی برای سازنده قابل قبول نبوده که ارتباطات موجود در آن را تا سطح یک ایستگاه فضایی بالا برده است.


حالا در رابطه با قیمت بر روی RM 56-02، که در $2,020,000 قیمت گزاری شده. تنها 10 نمونه از آن تولید شده و در کل، دو سال طول خواهد کشید تا تمامی بخش های سفایر مورد نیاز آن از مرحله ی ساخت عبور کرده، یا تراش خورده و شکل بگیرند. در صورت تمایل به دانستن بیشتر در مورد این ساعت شما می توانید به Richard Mille online مراجعه کنید.
 

معرفی توربیلون گران قیمت سفایر RM 56-02 ریچارد میل
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم