10 نقطۀ عطف در تاریخ ساعت های مچی (بخش اول)

حالت مطالعه
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ نویسنده | مترجم:

امروزه پوشیدن ساعت مچی امری رایج است، اما حدود 100 سال پیش، داستان فرق داشت. جنگ جهانی اول که در سال 1914 شروع شد و در سال 1918 به پایان رسید، چیزهای جدیدی را وارد میدان جنگ کرد – هواپیما، گاز خردل، تانک های نظامی. این جنگ همچنین چیز جدیدی را وارد جامعۀ غیرنظامی کرد: ساعت های مچی، که به تجهیزات نظامی تبدیل شده بودند، و از نظر محبوبیت از ساعت های جیبی پیشی گرفتند. سربازانی که از جنگ برمی گشتند عادت استفاده از ساعت مچی را با خود به خانه می بردند، و با این کار تاریخ جذاب ساعت مچی را آغاز کردند، اختراعی که به بخش اصلی زندگی مدرن ما تبدیل شد. در این مقاله، شما با 10 نقطۀ عطف 100 سال اول تاریخچۀ ساعت های مچی آشنا خواهید شد. این مقاله از مقالۀ «سیر زمانی ساعت های مچی» استخراج شده است. 

1. کرونوگراف بریتلینگ

1915: بریتلینگ یکی از اولین کرونوگراف های مچی را راه اندازی می کند. آن چیز جدیدی دارد: یک قطعۀ فشاری روی ساعت 2، به جز پیچ کوک که مانند کرونوگراف های آن زمان در ساعت تعبیه شده است.

 

2. کارتیه تانک 

1919: کارتیه ساعت تانک را معرفی می کند. این شرکت می گوید که در طراحی شکل قاب ساعت از تانک های نظامی الهام گرفته شده است که برای اولین بار در جنگ جهانی اول استفاده شدند.

 

3. لی کولتر و سی (LeCoultre & Cie)  و جاگر رورسو (Jaeger Reverso)

1931: شرکت سوییسی LeCoultre & Cie و شرکت فرانسوی جاگر برای تولید رورسو با هم همکاری می کنند. قاب این ساعت می تواند به اطراف کشیده شود یا تا شود تا از کریستال هایش محافظت کند (این دو شرکت در سال 1937 با هم ادغام می شوند.)

 

4. جان هاروود مکانیزم کوک کردن را طراحی می کند

1926: شرکت فورتیس اولین ساعت مچی با روتور کوک اتوماتیک معرفی می کند. مکانیزم کوک کردن توسط ساعت ساز بریتانیایی، جان هاروود طراحی شد که آن را از روی مدلی که آبراهام لوییس پرلت برای ساعت های جیبی در قرن هیجدهم طراحی کرده بود، ساخت.

... ادامه مطلب

 

10 نقطۀ عطف در تاریخ ساعت های مچی (بخش اول)
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم