پروژه ی T هاجیمه آسائوکا، ساعت توربیلون مستقل ژاپنی

حالت مطالعه
یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ نویسنده | مترجم:

ساعت سازی پیشرفته، مستقل، و خود ساخته ی ژاپنی، هاجیمه آسائوکا (Hajime Asaoka)، ساعت دوم زیبای خود، توربیلون پروژه ی T (Project T Tourbillon) را عرضه می کند. هاجیمه آسائوکا نخستین ساعت توربیلون خود را در سال 2011 عرضه کرد و هاجیمه آسائوکا پروژه ی T، دنباله ی این مطلب را می گیرد، تا ادامه ی روش جذاب و هنر خود با طبع مردانه را گسترش دهد.


جالب اینجا است که ساعت توربیلون پروژه ی T هاجیمه آسائوکا یک پروژه ی همکاری بین هاجیمه آسائوکا و دو کمپانی دیگر است. آیا این ساعت برای خیریه است، یا  برای تیم های ورزشی، یا ارتباطی با یک روش زندگی خاصی دارد؟ خیر، در دنیای هاجیمه آسائوکا چنین مواردی وجود ندارند – برای ساعت پروژه ی T آن ها با دو شرکت قالب سازی و جوش کاری کار کردند! یکی از آن ها شرکت OSG می باشد که لوازم برش دقیق را می سازد، و دیگری یوکی (Yuki)، یک کمپانی اصلی که تجهیزات ماشینی با دقت بالا را تولید می کند. و  البته که هر یک از این ها در ساخت ساعت نقش داشتند.

هنگامی که شما یک ساعت ساز کوچک و مستقل هستید بزرگترین مشکل شما قطعات می باشند. یافتن ابزار درست و تامین کنندگان قطعات می تواند بسیار دشوار باشد. تا جایی سخت که برند های بزرگ تقریبا همیشه برای تولید بهترین ساخت قطعات دارای محدودیت هایی می شوند. بنابراین، جالب است که همکاری هایی را با کمپانی های دستگاه سازی می بینیم که به چیزی بسیار مثبت در دنیای ساعت سازی مستقل منجر شده. بر اساس هاجیمه آسائوکا، OSG و یوکی با او برای تولید ابزار ها و تکنیک های جوش جدید همکاری کردند، که امکان ساخت بخش های بسیار ریز و دیقیقی را به نحوی به او داده که شاید تا به حال اتفاق نیافتاده باشند.


نتیجه یک موتور توربیلون مکانیکی ساخت ژاپن بسیار خارق العاده است در داخل زمان سنج پروژه ی T هاجیمه آسائوکا. ابزار جدید نه تنها برای ایجاد امکان برش قطعات بسیار ریز استفاده شده اند، بلکه همچنین برای بخش هایی که پس از آن عالی به نظر می رسند، که می توانند به درستی توسط هاجیمه آسائوکا خاتمه یابند. در کل یک ترکیب زیبا بین طراحی صنعتی و ساعت سازی سنتی به وجود امده است.


با 40 ساعت توانایی نگه داری انرژی، یک فرکانس 18,000bph (زنش در ساعت)، و زمان به همراه توربیلون، موتور داخل پروژه ی T هاجیمه آسائوکا نسبتا بر روی کاغذ ساده می باشد. موردی که دانستن آن اهمیت دارد این است که بسیاری عناصر جزیی وجود دارند که موتور از آن ها بهره می برد که دیگران از ان ها استفاده نکرده اند. در ابتدا،  موتور از تعداد بسیاری یاطاقان های توپی (Ball bearings) به جای صفحه های یاقوت استفاده می کند. برای مثال شما می توانید یکی از آن ها را که در دسته ی سمت راست توربیلون استفاده شده است مشاهده کنید. محور های دارای یاطاقان توپی بسیار توانمند تر از موارد دیگر هستند.


موتور همچنین به بخش های متفاوتی تقسیم شده که چه تولید و چه سرویس دهی را بهبود می بخشد. موتور پروژه ی T هاجیمه آسائوکا به مانند دستگاه های تولید بالا ساخته شده که سرویس و نگه داری آنها از اهمیت بیشتری برخوردارند. چرخ تعادل آزادانه معلق است، و بر اساس گفته های هاجیمه آسائوکا، اینها تنها چرخ های تعادل معلق تولید شده در ژاپن می باشند – چیزی که در حقیقت جزو احتیاجات یک توربیلون است. تمامی توربیلون بیشتر از تیتانیوم ساخته شده است – دوباره، چیزی که بدون ماشین آلات مخصوص ساختش برای ساعت سازان کوچکتر معمولا نا ممکن است. بیش از آن، تمامی بخش به نگه داری توربیلون اختصاص داده شده، شامل صفحه و اتصال، که با دقت برش خورده و با یک قطعه فلز ساخته شده که پایداری موتور را در کل افزایش می دهد. در نهایت، موتور از چرخ دنده های با شکل دندان گرگ استفاده می کند که از چرخ دنده هایی با لبه ی معمولی بهتر هستند و ساخت آن ها بسیار دشوار است. با چنین تکنیک های جدیدی آن ها مشکلی نخواهند بود.

اگر چیزی برای گفتن در اینجا وجود داشته باشد این است که پروژه ی T هاجیمه آسائوکا نمادی از آن است که چگونه ژاپنی ها می توانند یک ایده از فرهنگ یک کشور دیگر را بگیرند و خود نیز بر آن بیافزایند. بسیار جالب است که در این مورد شما تنها یک اجرای ژاپنی از یک محصول سوئیسی را مشاهده نمی کنید، بلکه یک طرح سوئیسی که با نبوغ ژاپنی در هم آمیخته.

طراحی صفحه ی ساعت توربیلون پروژه ی T هاجیمه آسائوکا بسیار دوست داشتنی است. بشقاب اصلی دارای روکش DLC برای ایجاد نمایی پیشرفته و صنعتی می باشد و عناصر زیبایی هنر مدرن دکور شکل مانند دسته ها، و نشان دهنده های ساعت دل ربا هستند. بدنه ی ساعت پروژه ی T هاجیمه آسائوکا دارای پهنای 43 میلی متری است و به نظر می رسد که از آهن باشد. قیمت آن نیز 8,000,000 ین ژاپن می باشد که حدود 79,000 دلار آمریکا است.


پروژه ی T هاجیمه آسائوکا، ساعت توربیلون مستقل ژاپنی
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم