ژگر لکولتره ساعت تقویم اصلی خود را در SSIH 2015 در صفحه ی از جنس شهاب سنگ عرضه می کند

حالت مطالعه
پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۳ نویسنده | مترجم:

در SSIH 2013 بود که ژگر لکولتره تقویم اصلی خود (Master Calendar)، یک ساعت تقویمی بسیار خوانا که از یک مدل مشابه الهام گرفته که این تولید کننده در حدود سال 1945 ساخته است. تاریخ، روز، ماه، و نمایش شکل رخ ماه بر روی یک ظاهر زیبا ساخته شده و در حقیقت یک صفحه ی بسیار ظریف کار شده بود. دو سال بعد، برای SSIH 2015 ما یک نسخه ی ارتقا یافته را خواهیم دید که کم و بیش از آن ظاهر فاصله می گیرد، ساعت صفحه ی شهاب سنگ تقویم اصلی ژگر لکورتره (The Jaeger-LeCoultre Master Calendar Meteorite Dial).

ساعت صفحه ی شهاب سنگ تقویم اصلی ژگر لکورتره  در بردنه ی 39 میلی متری خود باقی می ماند. برای افرادی که شیفته ی طراحی و مجموعه ی پیچیدگی های آن بوده اند، اما شاید اهمیتی برای فلز های گران بها به همان اندازه قائل نباشند، شاید خبر خوبی باشد که هر دو نسخه ی 2015 و اصلی (گذشته) در طلای سرخ و استیل موجود خواهد بود. بدون رابطه با جنس بدنه، هر دو مدل 2013 با یک صفحه ی "برس شده ی پرتو خورشید (sunray-brushed)" – برای یک صفحه ی جمع و جور (و برازنده)، به همراه با روزنه های کوچک روز و ماه خود، قطعا یک طرح بسیار ظریف کار شده می باشد که با ثانیه های در حال حرکت و طرح ماه در زیر صفحه در موقعیت ساعت 6، یک صفحه ی کاملا مرکزی را می سازد.

این ها با صفحه ی شهاب سنگی – یک الگوی تقریبا نا مرئی بر روی نقره ی اصلی، که صفحه ی رنگ شده با اشکال هندسی جایگزین شده، و به خط و خش ها و برجستگی هایی بر روی صفحه منجر شده -  تغییرات بسیاری را ایجاد می کنند. آن به دلیل ساختمان درونی سنگ شهابسنگ است که هیچ دو صفحه ای مشابه هم نیستند.

کمی تحقیق بر روی مدارک موجود بر روی این ساعت آشکار می کند که بسیاری از این شهاب سنگ ها از بخشی از اطراف سیاره ما می آیند به نام کمربند شهابی (Asteroid Belt)، که بین مریخ و زحل قرار می گیرند. از برخورد بین این عناصر، قطعات حاصل کمربند شهابی را ترک نموده که برخی از آن ها از مسیر زمین عبور می کنند.

ژگر لکورتره بر این متذکر می شود که با وجود اینکه بسیاری از این شهاب سنگ ها در قطب جنوب فرود آمده اند، این قاره در حال حاظر منحصرا در دست دانشمندان شهاب سنگ یاب می باشد. بنابراین مواد مورد نیاز ساعت صفحه ی شهاب سنگ تقویم اصلی ژگر لکورتره باید از جای دیگری می آمدند، که در این مورد، این سنگ در سوئد کشف و ثبت شده است، و در حقیقت از همان کمربند شهابی می آیند.

در نهایت استفاده از چنین مواد نادری قطعا در مقایسه با عرضه ی دوباره ی ساعت در مواد گرانقیمتی مانند فلزات گران بها یا کمی تغییر در رنگ ها، یک روش بسیار خلاقانه می باشد.

موتور همان کالیبر 866 باقی می ماند که توانایی های آن پیش از این ذکر شده اند، کوک-اتوماتیک و 43 ساعت توانایی در ذخیره ی از توانای های آن می باشند. قیمت رسمی آن تا نمایشگاه SSIH 2015  نا معلوم خواهد بود، اما قیمت اصلی آن $11,300 در استیل و در طلای صورتی $24,300 می باشد، و ما انتظار داریم تا نسخه های برتر 1-3 دلاری صفحه های شهاب سنگی را شاهد باشیم.

ژگر لکولتره ساعت تقویم اصلی خود را در SSIH 2015 در صفحه ی از جنس شهاب سنگ عرضه می کند
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم