نمایشگاه SIHH 2018: مون‌ماشین ریداکس از ام‌بی‌اند‌اِف و سارپانوا

حالت مطالعه
شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ نویسنده | مترجم:

نمایشگاه SIHH 2018: مون‌ماشین ریداکس از ام‌بی‌اند‌اِف و سارپانوا:

پس از 6 سال از اولین همکاریشان، ام‌بی‌اند‌اِف (MB&F) بار دیگر به تیم ساعت‌ساز فنلاندی ملحق شده تا مون‌ماشین2 (MoonMachine 2) را برای نمایشگاه SIHH 2018 عرضه کنند. مثل مون‌ماشین اصلی که بر اساس ساعت HM3 Frog با صفحه دراماتیک مون فیس بود؛ نسخه دوم نیز مانند ساعت HM8 از ام‌بی‌اند‌اِف کار می‌کند.

در مون‌ماشین2، هر دو طرح منحصر به فرد MB&F (روتور شبیه به تبر جنگی و نمایش ساعت بلوری) را دارد که توسط سارپانِوا تغییراتی یافته است. نمایش وضعیت ماه به نمایش ساعت دیجیتالی اضافه شده که در کنار نشانگر ساعت (که سر ساعت به ساعت بعدی پرش می‌کند) و نشانگر دقیقه روان‌گَرد جای‌گرفته‌است.

 

بلوری که به شکل خاصی تراشیده شده زمان و وضعیت ماه را که به صورت تخت درج شده، در پنجره عمودی نمایش می‌دهد. این بلور ارقام ساعت را به اندازه یک پنجم بزرگنمایی کرده اما تغییری در بخش نمایش وضعیت ماه نمی‌دهد تا کشیدگی در آن بوجود نیاید.

 

ارتفاع ساعت به خاطر دیسک اضافه برای نمایش ماه 19.5 میلی‌متر، یعنی 0.5 میلی‌متر بیشتر از HM8 است. دو ماه‌ای که برروی دیسک حک شده‌اند 4.5 میلی‌متر با ظخامت 0.35 میلی‌متر می‌باشد که کوچکترین ابعادی که تا کنون توسط سارپانِوا ساخته شده است. عموما ساعت‌های ساخته شده توسط این برند ماه‌هایی با ابعاد 100 میلی‌متر در 0.5 میلی‌متر دارند.

 

روتور معمولی MB&F با یک وزنه داخلی نوسان‌گر باز سوار بر محور

به جای روتور معمولی MB&F، یک وزنه نوسانگر 8.5 میلی‌متریِ محوری در کنار نمایش وضعیت ماه سارپانِوا کار گذاشته شده است. کریستال سفایر رویی ساعت با همان طرح دایره‌ای آهن‌کاری شده که ادامه روتور ساعت تا تقریبا لبه قاب است.

 

در پس همه قطعات همان موتور جیرارد پِرِگاکس (Girard Perregaux) که پیشتر امتحان خود را در بسیاری از محصولات MB&F پس داده است، حضور دارد.

 

مون‌ماشین2 در 3 نسخه عرضه می‌شود: تیتانیوم با قرص ماه طلای سفید و دیسک آبی کمرنگ، تیتانیوم مشکی با قرص ماه طلای سفید و دیسک آبی تیره، و یا طلای قرمز و تیتانیوم با قرص ماه طلای قرمز و دیسک ذغالی رنگ.

 

مون‌ماشین2 برند MB&F در رنگ‌های تیتانیوم طبیعی و تیتانیوم مشکی قیمتی برابر با 88,000 دلار سوئیسی و نسخه طلای قرمز قیمت 95,000 دلار سوئیسی دارند. هرکدام از نسخه‌ها محدود به 12 نسخه است.

نمایشگاه SIHH 2018: مون‌ماشین ریداکس از ام‌بی‌اند‌اِف و سارپانوا
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم