طراحی دیدنی و منحصر به فرد ساعت دزدان فضا HM6 + ویدیو

حالت مطالعه
پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۳ نویسنده | مترجم:

یک طراح ساعت با نام مکسیمیلیان بوس (Maximilian Busse) از ام بی و اف (MB&F) یکی از جالب ترین ساعت هایی را ک تا به حال دیده ایم را طراحی کرده است. این ساعت یک صفحه ی گرد مانند آنچه را که معمولا انتظارش را داریم ندارد. به نحوی طراحی شده تا به شکل یک کشتی فضایی به نظر برسد. ساعت مانند کشتی کاپیتان آینده (Captain Future) از کارتون های دهه ی هفتاد طراحی شده است.

ساعت ماشین زمانی شماره ی 6 "کشتی دزدان فضایی" (Horological Machine No. 6 “Space Pirate” – HM6) نام گرفته، شاید کمی نیز بعضی ها را به یاد ماشین های پرنده در فیلم دونده ی شمشیر (Blade Runner) بیاندازد. این ساعت از 475 قطعه ساخته شده است به همراه بدنه که خود از 80 قطعه ی مجزا تشکیل شده است.


این ساعت یک شگفتی ساعت سازی مکانیکی می باشد.کشتی فضایی و کاراکتر کارتون که به اطراف پرواز می کردند ستاره ی دنباله دار (Comet) نام داشتند، و برخی از طراحی های آن کشتی فضایی را می توان در این ساعت یافت. HM6 برای مدت سه سال توسط MB&F و خلاق ساعت سازی دیوید کنداکس (David Candaux) در دست ساخت بوده است. این ساعت دارای یک موتور 68 جواهری همراه یک توربیلون 60 ثانیه ای معلق در پشت سپر نیم کره مانند فلزی می باشد.


آن محافظ جمع شدنی یک هدف دارد، بر اساس گفته ی طراح اینگونه طراحی شده تا تنظیم کننده (Regulator) را از پرتو های UV که واکنش اکسید شدن روغن های روان کننده را سرعت می بخشد محافظت کند. مکانیزم کوک اتوماتیک از یک پلاتین سبز رنگین کمانی 950 به شکل تبر های جنگی استفاده می کند. ساعت همچنین از ویژگی توربین های دوگانه ی آلومینیومی که در سرعت کوک سیستم عمل می کنند برخوردار است که خوردگی از اصتکاک با هوا را به حد اقل می رساند. ساعت دارای یک نگهدارنده ی انرژی 72 ساعته است تا در زمانی که به اندازهی کافی حرکت وجود ندارد بتوان از آن استفاده کرد.

تنها 50 ساعت کامل در حال ساخت هستند و 100 موتور HM6 تولید شده اند. ساعت نیز در قیمت $230,000 به فروش خواهد رسید.


ویدیوی MB&F HM6 Space Pirate:

*کیفیت های مختلف ویدیو در گالری فیلم و عکس، بخش اخبار و رویداد های ساعت، با نام همین خبر موجود هستند.

طراحی دیدنی و منحصر به فرد ساعت دزدان فضا HM6 + ویدیو
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم