ساعت بسیار جالب HYT، دقایق را نشان نخواهد داد + ویدیو

حالت مطالعه
پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۳ نویسنده | مترجم:


اچ وای تی، "ساعت سازی آبی مکانیکی" (HYT Hydromechanical Horologists) یک مدل جدید زا برای سال 2015 به همراه جمجمه ی HYT عرضه می کند. اگر شما با خواندن نام جدید ترین مدل این برند کمی مشکل دارید، نگران نباشید زیرا خیلی ها در خواندن این نام با مشکل مواجه می شوند. تنها چیزی که باید بدانید این است که در صفحه ی این ساعت تنها نمایش دهنده های ساعت ها، ثانیه ها، و یک نشانگر ذخیره ی انرژی قرار دارند.


ساعت های جمجمه ای چیز جدیدی نیستند، اما این در میان اولین ساعت های آینده نگری قرار دارد که دیده ایم. یک ساعت جالب، جذاب، محدود، اما سوال اینجاست که چرا HYT برای سومین ساعت خود به زمینه ی جمجمه ای روی آورده است. ساعت جمجمه ای HYT بر اساس ساعت HYT H1 ساخته شده است. که بعد ها نسخه ی HYT H2 آن عرضه شد.


مدتی هست که ساعت های توربیلون با زمینه ی جمجمه ای در محدودیت قرار گرفته اند، برند هایی مانند ریچارد میل (Richard Mille) و هوبلو (Hublot) – در میان دیگر برند ها– جزو برند هایی هستند که به این کار روی آورده اند، و حالا HYT، به این عرصه ی ساعت های جمجمه ای پیوسته که با کمی پیچیدگی های تکنیکی خود از دیگران تمایز داده است. اولین قدم این بود که خط خارجی جمجمه را بر اساس سیستم نمایش دهنده ی مایع ساعت منحصر به فرد خود HYT (مویرگی) را بسازند. به جای طرح کاملا گرد، شلنگ مایع یک جمجمه را بر روی صفحه شکل می دهد و روش اصلی ای می باشد که ساعت را از روی آن می خوانید. بر اساس گفته ی HYT خمیدگی ظریف شلنگ باریک شیشه اییک چالش خاص مهندسی بوده است.


در زمان عرضه، جمجمه ی HYT در دو نسخه خواهد بود، یکی در تیتانیم DLC سیاه به همراه مایع سبز رنگ، و دیگری در طلای سرخ 18 عیار به همراه تیتانیم DLC سیاه و مایع قرمز رنگ خواهد بود. هر کدام از آن ها به عنوان جمجمه ی چشم سبز HYT و جمجمه ی چشم قرمز HYT و در اندازه ی جدید پهنای 51 میلی متری و قطر 17.9 میلی متری HYT موجود هستند.

 


از جنبه ی طراحی، خیلی چیز ها هستند که می توان گفت HYT از آن ها استفاده کرده است  - HYT جمجمه ما ره به یاد بسیاری چیز ها از دنیای کمیک ها، کارتون ها، جمجمه ها و شخصیت های فیلم ها می اندازد، ما تنها در اینجا برخی از این ها را مانند HE-Man’s Skeletor، T-100 Terminator، و البته نماد جمجمه ی The Punisher قرار داده ایم. البته آن هایی که قصد خرید ساعت جمجمه ی HYT را دارند جمجمه ی HYT شاید هر کدامشان را یاد چیز خاصی بیاندازد.


در حالی که جمجمه ی HYT به خوبی در زمینه ی طراحی برند جای گرفته، بدنه ی آن جدید می باشد، که در مقایسه با بسیاری از برند ها که بدنه های گذشته ی خود را دوباره استفاده می کنند و آن ها را جدید خطاب می کنند خیلی کار بهتری است. تاج یا دسته ی ساعت هنوز هم در موقعیت 2:30 بر روی بدنه قرار گرفته است اما محافظ آن حذف شده است. دسته پوشش پلاستیکی نیز دارد.

 


صفحه ی جمجمه ی HYT بسیار خوانا و زیباست. اما می پرسید چرا دقیقه ها را نمایش نمی دهد؟ به ساعت جمجمه ی HYT مانند یک ساعت تک عقربه نگاه کنید، که با وجود اینکه نمی توان دقایق را با دقت خواند می توان آن ها را با توجه به موقعیت عقربه ی اصلی حدس زد. شاید این به دقت بالای بسیاری از ساعت های تک عقربه ای نباشد اما به نظر نمی رسد که آن هایی این ساعت را خریداری می کنند به علت دقت نمایش زمان آن آن را انتخاب کرده باشند.


چشمان جمجمه نیز بر روی صفحه ی ساعت نمایشگر هستند. چشم چپ ثانیه های در حال حرکت را نشان می دهد، در حالی که چشم راستی نمایش دهنده ی ذخیره ی انرژی برای موتور مکانیکی کوک دستی آن است. برای اینکه بدانیم که این ها چگونه کار می کنند و یا تا چه اندازه دقت دارند باید کمی منتظر بمانیم.

 


در داخل جمجمه یک موتور با کارکرد 4 هرتز (28,800 bph)، به همراه توان ذخیره سازی انرژی 65 ساعته  قرار گرفته.


HYT این را به وضوح مطرح کرده که این دو نسخه تولید محدود هستند، نسخه های آینده ی جمجمه ی HYT در رنگ ها و مواد دیگر خواهند آمد. برای حالا ما نسخه ی HYT Green Eye ref.151-TD-41-GF-AB را  در تیتانیم محدود به 50 قطعه داریم و نسخه ی HYT Red Eye ref.151-DG-42-RF-AB  را در طلای سرخ 18 عیار و تیتانیم که به 25 قطعه محدود هستند. قیمت برای چشم سبز 90,000 فرانک سوئیس و برای چشم قرمز 100,000 فرانک سوئیس خواهد بود.

ویدیوی HYT Skull:

*کیفیت های مختلف ویدیو در گالری فیلم و عکس، بخش اخبار و رویداد های ساعت، با نام همین خبر موجود هستند.

 

ساعت بسیار جالب HYT، دقایق را نشان نخواهد داد + ویدیو
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم