سریِ جدیدِ ساعت های عجیب و دیدنی از برند کارتیِر

حالت مطالعه
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ نویسنده | مترجم:

سریِ جدیدِ ساعت های عجیب و دیدنی از برند کارتیِر

Cartier: Panthère de Cartier . 1

ساعتی که  در تصویر مشاهده می نمائید؛ ساعت جدیدی ست که به تازگی از برند کارتیر منتشر شده است.

طرح اصلی و اولیه ی این ساعت، در سالِ 1984 معرفی شد که در حال حاضر، نمونه های تکامل یافته از آن ارائه شده؛ بدنه ی مربعی با لبه ی گرد با اعداد رومی در صفحه نمایش آن.

 تنها تفاوت این مدل با مدل قبلیِ آن، نوع موتور و شکل قاب و بند آن می باشد. رنج قیمت این ساعت ها که در سه نوع مختلف ارائه شده است؛ از حدود 4000 دلار تا 140000 دلار متغییر است.

 

 

 

2 Panthère Royale .

ساعتِ بعدی، یک ساعت پلنگی کارتیر است که با طرح برجسته ی پلنگ تزئین شده است. در واقع نقش پلنگ بر روی این ساعت از یک پلنگِ مشهور الهام گرفته شده که سنجاق سینه ی آن در سال 1949 به عنوانِ یک زیور ساخته شده بود. این ساعت از تعدادی دایره ی متحد با مجموعه ای از زیباترین الماس ها پوشانده شده است.  در حال حاضر قیمت آن به طور رسمی اعلام نشده است.

Panthère  Joueuse  . 3

ساعت دیگری که در سریِ جدید مشاهده میکنید؛ ساعتی است با بدنه ی 40 میلیمتری، با موتوری اتوماتیک از نوع کالیبر 9918 که تا 48 ساعت قابلیت ذخیره ی انرژی دارد.

این ساعت با 254 عدد سنگِ برلیان پوشیده شده است. شاملِ سنگ های برش خورده ی درخشان و زمردهای منحصر بفردی در صفحه نمایش آن، برای این نمونه هم قیمت گذاری کامل نشده است.

   Rotonde de Cartier Minute Repeater Mysterious Double Tourbillon  . 4

در سال های اخیر کارتیر بر روی بخش فناوری ساخت در ساعت سازی تمرکز زیادی قرار داده است؛ ساعتی که در پایین ملاحظه می نمائید، شاملِ یک سیستم نوآورانه می باشد که در آن از دو سیستم مختلف استفاده شده است. ترکیبی از یک '' Minute repeater Mechanism''  و یک سیستم تُربیلن به نامِ '' Geneva Seal Caliber 9407''  که برای اولین بار از این دو سیستم به طور همزمان استفاده شده است.

 

این ساعت شاملِ یک نسخه ی محدود، متشکل از 50 قطعه می باشد. نکته ی قابل توجه اینکه ؛ عقربه های این ساعت، به طور مستقیم به موتور متصل نیستند و هر یک از آنها به دو دیسک از جنسِ یاقوتِ کبود وصل هستند و به طور غیر مستقیم با موتور ساعت در ارتباطند. ( در سال 1912 برای اولین بار از این شیوه استفاده شد.)

 

Trait d'Eclat & Papyrus . 6

ساعت جواهر های برند کارتیر بسیار معروف هستند؛ ساعتی که در تصویر مشاهده می نمائید؛ شامل 15 قطعه گوهر قیمتی با وزنی برابر 24093 قیراط است.

با الهام از طرح الگوی یک روبان، که سنگ های قیمتیِ آن در فرانسه تولید شده است.

 

و یک ساعت جواهر دیگر؛ که از طلای 18 عیار ساخته شده و تعداد 32 قطعه زمرد سبز با وزنی در حدود 38.20 قیراط بر روی آن قرار گرفته است. به علاوه در ساخت آن از عقیق و الماس مثلثی شکل و همچنین برلیان های درخشانِ برش خورده به کار رفته است.

موتور این ساعت ها از نوع کالیبر 846 می باشد و الهام گرفته شده از برگ گیاه پاپیروس است.

دو الماس مثلثی در موقعیتِ ساعتِ 6 و 12 به عنوان نشانگر ساعت قرار دارد که البته در حال حاضر این ساعت هم به طور قطعی قیمت گذاری نشده است.

 

سریِ جدیدِ ساعت های عجیب و دیدنی از برند کارتیِر
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم