ساعت توربیلون و کرونوگراف خود کوک آدمارس پیگوئت، بلوط سلطنتی دریایی

حالت مطالعه
یکشنبه ۷ تير ۱۳۹۴ نویسنده | مترجم:

از آن موقع که کارل اف بوچرر (Carl F.Bucherer) موتور کالیبر بومی A1000 خود را در سال 2010 به همراه گردان اتوماتیک جانبی خود عرضه کرد، این گونه به نظر می رسید که ساعت های بیشتری می بایست گردان های جانبی را در موتور های مکانیکی خود جای دهند. برای سال 2014، آدمارس پیگوئت (Audmars Piguet) یک نسخه ی فوق پیشرفته از بلوط سلطنتی دریایی به همراه یک گردان اتوماتیک جانبی نمایان نصب بر روی صفحه که به همراه مجموعه ی توربیلون و کرونوگراف موجود می باشد.


حال یک "گردان اتوماتیک نصب بر روی صفحه ی جانبی" چیست؟  خیلی از شما شاید با این اصطلاح آشنا باشید، اما به نظر می رسد خیلی ها که چندان به دنیای ساعت آشنا نیستند به این طرح آگاه نباشند، گردان های اتوماتیک بخشی از سیستم "خود کوک" ساعت های مکانیکی می باشند و معمولا به صورت یک نیم دایره هایی بر روی بخش پشتی موتور می باشند. این نیم دایره ها با حرکت مچ دست دست شما کار می کنند و پیستون فنر اصلی را که موتور ساعت را نیرو می بخشد کوک می کند. یک مشکلی که برخی از هنر دوستان با موتور های اتوماتیک دارند این است که گردان بخش بزرگی از موتور را می گیرد (با اینکه می توانند به اطراف جا به جا شوند) و باعث آن می شوند که موتور در قطر ضخیم تر می شود.


گردان های اتوماتیک جانبی بر روی موتور نمی شینند، بلکه به دور آن قرار می گیرند. معمولا یک وزنه ی حلالی شکل که به همراه مسیر حرکت می کند به عنوان گردان عمل می کند. این آن چیزی است که موتور هایی مانند کارل بوچرر A1000 (و بسیاری که به همراه گردان پشتی هستند) با هم در اشتراک دارند.


در بالای صفحه شما یک نمای کمیاب خواهید دید – یک صفحه ی بلوط سلطنتی نیمه اسکلتبندی شده (جدای از توربیلون). آدمارس پیگوئت تنها یک تعداد محدود از موتور های تماما اسکات بندی شده ی بلوط سلطنتی خواهد ساخت. این تصمیم بر اساس آن بود که چرخ دنده ی اصلی بر روی صفحه در موقعیت ساعت 1 در اطراف صفحه حرکت می کند. در اطراف صفحه یک بخش شفاف قرار دارد که خود گردان در داخل ان قابل مشاهده است.


مانند بسیاری از ساعت های آدمارس پیگوئت، ساعت های بلوط سلطنتی در این سبک توربیلون خود کوک بلوط سلطنتی دریایی در 44 میلی متر پهنا وجود دارد، در اینجا نیز از سرامیک سیاه تولید شده است، به همراه کربن ترکیب شده، و تیتانیم. به دست کننده های آن با وجود ظاهر عجیب آن از آن لذت خواهند برد. این ساعت توربیلون آدمارس پیگوئت در سپتامبر به صورت رسمی رونمایی در ساعت ها و عجایب 2014 (Watches and Wonders 2014) خواهد شد. قیمت احتمالا در حدود $300,000 خواهد بود.

 

ارسالی از طرف آقای شاهرخ شاهرخی
 

 

ساعت توربیلون و کرونوگراف خود کوک آدمارس پیگوئت، بلوط سلطنتی دریایی
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم