نگاهی به ساعت گران قیمت توربیلون پارمیژیانی

حالت مطالعه
پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۳ نویسنده | مترجم:


نام گزاری توربیلون بیضی پارمیژیانی (Parmigiani Ovale Tourbillon)  به دلیل شکل کلی بیضی در خانواده ی این زمان سنج، مناسب انجام شده است. این شکل حدود یک تا دو سال پیش برای پارمیژیانی به وجود آمد و از آنچه که انتظارش می رفت بر روی مچ بهتر و زیبا تر به نظر می رسد.


بهترین شکل زمان تولید یک ساعت مچی شکل گرد ساده است. در دنیای در حال توسعه ی ساعت های هوشمند، دیدن نمای گرد خوب از کار در آمده بر روی ساعت های هوشمند خیلی جالب است. به همین دلیل شاید بهتر باشد تا دنیای ساعت سازی اسکال درگر را در مدل های خود امتحان کند.

 


شاید اولین ساعت بیضی ای که با آن آشنا شدیم پتک فیلیپ الیپس (Patek Philipe Ellipse) باشد که گاهی نیز به آن الیپس طلایی نیز می گویند، که طراحی نسبتا خوبی بود، اما منحصرا زیبا یا با استاندارد های امروزه چندان مردانه نبود. با اوواله (Ovale)، پارمیژیانی اتصال های خیره کننده ی برند خود را بر روی اووال قرار داده  و کادر دور آن را نیز کاهش داده است. تمامی بدنه پولیش شده و اندازه ی آن نیز ترکیب خوبی از مدرن بودن و در عین حال به دست کردنی می باشد. اگر بهتر نگاه کنیم واضح است که شکل بیضی در حقیقت ترکیبی از اشکال گرد و چند ضلعی است.


بدنه ی توربیلون اووال پارمیژیانی 37.60 میلی متر پهنا دارد و 45 میلی متر درازا. ضخامت بدنه نیز حدود 12 میلی متر می باشد. اگر درک این اعداد مشکل می باشند کافیست در تصاویر مشاهده کنید که چگونه ساعت به خوبی بر روی مچ دست قرار می گیرد. اتصال های خمیده از خارج قرار گرفتن ساعت بر روی مچ های کوچکتر جلوگیری می کند، و طبیعت طراحی آن به دست کردنش را دلپذیر می کند.

 


در داخل ساعت موتور کوک دستی ساخت و طراحی بومی کالیبر PF501 به همراه قابلیت نگه داری انرژی برای یک هفته می باشد. که توسط یک نمایشگر انرژی در بالای صفحه اندازه گیری می شود، که 163 ساعت کامل را نمایش می دهد. موتور در 3 هرتز (21,000 ضربه در دقیقه) فعالیت می کند، و گاهی اوقات این توربیلون را خاص می کند که این است که توربیلون هر 30 ثانیه می گردد در قبال هر 60 ثانیه. شما همچنین می توانید متوجه قطعات سیلیکنی شوید، که برای مثال در چخدنگ موجود است.


توربیلون سریع 30 ثانیه ای نگاه به ظاهر ساعت را بسیار دلنشین تر می کند. برای ایجاد قابلیت هر چه بیشتر، این ساعت یک عقربه ی ثانیه شمار در مرکز صفحه دارد. شاید تفاوت بسیار جزیی ای باشد اما ساعت هایی با توربیلون نمایان بر روی صفحه ی آن ها، به همراه عقربه ی دوم بسیار نادر هستند. شما همچنین یک ظاهر "صفحه باز" بر روی موتور در اختیار خواهید داشت که دید های بسیاری بر عملکرد مکانیزم موتور در فریم طلا ایجاد می کند.

 

شاید دوستانی که می خواهند یک موتور جذاب و یک ظاهر کلاسیک و در عین حال غیر معمول داشته باشند باید نگاهی بر کالکشن اووال بیاندازند. توبیلون اووال پارمیژیانی در حال حاظر تقریبا در صدر کالکشن قرار دارد، و یک نمای دل انگیز معاصر و نا گذرا را ایجاد می کند که چیزی نیست که هر روز بتوان ان را دید. توربیلون اووال پارمیژیانی با رفرنس PFH750-1003800 تنها به 30 قطعه محدود است و قیمت آن نیز $258,000 می باشد.


 

نگاهی به ساعت گران قیمت توربیلون پارمیژیانی
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم