دوازده نقطه عطف در تاریخچه ی ساعت های سِیکو

حالت مطالعه
چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ نویسنده | مترجم:

دوازده  نقطه عطف در تاریخچه ی ساعت های سِیکو :

اولین ساعت سِیکوشا  (1895) :

 سیکو کینتارو هاتوری 21  سال داشت که فروشگاهی در توکیو باز کرد برای فروش و تعمیرساعت ، بعد از ده سال وقتی که 31 سال داشت به همراه یکی از دوستانش کارخانه ی سیکوشا  را در سال 1892 افتتاح کرد. بعد از تولید چندین سال ساعت های دیواری با کیفیت، اولین ساعت جیبی را در سال 1895 تولید کرد. بدنه ی 54 میلیمتری ساعت در ژاپن ساخته شده بود و اما قطعات موتوری ساعت سوئیسی بودند. این ساعت تایم کیپر نام گرفت.

https://www.irantimer.com/images/Upload/Weblog/01.jpg

 

اولین ساعت مچی ژاپنی  ( سِیکوشا ) :

خیلی زود اولین ساعت مچی از همین برند در سال 1913 طراحی شد. درست 11 سال بعد از طراحی اولین ساعت دیواری بود که ساعت مچی با نام لورل طراحی شد. این ساعت دارای کِیس نقره ای رنگ  و حدودا اندازه ی  29.6 میلیمتر بود. این بار سیکو توانست لعاب قطعات را خودش در ژاپن انجام دهد.  در ابتدا تولیدات این کارخانه به کندی انجام می گرفت به طوری که در مدت یک روز بین 30 تا 50 عدد از قطعات آماده میشد.

https://www.irantimer.com/images/Upload/Weblog/02.jpg

اولین ساعت مچی سِیکو  ( 1924 ) :

در سال 1923 زلزله ای بزرگ ژاپن را در بر گرفت و کارخانه سِیکوشا از بین رفت. هاتوری دوباره تصمیم گرفت کارخانه ای جدید را راه اندازی کند. در فاصله ی حدود یک سال کارخانه ی سیکو به راه افتاد. به سرعت فروش محصولات او بالا رفت و از محبوبیت بالایی برخوردار شد. اولین ساعت مچی با 24 میلیمتر اندازه به همراه 7 عدد سنگ قیمتی بکار رفته در موتور آن ساخته شد. جنس اصلی این ساعت فلز نیکل بود.

https://www.irantimer.com/images/Upload/Weblog/03.jpg

سیکو ماروِل  (1956)  :

یکی دیگر از نقاط تحول در تاریخچه ی سیکو زمانی بود که اولین ساعت مچی اتوماتیک توسط این برند ساخته شد.

https://www.irantimer.com/images/Upload/Weblog/04.jpg

اولین ساعتِ باشکوه سیکو ( 1960 )  :

در سال 1960 سیکو ساعتی را معرفی کرد که دارای  25 عدد سنگ قیمتی داخل موتور، کِیس طلا با قطر 34 میلیمتر و ضخامت یک سانتی متر بود. این ساعت بر اساس استاندارد های خاصی طراحی شده بود که تا کنون در رده ی بهترین ساعت ها قرار دارد.

https://www.irantimer.com/images/Upload/Weblog/05.jpg

اولین کورنوگرافِ سیکو (1964 )  :

خیلی دور از واقعیت نبود که سیکو به زودی شگفتی جدیدی فراهم آورد. همزمان با برگزاری بازی های المپیک توکیو در سال 1964 مسئولیت ساخت ساعت های کورنوگراف به عهده ی سیکو گذاشته شد و این بستری بود برای تبلیغات گسترده ی ساعت های مچی سیکو در دنیا. ساعتی طراحی شد از جنس استیل ضد زنگ با قطر 38 میلیمتر و 11 میلیمتر ضخامت و ویژگی ضد آب برای 30 متر که 21 سنگ قیمتی در موتور آن بکار رفته بود.

https://www.irantimer.com/images/Upload/Weblog/06.jpg

اولین ساعت غواصی ژاپنی  ( 1965 ) :

درست یکسال بعد از طراحی ساعت کورنوگراف، اولین ساعت مناسب برای شنا در ژاپن طراحی و عرضه شد، با 150 متر مقاومت در برابر آب و یک کِیس حدود 38 میلیمتر که مقدار 13،4 میلیمتر ضخامت آن بود. حلقه ی مخروطی شکلی که شیشه ساعت را در جای خود قرار می داد حالت دوارِ دو طرفه داشت. سیکو در سال 1968 ساعتی را در تکمیل این امر معرفی کرد که قابلیت ضد آب آن تا 300 متر ارتقا یافته بود. هم چنین در سال 1975 ساعتی با قابلیت 1000 متر را عرضه داشت که جنس بدنه ی آن تیتانیوم بود. ساعت هایی با استانداردهای بالا که تا هم اکنون برای غواصی مورد استفاده قرار می گیرند.

https://www.irantimer.com/images/Upload/Weblog/07.jpg

سیکو و کورنوگراف اتومات  ( 1969 ) :

در سال 1969 یک اتفاق مهم دیگر در صنعت ساعت های سیکو اتفاق افتاد و آن ساخت یک ساعت کورنوگراف اتوماتیک  بود که تا 30 دقیقه توانایی شمارش زمان را داشت و هم چنین تاچومتر، نمایش تاریخ روز، قابلیت تنظیم  به زبان انگلیسی و ژاپنی، مقاومت در برابر آب تا 70 متر ، 30 میلیمتر اندازه ی کِیس، از ویژگی های آن بود.

https://www.irantimer.com/images/Upload/Weblog/08.jpg

سیکو و آسترون :

دراواخر سال 1969 سیکو اولین ساعت مچی کوارتز آسترون را با کیس طلا ارائه کرد. 

https://www.irantimer.com/images/Upload/Weblog/09.jpg

فعالیت سیکو در سال 1988 :

سیکو فعالیت خود را بعد از ساعت های کوارتز خود متوقف نکرد،  تکنولوژی جدیدی را که با عنوان کِنِتیک شناخته شد، به بازار عرضه کرد. ساعتی اتوماتیک که موتور آن با حرکات نوسانی بر روی دست شارژ می شد.

https://www.irantimer.com/images/Upload/Weblog/10.jpg

سیکو در سال 2008 و ماجرای فضانوردی :

سیکو در سال 1999 تکنولوژی جدیدی را با نام موتور اِسپرینگ درایو برای ساعت های مچی معرفی کرد که مانند گِرند سیکو دارای محبوبیت زیادی شد. در سال 2008 شخصی به نام ریچارد گَریوف، در حالی که ساعت مچی جدید طراحی شده را بدست داشت به ایستگاه فضایی سفر کرد. این ساعت خاص برای سفر این فضانورد طراحی شد، با بدنه ای سبک از جنس تیتانیوم واستانداردهای مخصوصی برای این منظور.

https://www.irantimer.com/images/Upload/Weblog/11.jpg

و در نهایت جی پی اِس سولار سیکو :

در سال 2012 ساعتی توسط سیکو به بازار عرضه شد، که در هر نقطه بر روی کره ی زمین قابلیت دریافت سیگنال های اطلاعاتی جی پی اِس را دارا می باشد و دنیای ساعت را با تحولی عظیم روبرو کرد. این ساعت با قابلیت سِت شدن به همه ی زمان های محلی در هر نقطه از دنیاست، با توجه به اینکه تا قبل از این ساعت ها قابلیت نمایش نهایتا تا 37 منطقه را داشتند، این ساعت همه ی 39 زمان محلی را پشتیبانی می کند. هم چنین از طریق جی پی اِس سیگنال های منطقه ی مورد نظر را بررسی نموده و اطلاعات بسیار کاملی را از طریق  امواج بدست می آورد.

https://www.irantimer.com/images/Upload/Weblog/12.jpg

 

دوازده نقطه عطف در تاریخچه ی ساعت های سِیکو
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم