معرفی ساعت کرنومتر فوق لوکس دست‌ساز طلایی اچ مارین از رولف لانگ

حالت مطالعه
یکشنبه ۳ تير ۱۳۹۷ نویسنده | مترجم:

ساعت ساز آلمانی واقع در درِسدن (Dresden) از سابقه 54 ساله خود در عرصه ساعت سازی لذت برده و از مربی ارشد در الانگ اند زونا (A. Lange & Sohne) تا ساخت مدل‌های آزمایشی در اچ موزر اند سی (H. Moser & Cie) و بازسازی در سالن ریاضی و فیزیک موزه ایالتی ساعت و تجهیزات در درِسدِن آلمان، فعالیت حرفه‌ای داشته است. در حقیقت ساعت‌سازی برای آقای لانگ (Mr Lang) تجارت خانوادگی بوده و پا در جای پای پدرش گذاشته است.

Rolf lang1

اما در سال 2012 آقای لانگ تنها به نام ساعت‌ساز مستقل معروف شد. جدیدترین مخلوق او شاید تاثیرگذارترین و با شکوه ترین تا به امروز است. ساعت کرنومتر نیروی دریایی کرنوگراف از جنس طلا و شیشه مورانو (Murano)، برای یادبود ساعت‌ساز انگلیسی، آقای جان هریسون ساخته شد و شیئی است که کاملا مناسب یک قایق لوکس تفریحی است.

Rolf lang2

ساعت گلدن اچ با همکاری وریدور (Veridor)، جواهرساز آلمانی با حدود 6 کیلوگرم طلای 18 عیار ساخته شده است. قطر قاب تخم مرغی ساعت 8 سانتی‌متر بوده و از 5 برگ آبی تیره شیشه مورانو پوشیده شده در برگ طلا، تشکیل شده است.

با فشردن دکمه واقع در پایه، مکانیزم باز شدن ساعت را فعال کرده که 5 بال تخم مرغ را که با چرخش تقریبی 800 درجه باز می‌کند. پایه ساعت با 6 برگ کنده‌کاری شده نیز همزمان با بالا آمدن کرنومتر از داخل تخم مرغ چرخش 800 درجه‌ای در جهت مخالف دارد. مکانیزم باز شدن یک منبع ذخیره انرژی دارد، بنابراین پایه سیمی دارد که به پریز برق متصل می‌شود.

Rolf lang3

ساعت برروی پایه گیمبال (مکانیزمی که همواره ساعت را افقی نگاه می‌دارد) از جنس طلای 18 عیار کنده‌کاری شده توسط دست سوار بوده و با دو منبع ذخیره انر‌ژی توانایی کارکرد تا 72 ساعت را دارد. بیشتر قابلیت‌های ساعت بسیار سنتی هستند. این ساعت همچنین مجهز به بالانس پیچی دو فلزه استیل آبی اورکویل (Overcoil) مخصوص برِگه (Breguet) است که با فرکانس ملایم 18,000 تپش در ساعت کار می‌کند. کرنومتر ساعت نیز با کلیدی مخصوص کوک می‌شود. دو حفره در پشت ساعت وجود دارد: یکی برای کوک کردن و دیگری برای تنظیم زمان.

صفحه ساعت 53 میلی‌متر قطر داشته و مانند سایر قسمت‌های ساعت و همچنین عقربه‌ها، از جنس طلا است. علاوه بر ساعت، تاریخ و میزان ذخیره انرژی و نشانگر 24 ساعته نیز برروی صفحه ساعت نمایش داده می‌شود.

 

کل مجموعه ساعت 35 میلی‌متر ارتفاع داشته و متشکل از 985 قطعه است که در آلمان و با دست ساخته، تزئین و سرهم شده‌اند. این ساعت محدود به 5 عدد (یک ساعت برای هر منطقه زمانی) بوده و با قیمت 1.2 میلیون دلار در جعبه‌ای از جنس چوب ماهون که همچنین به عنوان پایه قابل استفاده است عرضه می‌شود.

معرفی ساعت کرنومتر فوق لوکس دست‌ساز طلایی اچ مارین از رولف لانگ
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم