هفت دلیل برای اینکه ساعت بپوشید

حالت مطالعه
چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ نویسنده | مترجم:

1. ساعت پوشیدن راحت است. 

تلفن همراه شما را وقت شناس نمی کند، اما ساعت این کار را می کند. استفاده از ساعت مچی راحت ترین راه برای گفتن زمان است. «من به ساعت نیاز ندارم، چون یک ساعت مچی دارم»، این رایج ترین پاسخ نسلی است که اکنون تأثیرات مخرب استفاده دائمی از تلفن همراه را مورد سوال قرار می دهند. مرتب برای دانستن زمان به دنبال تلفن همراه گشتن واقعا ناامیدکننده است. 

یک نگاه کوتاه به مچ دستتان برای دانستن زمان و در دست داشتن آن روش محترمانه تری در یک قرار یا جلسه است. نیازی به گفتن نیست که روشن کردن تلفن همراهتان در طول یک گفتگو چقدر از نظر مخاطبتان بی ادبانه خواهد بود.

در سایر مواقعی که توصیه می شود از تلفن همراه خود استفاده  نکنید مانند ساحل، استخر، مراسم عزاداری، عروسی و غیره، ساعت روش ظریف و راحت تری برای دانستن زمان است. 

 

2. ساعت، کاربردی است. 

ساعت های مچی برای اولین بار در قرن نوزدهم توسط نظامیان استفاده شد تا مانورهای خود را در طول جنگ با هم هماهنگ کنند. از آن زمان به بعد، ساعت های تخصصی در عمق اقیانوس توسط غواصان و در ارتفاعات توسط هوانوردان استفاده می شوند.

یکی از بزرگترین مزایای ساعت – مخصوصاً در مقایسه با تلفن های هوشمند – مدت زمان کارکردشان است. بسیاری از ساعت ها به وسیلۀ حرکت دست کوک می شوند یا با انرژی بسیار کم یک باطری به کار می افتند. به سال ها کارکرد ساعت در مقایسه با 8 ساعت کار بدون شارژ تلفن همراه فکر کنید!

یک ساعت مچی پیچیده  با گزینه ها بسیار فراتری از نشان دادن زمان و تاریخ طراحی شده است. چنین کارکردی، پیچیده است. دو مورد از چنین کارکردهایی کرونوگراف و مونفیز است که اولی به ساعت امکان می دهد تا مانند یک کرونومتر عمل کند و دومی فاز قمری را نشان می دهد. 

 

3. ساعت ها باعث سادگی می شوند. 

بهترین ساعت ها از آخرین فناوری روز استفاده نمی کنند. آنها به وسیلۀ فناوری ساعت مکانیکی هوشمندانه استفاده می کنند که تاریخ آن به پیش از پیدایش الکتریسیته برمی گردد. بنابراین وقتی باتری تلفن همراهتان تمام می شود، شما می توانید به فناوری تکیه کنید که روی مچ دست شما کار می کند.

وقتی شما ساعت می پوشید – احتمال ندارد که موقع استفاده از تلفن همراهتان حواستان پرت شود. اغلب، نگاه کردن به تلفن همراه برای چک کردن زمان باعث فعالیت های ادامه داری مانند چک کردن پیامک ها، ای میل و فیس بوک نیز می شود. 

وقتی شما می خواهید چیز مهمی مانند زمان را دنبال کنید – یک وسیلۀ منحصربفرد برای سنجش و مدیریت آن لازم است. 

 

4. ساعت ها نشان دهندۀ سبک شما هستند. 

«ساعتی که دستم می کنم، بیش از هر چیز دیگری در کمد لباسم جلب توجه می کند».
تعداد اکسسوری ها و جواهرات مناسب آقایان محدود است. بسیاری از مردان تنها با سه اکسسوری اصلی در دستان خود دیده می شود – یک ساعت زیبا، یک جفت دکمه سردست شیک و یک حلقه ازدواج ساده، اگر متأهل باشند.

 

ساعت ها علاوه بر اینکه به دارندگان خود کمک می کنند تا زمان و برنامه های خود را مدیریت کنند، این امکان را نیز به آنها می دهند تا سبک لیاس پوشیدن خود را به نمایش بگذارند. آنها شکلی از ابراز وجود هستند – نشان دهندۀ حس ماجراجویی، کلاسیک یا اسپرت را بسته به شکل و ترکیب ساعت هستند. ساعت ها می توانند اطلاعات بسیاری را در رابطه با شخصیت فرد استفاده کننده از آنها ارائه دهند. برای افرادای که ترجیح می دهند ساعت گرانبهاتری را بر مچ خود نشان دهند، رولکس می تواند یک اکسسوری بی نهایت زیبا و مردانه باشد.

 

گفته می شود که پسران به تلفن های هوشمند خود برای چک کردن زمان نگاه می کنند – و مردان به ساعت های مچیشان. 

 

باور کنید یا نه، یک ساعت تجملی برای یک مرد برابر با حلقۀ نامزدی است. 

 

5. ساعت ها، هنر و مهارت را مجسم می کنند. 

یک ساعت مچی چیزی بیش از یک زمان سنج است. ساعت سمبل سنت و تاریخی است که با مهارت تمام به نمایش در می آید. آقایان کمی می دانند که تکه ای از هنر را بر مچ دست خود دارند. برای ساخت برخی از ساعت ها 4 استادکار به مدت چند ماه روی یک ساعت کار می کنند – و قطعه های پیچیدۀ فناوری را با دست طراحی می کنند. هنر به کار رفته در ساعت، شکل های متعددی دارد. اعداد آن می توانند به معنای واقعی کلمه نقاشی باشند، یا طراحی خود ساعت می تواند هنر محض باشد.

 

این مطلب ادامه دارد...

 

هفت دلیل برای اینکه ساعت بپوشید
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم