عرضه ی ساعت اسکلتون اتوماتیک اکسکالیبور راجر دوبویس در SSIH 2015

حالت مطالعه
پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۳ نویسنده | مترجم:

چیزی که شما در اینجا می بینید نمایی است که مدتی با نام راجر دوبویس (Roger Debris): یک بدنه ی گرد به همراه طراحی سه محوره، یک دور دندانه داده شده، یک موتور به شدت اسکلت بندی شده که تمام صفحات نا هموار، چرخ دنده ها، چرخ ها، فنر ها، اتصال ها ،جواهرات و باقی عناصر ساخت موتور تا جایی که امکان آن بوده است، به جهت یجاد یک ظاهر دلپذیر برای طرفداران ساعت، نمایان هستند. که در SSIH 2015 به عنوان یک قطعه ای که رسم خود را با یک دید جدید ادا می کند خواهد داشت. این اسکلتون اتوماتیک راجرد دوبویس (Roger Dubuis Excalibur Automatic Skeleton) اولین ساعت از این نوع است که فاقد توربیلون می باشد و چنین ظرافت با کیفیتی را با قیمتی متناسب عرضه می کند.

برای سال ها وجود توربیلون به عنوان بخش از ساعت سازی سطح بالا بوده است – با وجود اینکه بسیاری از ساعت ساز های مشهور بر این باورند که ساختن بسیاری بخش های دیگر، مانند یک کرونوگراف ساده، دشوار تر از طراحی و ساخت یک توربیلون می باشد. به هر جهت، تا به حال وجود توربیلون یکی از نشانه های ساعت های با کیفیت می بوده است.

حالا اخیرا ما یک روش گسترش می بینیم که در برند های معتبر از آن استفاده می شود، این است که مدل های نه چندان سطع بالای خود را از توربیلون جدا نموده اند، اما بسیاری از عناصر طراحی خود را باقی گذاشته اند – که این قطعات را جالب کرده است. این به بند ها این امکان را می دهد تا مدل های خود را کم و بیش برای سطح گسترده تری از مخاطبین قرار دهند. ریچارد میل (Richard Mille) از باقی رقبا کمی موفق تر عمل کرده است به نحوی که بسیاری از رفرنس های ارجح خود را بدون توربیلون عرضه کرده است. برای مثال بچه نادال – Baby Nandal .

راجر دبیوس اسکلتون اتوماتیک اکسکالیبور شاید از جهاتی آشنا به نظر برسد، برای چشمان نا آشنا شاید این کاملا مشابه مدل های توربیلون این سازنده به نظر برسد – اگرچه هرکه که با ساعت سازی آشنا باشد در همان نگاه اول شاید بتواند به خوبی تفاوت را تشخیص دهد. در موقعیت ساعت 8 توربیلون و قفس گردان آن با یک چرخ تعادل تعویض شده اند. موتور RD820SQ از 167 قطعه بهرمند است که بسیاری از آن ها از صفحه های رودیوم طوسی ساخته شده اند تا ظاهر آشنای تاریک و تکنیکی مشابه باقی ساعت هایی که ما از راجر دوبویس دیده ایم را به خود بگیرند.

قرار گرفته در بالا سمت چپ صفحه، گردان های کوچک موتور جای گرفته اند، که یکی دیگر از بخش های زیبایی طراحی به حساب می آیند. برخی از این تصاویر شاید نتوانند نشان دهند که چه این فلز قطور و ضخیمی می باشد. اگرچه این ریز گردان (Micro rotor) تهی شده است (تا با بقیه ی موتور در توازن به کار خود ادامه دهد)، اما از فلز ضخیمی ساخته شده (احتمالا طلای 18 عیار یا پلاتین)، تا به آن به اندازه ی کافی تکانه وارد شود که بتواند فنر اصلی را برای شارژ ذخیره کننده ی انرژی 60 ساعته ی آن نیرو دهد.

راجر دبیوس اسکلتون اتوماتیک اکسکالیبور در یک بدنه ی پهن 42 میلی متری طلای صورتی خواهد آمد، که این ساعت را در مقایسه با "برادران بزرگترش" در کالکشن بسیار به دست کردنی تر می کند (تعدادی از نسخه های توربیلون آن در 45 میلی متر می باشند). اسکلتون اتوماتیک اکسکالیبر عرضه ی خود را در SSIH 2015 خواهد داشت، و زمانی به فروشگاه ها پای خود را باز کند، قیمت $83,200 را خواهد داشت.

عرضه ی ساعت اسکلتون اتوماتیک اکسکالیبور راجر دوبویس در SSIH 2015
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم