رابطه ورزش وصنعت تبلیغات

حالت مطالعه
یکشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۴ نویسنده | مترجم:

رابطه ورزش وصنعت تبلیغات

همه ما در رابطه با ارتباط  بین ورزش و تبلیغات ، کم و بیش چیزهائی شنیده ایم . می دانیم که بخش عظیمی از بودجه های مناسبت ها ومسابقات رشته های مختلف ورزشی از تبلیغات وابسته به آن تامین می شود.همینطور ورزشکاران نیز بخشی از درآمد خود را از شرکت در همایشهای بزرگ و حضور در عکسهاو فیلمهای تبلیغاتی تامین می کنند.
شرکت های بزرگ که در پشت صحنه تامین منابع مالی رویدادهای بزرگی چون جام جهانی را  تقبل می کنند،  شرائط سخت و دقیقی برای امنیت سرمایه گذاری خود از فیفا مطالبه می کنند. چرا که درز کوچکترین امتیازی، به معنی از دست رفتن قسمتی از درآمد این غولهای مالی جهان می شود و هر کس می داند که این سخت گیریها نه به خاطر خساست این مجموعه ها است، بلکه هر بنگاه اقتصادی شرط اول بقای آن سودآوری است و اگر در این قسمت دست و دلبازی کند، ممکن است به بیکاری هزاران نفر ختم شود که در شاخه های مختلف این ابر شرکتهای چند ملیتی مشغول بکارند.
بطور مثال کانالهای ماهواره هائی که بدون پرداخت آبونمان قادر به تماشای آنها هستیم، حق خرید امتیاز پخش بازی ها راندارند. زیرا در غیر اینصورت بقیه شبکه ها که این امتیاز را دریافت کرده اند، به درستی لب به اعتراض می گشایند. زیرا خواه ناخواه از تعداد تماشاچیان آنها کم می شود و متعاقب آن شرکتهائی هم که در این کانالها اقدام به پخش آگهی های خود نمودند نیزبه معترضین اضافه می شوند.
 کانالهای عمومی که متصدی دریافت حق پخش بازی ها هستند فقط در یک صورت می توانند از این امتیاز استفاده کند و آن اینکه متعهد شوند در هنگام پخش بازی، شعاع استفاده کنندگان شبکه از محدوده ائی که مورد توافق است تجاوز نکند که در غیر اینصورت با جریمه های سرسام آوری روبرو خواهند شد.
می بینید که موضوع به این سادگی که فکر می کردید نیست.
اما برمی گردیم به ساعت و حضور ساعتها در جام جهانی گذشته. همانطور که در خبرها خواندید، تعدادی از شرکت های ساعت سازی دنیا اقدام به ساخت ساعتی مختص این دوره به صورت محدود کردند تا برای علاقمندان بعنوان خاطره ای در یاد ها بماند. که حتما درخبرها نام آنها راشنیدید.
" هبلو " اولین شرکتی بود که اقدام به تولید ساعت اختصاصی جام جهانی کرد و شرکتهای دیگر به تبعیت از این شرکت " هر چند با تاخیر " اقدام به تولید نمونه ائی خاص بعنوان یادبود واقعه ورزشی ازبرند خود کردند.
اما هبلو این دفعه با خوش شانسی مواجه نشد!


شرکتهای تبلیغاتی که از درآمد این گردهمائی ورزشی ( جام جهانی فوتبال )بسیار مسرور بودند، در حالی که تب فوتبال در حال فروکش بود یکبار دیگرموضوعی را جهت گرم کردن بازار خبر پیدا کردند و آن ساعت برنده و بازنده بود!!
IWC یکی از شرکت های بزرگ و معتبر در ساخت ساعت است که اتفاقا تبلیغات خاصی ندارد
 ولیکن یکی از بهترین سازنده های موتورساعت در دنیا می باشد.
 منابع مختلف اخبار و اطلاعات ساعت مچی مرتب به این نکته توجه می کند وچنین به نظر می آید که توجه همه رابه خود جلب کرده است.
جریان از این قرار است که که عکسها وفیلمهای متعددی پخش می شود که نشان می دهد ساعت" یوآخیم لو" مربی تیم قهرمان یعنی آلمان IWC است که در مکانهای مختلف در طول مسابقات در دست دارد.


اما هم زمان با پخش این تصاویر، تصاویر مربی نگون بخت تیم ملی برزیل که در بدترین زمان عمر فوتبال برزیل هدایت تیم ملی آن را بر عهده داشت یعنی " فیلیپه اسکولاری" هم پخش می شود که ساعت روی مچ دستش برند هبلو است.
جالب اینکه شرکت هبلو این ساعت را به نام همین مربی و به تعداد محدود تولید کرده است.
همچنین چند ماه قبل ازآن شرکت هبلو اولین بوتیک ساعت خود را در ریودوژانیو پایتخت برزیل افتتاح کرد که به احتمال زیاد این شکست مفتضحانه در فروش هبلو تاثیر منفی خواهد گذاشت.    
لطفا به عکسها نگاهی بیندازید تا تاثیر این تبلیغات را بر ذهن خود را هم محک بزنید.      

 

 

 

 

 


 

 

و اما عکسهای برنده این مسابقات

 

 

 

 

 

 

رابطه ورزش وصنعت تبلیغات
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم