هنرپیشه های هالیوود و ساعت هایشان (قسمت آخر)

حالت مطالعه
شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ نویسنده | مترجم:

قسمت قبل...

مردان رولکس پوش

جذابترین مردان دهه 60 تا 70 – استیو مک کویین، رابرت ردفورد، و پول نیومن – مردان رولکس پوش بودند. با این حال، در فیلم 1968، The Thomas Crown Affair، استیو مک کویین در نقش یک میلیونر خوش پوش که ورزشکار نیز بود و دوست داشت به روز زندگی کند، ایفای نقش کرد. شخصیت مک کویین از طریق انتخاب های عالی ساعت هایی که استفاده می کرد نشان داده شد: یک کارتیه تانک، یک ساعت جیبی طلایی پاتک فیلیپ، و یک جاگر لی کوتر ممووکس. مک کویین در زندگی شخصی خود از رولکس استفاده می کرد، و ساعتی که به نام او نامگذاری شده است (The Rolex Explorer II) به اشتباه به قیمت رولکسی که او استفاده می کرد رسید. ساعت رولکسی که مک کویین استفاده می کرد در واقع نسخۀ بدون تقویم ضدآب (سابمرینر) (کرونومتر مانند) است که در مجامع عمومی زیادی در دستان او دیده شده است.

رولکس اکسپلورر 2 که ساعت استیو مک کویین نامیده می شود، هر چند که این ستاره، رولکس ضدآب می پوشید. وورثی اخیراً این ساعت را به قیمت 9600 دلار فروخت.

رابرت ردفورد نیز در زندگی شخصی خود و همچنین دو فیلم آخر خود، نامزد در سال 1972 و همه مردان رییس جمهور در سال 1976، رولکس سابمرینر مدل 1680 را می پوشید. داستان ساعت پل نیومن نیز دارای هویتی اشتباه بود. او از رولکس دیتونا استفاده می کرد که به نام او نامگذاری شده بود، اما نه در فیلمی که احتمالاً الهام بخش نام این ساعت است. غیرممکن است که حرف از یک مرد بسیار جذاب و ساعت رولکس باشد، و شما به جیمز باند فکر نکنید. آیان فلمینگ در یازدهمین کتاب خود از مجموعۀ «در خدمت اعلیحضرت» در سال 1963 رولکس را چنین توصیف می کند: «وقتی جیمز نصف شب از خواب بیدار می شود یک رولکس مدل اویستر پرپچوال را روی دستبند فلزی ساعت می بیند». در تمامی ماجراجویی های آینده 007، فلمینگ به رولکس وفادار می ماند. سین کانری، هنرپیشۀ اصلی باند، در فیلم دکتر نو در سال 1962 و هفت فیلم بعدی جیمز باند که در آنها ایفای نقش کرد، رولکس سابمرینر در دست دارد.

شکل کنونی رولکس اویستر پرپچوال سابمرینر، طرح اولیه ساعت های غواصان، تجسم کنندۀ ارتباط تاریخی بین رولکس و دنیای زیر آب.

زمانی که راجر مور در نقش راجر مور ظاهر شد، از ساعت های سیکو استفاده کرد که به او کمک کردند نقش های تخیلی را بازی کند. سپس در سال 1995، امگا در مزایدۀ ساعت رسمی 007 برنده شد. پیرس برانسون اولین مرد باند بود که ساعت امگا سی مستر پروفشنال 300 طلایی را به دست کند. در کازینو رویال، دانیل کرگ دو مدل امگا استفاده کرده است: یک امگا سی مستر 300 آبی رنگ و یک سی مستر پلانت 600 کوآکسیال آبی اقیانوسی. برای باند، جایگزینی محصولات الهام بخش تغییر از کتاب به فیلم بود.

 

گذشته و اکنون

شخصیت های مردانۀ فیلم های امروزی بدون ساعت هایشان کجا خواهند بود؟ برمونت سه ساعت را بر اساس ساعت های موجود این برند برای خدمت مخفی اعلیحضرت در سال 2015 طراحی کرده است. برمونت که در سال 2002 توسط برادران نیک و گایل انگلیسی بنیانگذاری شد، یک شرکت انگلیسی است که مفتخر است ساعت های انگلیسی تولید می کند و با ارتش همکاری دارد و زینت بخش مچ دست بسیاری از ستارگان است.

شکل مدرن امگا آکوا ترا 150 جیمز باند.

هنرپیشه های هالیوود و ساعت هایشان (قسمت آخر)
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم