ساعت دویت آکادمیا اندلس درایو (DeWitt Academia Endless Drive)

حالت مطالعه
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷ نویسنده | مترجم:

ساعت‌ساز مرموز دویت (DeWitt)، ساعت جدید منحصر به فرد و عجیب با نام آکادمیا اندلس درایو (Academia Endless Drive) را در سال 2018 عرضه کرد که پیچ بلندی در وسط صفحه آن قرار دارد.

dewitt-academia-endless-drive-1

این ساعت بواسطه علاقه صاحب برند (آقای جروم دویت - Jérôme de Witt) به مکانیک خودرو دارای پیچ بلند در وسط ساعت، شبیه به میل لنگ ماشین است.

طبق گفته آقای دویت: "انحنای پیچ در گردش یک سو، چرخش مسحور کننده ای برای صاحب ساعت داشته و همین تشبیهی از خود «زمان» است."

 

این میله مارپیچ به منبع ذخیره انرژی کوک ساعت متصل است. این ساعت قدرت ذخیره سازی انرژی به مدت ۵۹ ساعت (علاوه بر تأمین انرژی میله مارپیچ) را دارد. سر میله با رنگ سبز و سپس قرمز رنگ‌آمیزی شده و زمانی که قوطی فنر کوک میشود، میله کمی در راستای طولی خود شیفت می‌شود تا نشانگری برای میزان شارژ باقی‌مانده باشد.

برروی این ساعت به جای عقربه، دو دیسک کوچک در سمت چپ و راست میله قرار دارند تا با فلش مثلث شکلی که در بالای آن به صورت ثابت قرار دارد، ساعت و دقیقه را مشخص کند.

 

موتور محرک این قابلیت‌ها، کالیبر DW1653 است که بر اساس موتور اصلی طراحی شده توسط این شرکت، یعنی کالیبر اتوماتیک DW5050 طراحی شده است. در موتور ساعت یک چرخ متغیر بالانس لَختی وجود دارد که نبضی با فرکانس 3 هرتز (21,600 vph) دارد. 39 جواهر و 320 قطعه در کل استفاده شده که از پس شیشه سفایر پشت قاب قابل مشاهده است.

dewitt-academia-endless-drive-2

 

جالب توجه است که دویت صفحه ساعت را خودش تولید می‌کند. کاری که کمتر برندی انجام می‌دهد. صفحه مشکی گالوانیک دارای دیسک‌های سفید نقره، نشانگرهای ساعت و دقیقه به رنگ رزگلد، و لوگوی رزگلد که در موقعیت ساعت 4 قرار دارد.

آکادمیا اندلس درایو در قابی با ابعاد 42.5 در 12.85 میلی‌متر با رنگ رزگلد و بند لاستیکی مشکی، جای  گرفته است.

dewitt-academia-endless-drive-3

تصور نمیشود که این ساعت مشکلی از مسائل زمان‌سنجی را حل کرده و یا موجب پیشرفت علم ساعت‌سازی شده باشد. اما به هدف موسس برند رسیده و توانسته عقربه‌های ساعت را در راستای ایجاد طراحی زیبا برروی صفحه ساعت حذف کرده و در عین حال به نحوی به علاقه ایشان یعنی مکانیک ماشین مرتبط شود.

ساعت دویت آکادمیا اندلس درایو (DeWitt Academia Endless Drive)
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم