چرا همه ماشین بازان، ساعت باز هم می شوند؟

حالت مطالعه
شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ نویسنده | مترجم:

بدیهی است که بسیاری از افراد علاقمند به ماشین به ساعت هم علاقمند هستند. اما کسانی که به هیچ یک علاقمند نیستد یا به ندرت به یکی از آنها علاقه نشان می دهند، ممکن است تعجب کنند که چرا چنین ارتباطی وجود دارد. آیا شما باید هم یک ماشین باز باشید و هم یک ساعت باز؟ برخی موارد موازی بدیهی وجود دارد، اما البته این به سطح تعهد و علاقه شما به مکانیک، در یک سطح، و طراحی ماشین ها و ابزارهای طراحی شده برای رساندن شما از نقطهA  به B و حصول اطمینان از اینکه به موقع می رسید، بستگی دارد. 

 

 

یک کتاب جدید و جالب از ریزولی، زمان رانندگی: ساعت های الهام گرفته از اتومبیل ها، موتور سیکلت ها و مسابقات، نوشته آرون سیگموند، رابطه بین ماشین ها و ساعت ها را به همراه تصاویر و به سبک شبه پورنوگرافی مورد بررسی و کاوش قرار داده است. سیگموند به ساعت های الهام گرفته از اتومبیل ها در طی بیش از ۱۰۰ سال گذشته می نگرد، از آیکون های زمان نگاری تا یافته های مبهم تر. و در طی این فرایند او افراد ماشین و ساعت بازی را شناسایی می کند که الهام بخش همه ما هستند: استیو مک کویین، پل نیومن، کلینت ایستوود و دانیل کرگ. 
طرفداران ماشین های اسپرت و تجملی بیشتر به ساعت های باکیفیت گرایش دارند. سیگموند اشاره می کند که اولین ساعت های طراحی شده برای مشتاقان رانندگی و موتور توسط آلفرد دانهیل لندن ساخته شد،‌ که هنوز هم یکی از بزرگترین برندهای سبک زندگی تجملاتی آقایان است. چندین مورد قابل توجه از همبستگی برندهای ماشین و ساعت وجود دارد، اما پورشه مسیول قوی ترین همبستگی بین این دو است. طی ۴۰ سال گذشته، طراحی پورشه ساعت هایی را برای رانندگان ماشین های بی همتای اسپرت پورشه ساخته است، اما جذابیت آنها به گونه ای  است که بسیاری از این ساعت ها تنها به کسانی فروخته می شود که از سبک کاربردی آنها خوششان می آید. 
کریستین کورتکه، مدیر اجرایی ارشد گروه طراحی پورشه به خبرنگار ما می گوید:‌«قطعاْ می توان شباهت هایی را بین پیچیدگی های موتور یک ماشین و حرکت ساعت پیدا کرد. هر دو به دقت، عملکرد بالا، و بیش از همه به اشتیاق مربوط می شوند. هم ساعت و هم ماشین به طور کامل نشان می دهند که چگونه کوچکترین  اجرا باعث ایجاد تفاوت می شوند و می توانند به طور چشمگیری بر عملکرد کلی، هم در حرکات یک ساعت و هم در موتور ماشین تاثیر بگذارند. شاید ساعت می تواند به بهترین نحو مسیر مسابقه را که در آن برای یک هزارم ثانیه مبارزه می شود، نشان بدهد». 
 

طرفداران ماشین های اسپرت و تجملی بیشتر به ساعت های باکیفیت گرایش دارند.

شاید پرشورترین ماشین و ساعت بازان، به کیفیت علاقمندند، در حالی که یک پورشه کلاسیک در پارکینگ منزلشان پارک شده است و یک ساعت رولکس دیتونای پل نیومن به مچ دستشان بسته شده است. به گفته جیمز لامدین، بنیانگذار بوتیک آنلاین ساعت های Analog/Shiftمی گوید: «ماشین بازان واقعی و ساعت بازان واقعی در چیزی بیش از علاقه به چیزهای زیبا با هم شریکند – ما یک ارتباط عاطفی واقعی با اجسام مکانیکی داریم که از حس زیبایی شناختی فراتر می رود». Analog/Shift به یک منبع اصلی برای بسیاری از ساعت های الهام گرفته از خودروها مانند Tudor، Heuer، Universal Geneve  و غیره تبدیل شده است. و کلکسیون گسترده لامدین با پورشه ۹۱۲ سبز تیره مدل ۱۹۶۷ کامل می شود.

car-watch 1
چرا همه ماشین بازان، ساعت باز هم می شوند؟
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم