معرفی ساعت مچی دستساز (بدون CNC) از بریوت نودات

حالت مطالعه
چهارشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۷ نویسنده | مترجم:

بریوت نودات (Cyril Brivet-Naudot)، برند 27 ساله به تازگی اولین ساعت خود را بدون استفاده از تجهیزات الکترونیکی ساخته است. جالبتر اینکه این ساعت مجهز به چرخ دنگ اختصاصی طراحی شده توسط آقای بریوت نودات و همکار ساعت‌ساز ایشان است.

آقای بریوت (Brivet-Naudot) طی سه سال گذشته در کنار کار تمام وقت خود یعنی بازسازی ساعت های قدیمی، و همچنین ساخت قطعات برای برندهای دیگر، این ساعت را طراحی نموده است.

Cyril Brivet-Naudot 1

همانطور که از فرم و کارکرد ساعت پیداست؛ این ساعت الهام گرفته از زمانسنج‌های قرن نوزدهم است. با اینکه قطر قاب ساعت 39 میلی‌متر است، اما ظاهر آن یادآور ساعت‌های جیبی است. از جمله نحوه کوک فنر 40 ساعته (40 ساعت کارکرد بعد از کوک کامل) که توسط یک کلید انجام می‌شود. تنظیم زمان نیز توسط همین کلید انجام میگیرد. با وجود ظاهر قدیمی ساعت، ایده‌های غیر معمول و مبتکرانه‌ای در آن به کار رفته است.

Cyril Brivet-Naudot 2 Cyril Brivet-Naudot 3

 

ساخت به شکل غیر عادی ساخته شده، به نحوی که چرخ بالانس و چرخ دنگ یکی در جلو و دیگری در پشت ساعت قرار گرفته و از هم جدا شده‌اند. فنر بدون وزنه قابل تنظیم که برروی صفحه ساعت جای گرفته با فرکانس 18000 تپش در ساعت کار می‌کند. در حالیکه چرخ دنگ در پشت ساعت قرار دارد.

 

Cyril Brivet-Naudot 5

این چرخ دنگ عجیب از ساعت ساز سوئیسی قرن نوزدهم با نام لوئیس ریچارد (Louis Richard) الهام گرفته و آقای بریوت چرخ دنگ خود را به احترام ایشان، "لیبره اکسنتریک" (libre excentrique) یا free eccentric نام نهاده است.

 


1چکش یا دنگ

Cyril Brivet-Naudot 7

2چرخ دنگ

Cyril Brivet-Naudot 8

 

صفحه کوچکی برای نمایش زمان در موقعیت ساعت 3 قرار گرفته. نشانگر کوچک آبی رنگ از جنس استیل و به شکل قطره، در کنار این صفحه کوچک قرار گرفته تا دقیقه را برروی دایره باریک که برروی صفحه شیشه‌ای (از جنس سفایر) سوار شده و در حال گردش است مشخص کند. ساعت نیز برروی صفحه کوچکتری سوار بر صفحه کوچک توسط نشانگر کوچک ابی رنگ مشخص می‌شود. صفحه کوچکتر مربوط به نمایش ساعت، در موقعیت خود ثابت بوده و با تغییر صفحه مربوط به دقیقه، حرکت نمی‌کند.

Cyril Brivet-Naudot 10

 

بیشتر قسمت‌های ساعت از جمله قاب توسط آقای بریوت ساخته شده. بیشتر کار توسط ماشین تراش و پرداخت انجام شده. آقای بریوت از دستگاه cnc (computer-numerical control) استفاده نکرده. البته فنر اصلی، جواهرات و کریستال ساعت را از تامین کنندگان دیگر تهیه کرده است.

Cyril Brivet-Naudot 12

آقای بریوت تحصیلاتش را در دانشگاه پلی‌تکنیک لاوسان (Lausanne) در سوئیس گذرانده بود، ساعت‌سازی را در مدرسه ساعت سازی در مورتئو (Morteau)، شهری کوچک فرانسوی نزدیک مرز سوئیس آموخت.

 

قیمت و دسترسی

آقای بریوت این ساعت را به صورت سفارشی به درخواست مشتریان تولید می‌کند. قیمت این ساعت از حدود 60هزار یورو آغاز میشود.

معرفی ساعت مچی دستساز (بدون CNC) از بریوت نودات
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم