هفت نکته درباره خرید کرونوگراف

حالت مطالعه
دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ نویسنده | مترجم:

گاهی اوقات فرآیند خرید ساعت پیچیده تر از اینست که فقط بگویید: « به به چه ساعت زیبایی». ساعت ه ای کرونوگراف عموما به ساعت های ابزاری معروف هستند و شما باید انتخاب درستی در خرید ابزار کاری خود داشته باشید. برای راهنمایی شما، ما هفت عامل برای انتخاب یک کرونوگراف مناسب را معرفی می کنیم. باشد که مناسب ترین را برای خود انتخاب کنید.


1.    آن را برای چه استفاده ای می خواهید؟
فروشنده می گوید: «از کرونوگراف خود چه استفاده ای می خواهید بکنید؟» مشتری پاسخ می دهد: « استفاده؟! بهش فکر نکرده بودم.» ساعت کرونوگراف فقط برای فهمیدن ساعت نیست بلکه بسیاری قابلیت های عملی دیگر نیز به شما ارائه می دهد. اندازه گیری زمان آشپزی، میزان پیاده روی و دویدن، دوچرخه سواری، نرمش، قرارهای کاری و خیلی کارهای دیگر را برای شما امکان پذیر می کند. . برای مثال با کرونوگراف شما می توانید بفهمید تعویض روغن سریع خودروی شما واقعا چند دقیقه طول می کشد. البته این کار را هم می توانید بکنید. موقعی که همسر شما می گوید پنج دقیقه طول می کشد تا حاضر شوم کرونوگراف خود را فعال کنید. که البته این کار را نکنید بهتر است!


2.    الان می تونی من و راحت ببینی؟
خوانا بودن- اینکه نمایشگر شما به راحتی قابل خواندن باشد هم چیزی است که امروزه با وجود طراحی های پیچیده ی کورنوگراف به راحتی به دست نمی آید. تولیدکنندگان تمام تلاش خود را می کنند تا ضمن شکیل بودن طراحی ساعت ها، نمایشگرهای آن ها به راحتی قابل خواندن باشد که البته همه ی آن ها هم موفق نمی شوند. پس به خوانا بودن نمایشگر کرونوگراف توجه کنید.

 


3.    اصل گونه های مختلف
کرونوگراف ها انواع ذائقه ها را دربر می گیرند. مانند مدولار و ترکیبی. برای مثال، عکس ها پایین سیستم مجازی سنجش زمان را نشان می دهد که در مدلهای مختلف ارائه می شوند که باید موقع انتخاب کرونوگراف از متخصص مربوطه بخواهید این سیستم های به کار رفته مجازی را برای شما توضیح دهد.


4.    قطعات داخلی و افزودنیهای بیرونی
وقتی بحث روند طراحی ساعت های کورنوگراف به میان می آید، ناب گرایان ساعت های ترکیبی را به مدولار ترجیح می دهند. به این دلیل که در مدل های ترکیبی  همه ی اجزاء برای نیاز مورد نظر به کار گرفته می شوند و به این دلیل بسیار حائز اهمیت است که کرونوگراف ممکن است عملیات پیچیده و سنگینی را طلب کند که به نیروی زیادی هم نیاز داشته باشد.


5.    تو تعیین کننده باش
حالتی را تصور کنید که شما می توانید شروع مجدد کرونوگراف خود را زمانیکه در حال اجراست، فعال کنید. اصطلاح « ایست قطار» اینجا به ذهن می آید و بله... این ویژگی قابل انتظار است. برای جلوگیری از این اتفاق ناگوار، تولیدکنندگان کورنوگراف این عملیات را با طراحی کلیدهای فشاری فعال کرده اند. همانطور که انتظار دارید این عملیات به حالت های مختلف و در منو های مختلف طراحی شده است که در موقع خرید باید به این نکته هم توجه کنید.


6.    نیاز به سرعت
همواره یک رابطه مستقیم بین فرکانس حرکت و سایز نوسانات یک ثانیه وجود دارد. هرچه فرکانس بالاتر باشد، نوسانات کم تر است. بنابر این از آنجاییکه میانگین فرکانس حرکت ساعت مچی ها در طول سالیان افزایش پیدا کرده، کرونوگراف هاای تولی شده بر اساس این تغییرات می تواند نوسانات کوچکتر و کوچکتری از ثانیه را اندازه بگیرد.مرسوم ترین فرکانس حرکت ساعت های مدرن مکانیکی 28800vph است. این ساعت می تواند یک هشتم ثانیه را اندازه بگیرد در حالیکه یک ساعت با فرکانس 18000 vph قادر است رویداد هایی در یک پنجم ثانیه را اندازه بگیرد.


7.    به «درج تاریخ و روزهای هفته» نیاز دارید؟
یک واقعیت تلخ وجود دارد که بعضی از خوش طرح ترین ساعت ها و معروف ترین کرونوگراف ها و بعضی مدل های کلاسیک، بر روی خود «تاریخ» ندارند. مدل Rolex Daytona ، Omega Speedy Pro و کرونوگراف هایی از Rolex ،  Patek Philippe را به یاد آورید. ما می خواهیم آن ها «تاریخ» داشته باشند ولی کرونوگراف هایی که قلب ما را تسخیر می کنند «تاریخ» ندارند. بنابر این اگر «تاریخ» بر روی ساعت برای شما مهم است و ساعت بدون تاریخ انتخاب کردید، باید چندین ساعت روزانه برای خود بخرید و هر روز یکی از آن ها را دست کنید!


منبع:
http://www.watchtime.com

 
هفت نکته درباره خرید کرونوگراف
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم