پرنده ی مچی بدون سرنشین نیکسی + ویدیو

حالت مطالعه
جمعه ۲ آبان ۱۳۹۳ نویسنده | مترجم:

همانگونه که دنیا به موارد بیشتری نیاز دارد تا تنها بر روی مچ دست سوار شوند، یک شرکت تازه تاسیس با نام نیکسی (Nixie) – البته این اسم اولین بار نیست که برای نام گزاری استفاده می شود – در حال توسعه ی یک پرنده ی پوشیدنی بدون سرنشین می باشد. این تماما بخشی از چالش "پوشیدنی اش کن  (Make it wearable)" شرکت اینتل (Intel) است، که این تولید کننده ی قطعه های الکترونیکی، به این واسطه تیم ها و گروه ها را به ساختن تکنولوژی های پوشیدنی دعوت کرده است. ایده ی پیکسی تولید یک پرنده یا درون (Drone) کوچک است که بتوانید بر روی مچ دست خود آن را سوار و با خود به راحتی حمل کنید.


این شرکت در حال توسعه ی تعدادی نمونه است، و مشخص نیست که آینده ی ان ها چه می شود، اما ان ها یک وب سایت راه اندازی کرده اند و به کسانی که توسط ایمیل مشترک می شوند وعده داده که در باره ی پیشرفت های آینده مطلع خواهند شد. این امکان وجود دارد که پرنده های پوشیدنی نیکسی تولید انبوه خود را در آینده خواهند یافت.

از دید یک عاشق ساعت این بسیار جالب است که می شود دید که مچ دست برای سازندگان دستگاه ها دارد به یک ملک مرغوب تبدیل می شود، و این حتی شامل دنیای ساعت های هوشمند که به سرعت در حال پدیدار شدن هستند نمی شود. پرنده ی نیکسی یک ساعت نیست، و در حال حاظر ساعت را نشان نمی دهد (البته امکان آن وجود دارد که در آینده آن را در یک LCD کوچک بر روی آن قرار دهند)، اما البته این بخشی از دنیای  جدید دستگاه هایی است که احتمالا بر روی مچ دستتان یا در نقات دیگر بدنتان زندگی خواهند کرد. با اینکه تکنولوژی پوشیدنی در نوع خود چیز جدیدی نیست، اما به نظر می رسد که در دهه ی آینده یک عرصه ی طلایی در انتظار آن باشد.


البته این را نیز باید گفت که تمامی تیم هایی که در چالش "پوشیدنی اش کن" اینتل در رقابت هستند ابزار هایی نمی سازند که بر روی مچ دست شما قرار بگیرند. "پوشیدنی" می تواند هر چیزی از قبیل سر، گردن، کمر، پاها و غیره باشد. اگرچه مچ ها کار آمد تر هستند زیرا نه تنها آن ها به راحتی قابل دسترسی و دیدن می باشند، بلکه شما می توانید در حقیقت وسایل را به آن ها وصل کنید. این رسم به خصوص در میان نوآوران تکنولوژی که به دنبال تولید موارد خلاقانه می باشند بسیار جذاب است.

ایده ی پرنده ی نیکسی ساده است. مانند بسیاری از پرنده های چرخبال-چهار پر شکل، این پرنده نیز دارای چهار دسته به همراه پره بر روی هر یک از آن ها می باشد. عنصر مرکزی شامل یک دوربین گردان، یک صفحه ی کنترل و یک باطری است. این یکی از آن مواردی است که [احتمالا] تنها چند دقیقه در کل توان باطری خواهد داشت، اما برای بسیاری از کارها بسیار کار آمد خواهد بود. نیکسی از این پرنده ی پوشیدنی به عنوان یک راه جدید برای گرفتن سلفی - Selfie (عکس از خود) یاد می کند که اما پتانسیل آن بسیار فراتر از این ها است.


کارایی یک پرنده ی قابل حمل را تصور کنید که می تواند هنگام جستجو و یا پیاده روی چشمان شما در آسمان باشد. نقطه ی ضعف بسیاری از پرنده های بدون سرنشین امروزی کارایی آن ها نیست، بلکه اندازیشان می باشد. این حمل آن را بسیار دشوار می سازد هنگامی که شما به آن نیاز دارید و یا در هر شکلی از شرایط سفر قرار دارید. یک پرنده ی تاشو که می تواند برای تفریح یا امنیت به کار آید بسیار با استفاده خواهد بود. هم اکنون پرنده های بدون سرنشین بسیار کوچک وجود دارند، اما اضافه کردن بخش پوشیدنی به ان ها می تواند قضیه را بسیار جالب کند.

بچه ها نیز از چیز هایی مشابه پرنده ی پوشیدنی نیکسی استقبال خواهند کرد. هیچ چیز توجه را به خود بیشتر از یک اسباب بازی جالب که می توان آن را به دست کرد جلب نمی کند. البته بر حسب اتفاق نام "نیکسی" به چیز دیگری نیز تعلق دارد که دوستداران ساعت با آن آشنا هستند، و آن تیوب های نیکسی (Nixie Tubes) می باشد، که در حقیقت با زمان سنج ها و ساعت ها در گذشته، و شاید هم در آینده در هم آمیخته است.


پرنده ی نیکسی با تلفن شما کنترل می شود و جالب اینجاست که در ابتدا به عنوان نوعی دیگر از پوشیدنی ها شروع به کار کرد – چیزی که بر روی صورت خود مشابه عینک قرار می دهید. قابل قبول است که قرار دادن آن بر روی مچ دست و به عنوان بند چیز منطقی تری است. اگر نیکسی چالش "پوشیدنی اش کن" اینتل را برنده شود، آن ها $500,000 دیگر دریافت خواهند نمود تا این محصول را به حقیقت تبدیل کنند... و شاید آن موقع نیز مردم حتی به فکر زمان سنج های پرنده نیز بیافتند.

ویدیوی Nixie Wearable Flying Drone:

*کیفیت های مختلف ویدیو در گالری فیلم و عکس، بخش اخبار و رویداد های ساعت، با نام همین خبر موجود هستند.
 

پرنده ی مچی بدون سرنشین نیکسی + ویدیو
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم