بررسی ساعت توربیلون 6 ووتیلینن - Voutilainen Tourbillon-6

حالت مطالعه
یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۳ نویسنده | مترجم:


 

شاید ساعت توربیلون 6 ووتیلینن (Voutilainen tourbillon 6) در میان زمان سنج های کاری وتیلینن (Kari Voutilainen) به شدت بی همتا نباشد، اما باید گفت که توربیلون 6 ووتیلینن نسخه ای محدود است و آن هم در کل تنها 6 عدد. این ساعت به شکل غیر قابل پرهیزی زیبا و نمایانگر دیدی بر هنر مکانیکی و رسم ساعت سازی است که ما را بر ان می دارد تا قابل رسد بودن با شکوه توربیلون را دوست داشته باشیم. باید یاد آوری کنیم که توربیلون ها مواردی هستند محض هنر مکانیکی، تا چیزی که خاصیت عملی خاصی به ساعت دهد. پس زمانی که توربیلون می خواهید باید بروید به دنبال چنین چیزی.


ساعت های زمان ساده (ساعت ها و دقیقه ها) تنها به همراه توربیلن مانند این توربیلون 6 ووتیلینن از ووتیلینن چنان رایج نیستند. یک استاد معاصر موتور سازی، کاری ووتیلینن (Kari Voutilainen) و کارگاهش در دامنه ی ساعت سازان برتری هستند که اکثر کارها را با دست انجام می دهند. یک ساعت ووتیلینن یک سرمایه گزاری در ساعت سازی سنتی و ساخت موتور است. این یک پاداش نادر است برای ان هایی که قدر توانایی آن را در متحیر ساختن توسط جزییات و یک طراحی بی عیب و نقص می دانند. برای مثال، در مقایسه با موتور های صنعتی تر از "برند های برجسته" ی دیگر، کیفیت و تمامیت پایان موتور و صفحه بر روی توربیلون 6 و ساخته های دیگر ووتیلینن از لحاظ ظاهری بی نقص هستند.

از دید مکانیکی، توربیلون 6 ووتیلینن تنها یک توربیلون معمولی شما نیست – اگرچه که قطر آن در 14 میلی متر کمی بزرگ است. توربیلون از یک چرخدنگ جدید که از دو چرخ چرخدنگ در برابر یکی برخوردار است استفاده می کند. شما می توانید چرخدنگ دو دویی را در فلز آبی شده مشاهده کنید. تاثیر کلی سیستم افزایش دقت و ظرافت در توانایی موتور در نمایش زمان است. اتصال توربیلون که در حقیقت امضای ووتیلینن در کار هایش است را نیز از قلم نیندازید. دقت کنید که این یک اتصال نیمه است در مقایسه با آنی که تماما از روی پنجره ی توربیلون عبور می کند.


پنجره ی توربیلون نیز همچنین دسته ی دومی است، چنانچه که توربیلون هر دقیقه کاملا گردش می کند. موتور در 18,000 ضربه در دقیقه عمل می کند و از اتصال های نقره ای آلمانی استفاده می کند که یک پایان طوسی رنگی به آن داده اند. چرخ ها و چرخ دنده ها در موتور از استیل یا طلای سرخ 18 عیار هستند. باری دیگر باید گفت، دست پلیش شده ها و دکورهای متنوع در آن بسیار بی نقص کار شده اند و به همانند ان ها صفحه نیز دیدنی است. ووتیلینن از یک قطعه ی محکم نقره برای صورت استفاده می کند که گولیوچ ماشینی (Machine Guilloche) توسط دست برای طراحی های متنوع بر روی آن حک شده است و پایان جذاب آبی رنگی به ان می دهد. به مانند طراحی های رایج صفحه توسط ووتیلینن، بیش از یک طرح حکاکی شده استفاده شده است. اینجا طراحی ای مجزا برای قطعات درونی و بیرونی استفاده شده است.

بر روی صورت عقربه هایی از طلای سپید 18 عیار قرار گرفته اند، در حالی که دسته ها ترکیبی از طلای سپید 18 عیار و استیل می باشند. بخش های استیل دسته های خوانا، برای رنگ امیزی به آبی شعله در امده اند. دسته های دو رنگه به این شکل نادرند، همچنین ساعت هایی مشابه توربیلون 6 ووتیلاینن. دسته ها نه تنها با دست پولیش شده اند، بلکه کاملا دست ساز نیز هستند. اگر با دقت به آن نگاه کنید، متوجه خواهید شد که صفحه ای که زمان را می گوید کمی از مرکز اصلی صفحه جداست. آین به به علت بزرگ بودن پنجره ی توربیلون می باشد، و به نظر نمی رسد که از خوانایی آن کاسته باشد (اگرچه که برخی از مردم حتی انحراف جزیی صفحه از مرکز را آزار دهنده می دانند).
مانند بسیاری از ساعت های ووتیلینن، توربیلون 6 ووتیلینن اندازه ی نسبتا کمی دارد. با 39 میلی متر اندازه ی پهنای بدنه، توربیلون 6 ووتیلینن در پلاتین سخت و یا طلای 18 عیار عرضه می شود. البته پایان بدنه با توجه به تلاش کاری برای پلیش مشکل فلز بسیار زیبا است. که ظاهری شیری از پلاتین بر استیل به آن می بخشد.

از بسیاری جهات توربیلون 6 ووتیلینن یک ساعتی است که طرفداران خود را دارد. این ساعت نیاز به جلب توجه را فریاد نمی زند ولی با این وجود، ارائه دهنده ی استعداد نادر هنری است که تنها دوستداران واقعی ساعت قدر ان را خواهند دانست.


پس از گذر سال ها بسیاری همانطور که بار ها کیفیت این برند را دیده اند و همچنین قدر دان کاری ووتیلینن بابت اینکه خود را وقف ساخت ساعت های جالب و کار آمد مکانیکی کرده است بوده اند، طرفدار جدی ووتیلینن شده اند. ساعت توربیلون 6 ووتیلینن در میان زمان سنج هاییست که به ندرت توسط تنها طرفداران پر و پا قرص ساعت قدر دانی شده است. باری دیگر، توربیلون 6 ووتیلینن تنها به 6 قطعه در کل محدود خواهد بود و در 220,000 فرانک سوییس برای نسخه ی طلای 18 عیار و 265,000 فرانک سوییس برای نسخه ی پلاتین قیمت گزاری شده.


 

بررسی ساعت توربیلون 6 ووتیلینن - Voutilainen Tourbillon-6
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم