هنرپیشه های هالیوود و ساعت هایشان  (قسمت اول)

حالت مطالعه
شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷ نویسنده | مترجم:

ساعت مچی اطلاعات زیادی را درباره فردی که آن را به دست می کند، ارائه می دهد. و، جای تعجب نیست که همین کار را دربارۀ هنرپیشه های فیلم های مورد علاقۀ ما نیز انجام می دهند. در عصر طلایی هالیوود، بازیگران بسیاری ساعت های خود را در فیلم ها به دست می کردند، که این کار به شناخته تر شدن آنها کمک می کرد، و فروش ساعت را افزایش می داد، نه فقط ساعتی که آنها انتخاب کرده بودند، بلکه همه ساعت ها. 

کارتیه تانک
سلبریتی محبوب دهه بیست، رادولف والنتینو، اولین ساعت مچی را که روی پردۀ نقره ای نشان داده شد، در فیلم صامت «پسر شیخ» در سال 1926 به دست کرد. طبق گزارش ها، ساعت کارتیه تانک، اولین ساعتی که به عنوان ساعت مچی طراحی شد، به خود والنتینو تعلق داشت، زیرا هیچ تناسبی با لباس ها یا فیلمنامه نداشت. پس از آن، مردان هنوز برای دانستن زمان به ساعت جیبی خود مراجعه می کردند. والنتینو به تغییر آن کمک کرد: او به محبوبیت و رواج ساعت های مچی کمک قابل توجهی کرد. کارتیه تانک، که اسم و طراحی آن از تانک های جنگ جهانی اول الهام گرفته بود، شروع به جایگزینی با ساعت های جیبی دهۀ بیست کرد. این تانک براق اکنون در 250 مدل موجود است. بسیاری از سلبریتی های مرد شیک پوش و معروف اواسط قرن بیست ساعت های کارتیه داشتند و آنها را روی صحنه نیز می پوشیدند. کاری گرنت یک کارتیه تانک داشت و آن را در یکی فیلم های 1959 آلفرد هیچکاک «شمال از شمالغربی» استفاده کرد. گری کوپر نیز یک تانک باسکولانت داشت. وارن بیتی از کارتیه تانک در زندگی روزمرۀ خود و محافل عمومی مختلف حتی در دهه های 60 و 70 استفاده می کرد. استیو مک کویین نیز از انواع مختلفی از ساعت های مچی از قبیل کارتیه تاک و رولکس در فیلم های خود استفاده می کرد. 

celebrity watches1

تانک بسکولانت گری کوپر (برگرفته از صفحات اگر این جواهرات می توانستند پرواز کنند)
کلارک گیبل شاید به جذابیت جنسیتی زمخت آن شخصیت داده است، اما او از تجمل هم درکی داشته است. کلکسیون او شامل کارتیه (تانک)، پاتک فیلیپ (Triple Date Moonphase) و رولکس بود که یکی از آنها را در فیلم موگامبو در سال 1953 پوشیده بود. موضوع خارق العاده ارزشی است که مالکیت یک ساعت توسط یک هنرپیشه می تواند در حراجی به آن بیافزاید. حراجی بونهام به نام «رویاها از چه ساخته می شوند» در نوامبر 2013 شامل رولکس طلایی Oyster Perpetual Ref. 6011 بود که گیبل صاحب آن و در فیلمی آن را به دست کرده بود. آن ساعت به مبلغ 28750 دلار فروخته شد. 


این مطلب ادامه دارد...

هنرپیشه های هالیوود و ساعت هایشان  (قسمت اول)
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم