روسای جمهور امریکا و ساعت های به یاد ماندنی شان

حالت مطالعه
یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ نویسنده | مترجم:

از آنجایی که انتخابات ریاست جمهوری 2016 امریکا در پیش است، وقت خوبی است تا ساعت هایی که روسای جمهور پیشین دستشان می کردند را با هم مرور کنیم.

داستان از آنجایی شروع شد که در سال 1962 «مرلین مونروMarilyn Monroe » بازیگر معروف امریکایی به «جان. اف. کندیJohn F. Kennedy » یک هدیه تولد داد. ساعت رولکس طلایی که پشت آن نوشته شده بود: «جک، مثل همیشه با عشق، از طرف مریلین، 29 می 1962». کندی از گرفتن این هدیه به هیچ وجه خوشحال نشد چرا که این هدیه سندی بود بر داشتن رابطه با مریلین مونروی بازیگر. او ساعت را به یکی از دستیارانش داد و به او گفت: از شرش خلاص شو! در سال 2005، در یک حراجی، ساعت مورد نظر در یک جعبه شیک و به همراه شعری به نام «مونرو» به قیمت 120000دلار فروخته شد. همانطور که طرفداران ساعت می دانند تاریخ ریاست جمهوری در امریکا پر است از این اتفاقات جالب و هیجان انگیز. حال در این مقاله قصد داریم شما را با چند رئیس جمهور سابق امریکا و ساعت هایشان آشنا کنیم.

 

جورج واشینگتن George Washington

در سال 1788 جورج واشینگتن نامه ای به یکی از دستیارانش به نام «موریسMorris » نوشت و از او خواست تا از پاریس برای او یک ساعت بخرد. سه ماه بعد «موریس» که به تازگی سفیر امریکا در فرانسه شده بود یک ساعت جیبی «Lepine لپین» برای او آورد. تصویر ساعت جیبی مورد نظر را در تصویر زیر می بینید.

 

آبراهام لینکن Abraham Lincoln

آبراهام لینکن ساعت «والتام Waltham» دست می کرد. ساعت مشابهی که بسیاری  از سربازان جنگهای شهری دست می کردند. به آن ساعت «Wm. Ellery» می گفتند که نام یکی از خوانندگان ترانه‌ی «استقلال امریکا» بود

 

.

 

«وارن جی. هاردینگWarren G. Harding »

چهارده رئیس جمهور امریکا فراماسونر بودند و حداقل یکی از آنها یعنی هاردینگ ساعتی داشت که این را ثابت می کرد. او «ساعت ماسونی» داشت. ساعتی که علائم و نشانه های «ماسون» روی آن بود و «هیرامHiram » نام داشت. تصویر ساعت مذکور را در زیر می بینید.

«فرانکلین دلانو روزولت Franklin Delano Roosevelt»

روزولت ساعت مچی از برند «تیفانی و کمپانی Tiffany & Co. » دست می کرد که روی آن نمایش تاریخ و روز داشت. تصویر ساعت مورد نظر را در زیر می بینید.

 

«دووایت. دی. آیزنهاور Dwight D. Eisenhower»

بعد از جنگ جهانی دوم، آیزنهاور یک کرونوگراف استیل «هویرHeuer » خرید. «هویر» برندی است که  امروزه «تگ هویر Tag Heuer» نامیده می شود. آیزنهاور ساعت رولکس هم دست می کرد.

 

«هری اس. ترومن»

ترومن به صنعت مُد توجه زیادی نشان نمی داد اما درمورد ساعت این گونه نبود. در کنفرانس بیست و سه روزه‌ی «پوتسدام» او معروفترین کرونوگراف آن روزها را دست کرد. یک ساعت از برند « یونیورسال ژنو Universal Geneve» که تصویر آن را در زیر می بینید.

 

«ریچارد نیکسون Richard Nixon»

زمانیکه ریچارد نیکسون معاون رئیس جمهور شد، یک سخنرانی مفصل خطاب به صنف ساعت سازان کرد و به عنوان هدیه یک ساعت از برند Vulcain  هدیه گرفت. گفته می شود که این ساعت اولین ساعتی است که آلارم آن آنقدر بلند بود که می توانست صاحب آن را از خواب بیدار کند. نیکسون در نامه ای که اکنون نیز موجود است خطاب به کمپانی سازنده ساعت از آن ها تشکر کرد.

 

«جان. اف. کندی»

«جان. اف. کندی» در روز 20 ژانویه 1961 که روز سوگند ریاست جمهوری اش بود یک ساعت بسیار نازک امگا به دست داشت که از طرف « گرانت استاکدیلGrant Stockdale » به او هدیه داده شده بود. پشت ساعت حک شده بود: رئیس جمهور ایالات متحده، از طرف دوستش گرانت». استاکدیل به وضوح خوش بین بود. او این ساعت را تابستان قبل به او هدیه داده بود. ژاکلین کندی نامه ای به استاکدیل زده بود و در آن نوشته بود: هدیه شما بسیار زیباتر از ساعتی است که من به او هدیه دادم. معلوم نیست کدام ساعت منظور ژاکلین کندی بوده اما گفته می شود که او یک ساعت کارتیه به جان اف داده بوده است. ساعتی که مریلین مونرو به رئیس جمهور هدیه داده بود هم رولکس بود که تصویر آن را می توانید در زیر ببینید.

 

 

«باراک اوباما Barack Obama»

در زمان کمپین  ، اوباما ساعت TAG-Heuer  سری 1500 با موتور کوارتز و صفحه سفید دست می کرد. در تابستان 2007، اوباما در روز تولدش ساعت کرونوگراف «جورج گریjorg Gray » با صفحه سیاه و بزرگ دست کرد. تصویر اوباما با ساعت تگ هویر در کمپین انتخاباتی اش را در زیر می بینید.

منبع: www.watchtime.com

 

 

 

 

روسای جمهور امریکا و ساعت های به یاد ماندنی شان
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم