ساعتی جدید با عملکرد دوگانه برای مقابله با گرانش

حالت مطالعه
یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ نویسنده | مترجم:

ساعتی جدید با عملکرد دوگانه برای مقابله با گرانش

refrence 2323-3631-55B

ساعت های مچی همیشه در معرض تاثیرات گرانشی قرار دارند. تغییرات در موقعیتِ مکانی می تواند اثر قابل توجهی بر روی کارکرد موتور یک ساعت داشته باشد. ساعت هایی که موتور مکانیکی و اتوماتیک دارند نیز، با استفاده از همین نیرو شارژ می شوند. در نتیجه این جاذبه، گاهی می تواند مثبت و سازنده و یا کاملا منفی باشد؛ به زبانی ساده تر، می تواند باعثِ ایجادِ اختلال در چرخِ تعادلِ ساعت شود و چرخ دنده باید نیرویی برای خنثی کردنِ اثرِ این اصطحکاک هم به کار گیرد.

در طولِ تاریخچه ی ساختِ ساعت ها، همیشه ساعت سازان در تلاش بوده اند که، تاثیرِ منفیِ گرانش را از بین ببرند و یا به نحوی به حداقل برسانند. چرا که همین نیروی گرانشی باعثِ ایجاد خطا در زمان بندی ساعت می شود و در مشخصات ساعت ها می بینیم که خطای چند ثانیه ای در طول ماه دارند. البته با استفاده از دستگاه های دوار، تعادلی نسبی برقرار می گردد تا این خطاها به حداقل برسد.

طرح اولیه ی ساعت های تُربیلن ''Tourbillon'' در سال 1801 ارائه شد و همچنین نوعی از ساعت های گردونه ای با تکنولوژی ''Carrousel'' در سال 1892 ارائه گردید. اما برای اولین بار ساعتی را  مشاهده می کنید که از مکانیسمی جدید در آن استفاده شده و ترکیبی از هر دوی این تکنولوژی ها می باشد.

اولین چیزی که در ظاهرِ این ساعت به چشم می خورد؛ دو قسمت فضای دایره ای بر روی صفحه نمایش آن است. در نگاه اول شاید شبیه بنظر برسند، اما ساختاری کاملا متفاوت دارند.

دو سیستم با هدفی یکسان، در جهتِ تامینِ انرژیِ لازم برای نمایشِ زمان؛ اما با کارکردی متفاوت.

در واقع اساس کارِ سیستم تربیلن، بر پایه ی یک چرخ و محور ثابت بنا شده که نوسان بر روی آن انجام می شود.

به عبارت دیگر، حرکت بر پایه ی یک شبه چرخ دنده است که به دو چرخ دنده که امکانِ نوسان دارند، متصل می شود.

زمانی که ساعت در موقعیت مکانی ای قرار می گیرد که امکان شارژ از طریقِ سیستم تربیلن وجود ندارد، بلافاصله سیستم دوم برای تامین انرژی به کار می افتد. این دو سیستم به گونه ای اُستادانه در کنار هم قرار گرفته اند که تحت هر حالتی ، یکی از آنها کار می کند و ساعت متوقف نمی شود. به همین دلیل این ساعت با یک  بار شارژ، تا 168 ساعت قابلیت ذخیره ی انرژی دارد که در نوع خودش واقعا بی نظیر است.

 

موتور این ساعت از نوع کالیبر 2322 می باشد که در ساعت سه در آن، پنجره ی نمایش تاریخ جانمایی شده است.

عرض بدنه ی این ساعت در حدود 35.5 میلیمتر می باشد و 5.85 میلیمتر ضخامت دارد که مجموعا از 379 قطعه ی مختلف ساخته شده که با استفاده از یک تاج تکی، کنار ساعت، امکانِ انجام تنظیمات برای هر دو سیستم فراهم شده است.

 

 

این ساعت از طلای صورتی ساخته شده و در قسمت های سفید آن، از ماده ای مشابه مینای دندان به کار رفته است که ظاهری کلاسیک به خود گرفته است. به علاوه  تا 30 متر در برابر آب مقاومت دارد و بند آن نیز از چرم طبیعی تمساح ساخته شده است و قیمتی برابر با 298 هزار فرانک سوئیس برای آن در نظر گرفته شده است.

 

 

 

 

ساعتی جدید با عملکرد دوگانه برای مقابله با گرانش
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم