حرکت اجزاء روی صفحه ساعت همراه با موسیقی، پدیده ائی کم نظیر از بولگاری + ویدیو

حالت مطالعه
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ نویسنده | مترجم:بولگاری که اکنون در یکصد وسی امین سال تاسیس آن می باشیم فعالیت خود را در سال 1884 میلادی در شهر رم ایتالیا آغاز کرد که هم اکنون نیز محل تاسیس آن بعنوان گالری مرکزی بولگاری شناخته می شود.


این شرکت پس از نوآوری های منحصر بفرد در ساخت جواهرات ، فعالیت خود را در بخشهای دیگر مانند تولید عطرهای متنوع با رایحه های روح نواز و منسوجات درجه یک مانند روسری های ابریشمی ، منسوجات چرمی و عینک های آفتابی با فریم های زیبا گسترش داد. سپس این شرکت وارد شاخه کاملا متفاوت از تجارت قبلی خود یعنی هتلداری شد و اولین هتل خود رادر سال در   2004در شهر میلان ایتالیا افتتاح کرد. بولگاری متوجه شد که اشیاء زینتی و جواهرات بدون یک ساعت زیبا و شکیل مجموعه ائی ناقص است و چون این جواهرات را به صورت کامل ارائه می کرد یا به زبان ما به صورت  سرویس کامل ساخته می شد که  که همگی با هم همخوانی داشت ، استفاده از ساعتی از برندهای گوناگون که هیچ سنخیتی با طرحهای جواهرات بولگاری نداشت ، کار را برای مشکل پسندان سخت می کرد.
به همین دلیل سال 2000  آغاز ورود بولگاری  به عرصه این صنعت شد. و طی چند سال چند برند معروف ساعت که هر کدام در یک زمینه ساعت تخصص داشتند یا شهرت داشتند را خریداری کرد .
را به مالکیت خود درآورد. کمپانی هائی نظیر :
Gerald Genta, Cadrans Design, Prestige d´Or

و بدین ترتیب بولگاری در سال 2007 با ادغام این شرکتها نخستین ساعت خود را عرضه کرد


Comedia dell´Arte
این ساعت منحصربفرد مجموعه ائی از هنر و تکنیک است که صفحه آن به تنهائی یک اثر هنری است .بر روی  سطحی که از طلا با عیار 18ساخته شده است وبرروی صفحه آدمکهائی  الهام گرفته از سه شخصیت باستانی تئاترهای ایتالیا¹ نصب شده است که هر کدام در یک ساعت نقش اصلی را بازی می کنند و شخصیت های دیگر با استفاده از رنگها و سایه روشن های هنر نقاشی دورتر از شخصیت اصلی آن صفحه به نظر می آید.به این مجموعه ، نقاشی های دیگری هم اضافه می شود و شما را با خود به صحنه یک تئاتر با پرده نمایش و کلیه امکانات یک سالن تئاتر در قرن شانزدهم اروپا می برد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

صفحه این ساعت با هنر  طراحان و ساعت سازهای معتبرمجموعه ائی از هنرهای طراحی ، مینیاتورحکاکی و قلمزنی می باشد که هر کدام پنج هفته زمان برده است و بارها برای انسجام بیشتر فلز و اطمینان از عدم تغییر شکل فلز در کوره قرار داده شده است.

هسته داخلی یعنی موتور آن از سیستم  " مینوت ریپیتر "² بهره می گیرد. ضمن اینکه شما می توانید از یک قابلیت که در ساعتهای " مینوت ریپیتر " معمولی نیست استفاده کنید. به این معنا که موسیقی را همراه با حرکات ظریف و خیره کننده عروسکهای داخل ساعت همزمان مشاهده می کنید.

 

 

 

 

 

 

قطعاتی که در این ساعت باید حرکت داشته باشند طوری در کنار هم قرار گرفته اند که ضمن حرکت به قطعات دیگر تماسی نداشته باشند زیرا در اینصورت حرکت قطعات با اشکال مواجه می شود .و به همین خاطر است که حجم وابعاد قطعات نباید به مرور زمان دچار تغییر شوند زیرا در دقت ساعت و حرکات صورتکهای درون ساعت تاثیر منفی می گذارد.

ویدیویی از روش ساخت ساعت:

*کیفیت های مختلف ویدیو در گالری فیلم و عکس، بخش اخبار و رویداد های ساعت، با نام همین خبر موجود هستند.
از هر سه مجموعه که دارای شکل و رنگ متفاوت می باشند ، 8 عدد ساخته شده است. شیشه صفحه از جنس ضد خش و شفاف می باشد و بند آن از جنس پوست تمساح است که قفل بند از طلا ساخته شده است. قطر ساعت 54 میلی متر و ضخامت آن 36/16 میلی متر می باشد . 

Pulcinella , Harlequin، Brighella
2. برای اطلاعات بیشتردر رابطه با ساعتهای  " مینوت ریپیتر "در زیرنویس مقاله "چرا بعضی از ساعتها گران هستند ؟ " در همین سایت مراجعه کنید.


 


منابع :

WWW.BULGARI.COM
WWW.ABLOGTOWATCH.COM
کاتالوگ شرکت پرستیژ نمایندگی رسمی برند بولگاری در ایران

با تشکر از آقای شاهرخ شاهرخی بابت ترجمه و ارسال این مطلب
 

حرکت اجزاء روی صفحه ساعت همراه با موسیقی، پدیده ائی کم نظیر از بولگاری + ویدیو
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم