ساعت 2015 پیچیدگی بزرگ سنت استاد بزرگ ژگر لکولتره + ویدیو

حالت مطالعه
یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۳ نویسنده | مترجم:


SSIH برای بسیاری از برند ها یک نمایش بسیار مهم و بزرگ است، که به این معنی است که اگر برندی مانند ژگوئر لکولتره (Jaeger LeCoultre) بر روی یک چیز خاص کار می کند، العان بهترین موقع برای دیدن آن می باشد. امسال نیز، در میان بسیاری از قطعات شگفت انگیز، JLC نسخه ی 2015 پیچیدگی بزرگ سنت استاد بزرگ (Master Grande Tradition Grande Complication) خود را در یک طرح جدید صفحه در طلای صورتی به اشتراک گذاشته است.


شاید جای تعجب نباشد که پیچیدگی بزرگ سنت استاد بزرگ، با وجود یک صفحه ی شلوغ و پیچیدگی مضاف یک توربیلون در حال گردش معلق که در حقیقت همان زمان عقربه ها را نشان نمی دهد، هم به نحوی بزرگ است و هم بسیار پیچیده. در کنار این پیچیدگی، به نظر می رسد که می توان آن را به بخش های اصلی تر تجزیه کرد. گرچه راهی برای خلاصه کردن نام آن وجود ندارد.


آن چیزی که در اینجا مشاهده می کنید، یک قطعه ی طراز زمان سنجی، در طلای سرخ و در ابعاد 45 در 15.8 از یکی از بزرگترین برند های مورد احترام در این صنعت می باشد. ساعت و دقیقه های استاندارد نمایش داده شده بر دسته های خوانا در طلای صورتی، باعث شده تا با صرف نظر از ویژگی های بی شمار دیگر، پیچیدگی بزرگ سنت استاد بزرگ ژگوئر لکولتره اول از همه یک ساعت باشد.


بعد از آن، توربیلون گردان معلق می باشد که یک انقلاب بزرگ برای هر روز نجومی بر روی صفحه ایجاد می کند (23 ساعت، 56 دقیقه و 4 ثانیه). به اختصار، روز نجومی معمولا برای اطلاع از گردش زمین نسبت به یک ستاره ی ثابت (این ستاره خورشید نیست) در نجوم مورد استفاده قرار می گیرد. برای دیدن یک ستاره ی خاص، شما باید در جریان موقعیت خود و گردش های نسبی زمین باشید (نیمکره ی شمالی یا جنوبی). برای نتایج تکراری شما از روز نجومی استفاده خواهید نمود تا بدانید که آیا باید در تلسکوپ خود نگاه کنید یا خیر.


با توجه به اینکه زمان نجومی الزاما مورد استفاده قرار نخواهد گرفت و توربیلون ها نیز تنها برای تزیین می باشند، این ویژگی زیبا و هنری به این منظور استفاده شده تا احساسات و پیچیدگی بیشتری را در آن اضافه کند، که به نظر می رسد در آن موفق بوده اند. به نظر می رسد که توربیلون به همراه قفسش در فضای بین کریستال و خود صفحه معلق می باشد، که تنها از زیر اتصال پیدا کرده و در تیتانیم کار شده تا آن را تا حد امکان سبک کند.


در زیر توربیلون ما یک صفحه ی طرح آسمان آبی درخشان را از نیم کره ی شمالی و بسیاری از صور فلکی آن، شامل 12 زودیاک می بینیم. در اطراف صفحه یک مقیاس 24 ساعته می بینیم که با موقعیت صفحه و یک نمایش دهنده ی کوچک خورشید ترکیب می شود که 24 ساعت (و صبح و بعد از ظهر AM/PM) به همراه ماه و نمایش دهنده های زودیاک را نمایش می دهد.


شما می توانید نشان دهنده ی خورشید را در ساعت 23:00 در تصاویر مشاهده کنید. پس در حالی که نقش آسمان [نسبتا] می تواند به پیچیدگی صفحه بیافزاید، عنصر گذرای آن، به همراه جلوه های باقی مانده در خارج از صفحه، قرار گرفته، که با مسیر توربیلون تداخل نداشته باشد.


در نهایت، یک دید سریع از پهلوی چپ (ساعت 9) یک دقیقه شمار را آشکار می کند. که به زینت های آن یک لایه ی دیگر اضافه می کند. ژگر لکولتره دقیقه شمار را به یک زنگ چکشی کریستالی مجهز نموده است. (قابل مشاهده در ویدیو)


صفحه ی مربعی شکل که ضربه را دریافت می کند این امکان را فراهم می آورد تا ضربه های محکم تری به آن وارد شود، که در نتیجه ی آن صدای زنگ بلند تری ایجاد خواهد شد. کل سیستم، که در ساعت ها، ربع ساعت ها، و دقایق بسته به خواست صاحب آن می نوازد، را می توان از طریق پشت سفایر بدنه مشاهده نمود (موجود در ویدیو)


تمام این ویژگی ها توسط کالیبر 945 ژگوئر لکولتره پشتیبانی می شوند، یک موتور 527 قطعه ای بزرگ که در حقیقت از استاد دریا (Seamsater) – تنها موتور با قطر 12.62 میلیمتری – ظخیم تر است. با سطح کار 4 هرتز و توان نگه داری انرژی 40 ساعته، 945 از یک چرخدنگ سیلیکنی و 29 جواهر استفاده می کند. سر هم شده با دست و کار شده در نقره ی آلمانی، 945 یکی از بهترین کارهای این عرصه می باشد.


به وضوح، برای یک ساعت با چنین تزیینات، نوآوری و سطح ساختی قیمت یک معیار به شدت محدود کننده می باشد. ساعت هایی مانند پیچیدگی بزرگ سنت استاد بزرگ جگوئر لکولتره گنج هایی هستند که JLC برای وفادار ترین، توانمند ترین و مجنون ترین های خود می سازد. اگر شما نیز جزو این گروه می باشید منتظر خبر های قیمت از این برند باشید.


ویدیوی Master Grande Tradition Grande Complication:

*کیفیت های مختلف ویدیو در گالری فیلم و عکس، بخش اخبار و رویداد های ساعت، با نام همین خبر موجود هستند.

 

ساعت 2015 پیچیدگی بزرگ سنت استاد بزرگ ژگر لکولتره + ویدیو
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم