مجموعه بهترین ساعت های رازآلود (بخش آخر)

حالت مطالعه
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ نویسنده | مترجم:

قسمت قبل...

البته، ساعت سازی های خاصی، مانند پاتک فیلیپ و رولکس، قیمت های خاصی پیشنهاد می دهند: یک ساعت باشکوه طلایی با یاقوت کبود و الماس با یک پوشش جواهراندود توسط پاتک فیلیپ سال گذشته به قیمت 10000 دلار فروخته شد که از برآورد 5000 – 7000 دلار تجاوز کرد و 1stdibs در حال حاضر یک طرح استثنایی الماس و زمرد پاتک فیلیپ با بند دستبندی به قیمت 14500 پوند دارد. در عین حال، یک رولکس براق c1950 با صفحۀ مربعی شکل و دستبند مش در سال 2015 به قیمت 18750 دلار فروخته شد که از تخمین 8000-12000 دلار تجاوز می کند. امگا نیز در شکل و فرم به تعالی رسیده است، به ویژه پس از دهۀ 1940. یک مدل امگای طلایی 1944 که یادآور شکوه زیورآلات قدیمی با روکش الماس است، اخیراً توسط سوملو به قیمت 14500 پوند فروخته شد، در حالی که 1stdibs یک نمونۀ c1950 Van Cleef & Arpels با موتور امگا را به قیمت 12200 پوند فروخت.

1940 Vacheron Constantin watch

ساعت واچرون کنستانتین، فروخته شده توسط فیلیپس به قیمت 6750 پوند

 

در جای دیگر، بولگاری سرپنتی به سرعت در حال کسب درآمد است. این ساعت زیبا با طرح مار، دور مچ دست می پیچد و صفحۀ ساعت در دهان مار پنهان شده است. دو نمونۀ تماشایی در نمایشگاه کریستی در سال 2015 در مجموع به قیمت 840000 پوند فروخته شد. یک، نمونۀ اژدها شکل  با طلای چکش کاری شده در بالا و دم با یشم و الماس ، و دیگری به طرح مار ساخته شده با مرجان و عقیق و الماس. در سال گذشته، بونهامس یک نسخۀ شیک میناکاری شده به رنگ آبی روشن را به قیمت 60000 پوند فروخت.

 

کارتیه در دوران آرت دکو زمینه را برای طراحی ساعت های رازآلود فراهم کرد، زمانی که جواهرسازان صفحات ساعت را با سنگ های قیمتی تزئین کرده  آنها را حول موضوعات خاصی طراحی نمودند. این سنت امروزه نیز ادامه دارد: سایت آنلاین بلادورا در حال حاضر یک قطعۀ استثنایی c2009 داردکه صفحۀآن در زیر قابی به شکل سر یک یوزپلنگ که جواهر کاری نیز شده است، قرار دارد. یوزپلنگ طرح مورد علاقۀ کارتیه است.

یک ساعت پنهان کارتیه، که در دهۀ 1970 توسط آگوستین جولیا پلانا با لاتزی لازولی، مرمر سبز و الماس طراحی شده است، یک قطعۀ با ارزش برای مجموعه داری است که قبلاً طراح داخلی بود. او چندین ساعت رازآلود دارد، شامل نمونه های دهۀ 1940 امگا و گوبلین، و یک طرح تیفانی ریسمان مانند. او از مجموعۀ ساعتی یاد می کند که از والدینش به ارث برده است که اشتیاق او را برای ساعت های پنهان برانگیخت. او می گوید: «من عاشق هر چیز قدیمی و عتیقه هستم و اینها دارای حس واقعی حرکات فنی و زنانگی هستند. ساعت های مچی امروزی زیادی بزرگ و مردانه هستند. اینها محتاط و پنهان هستند، مردم فکر می کنند که م ن یک دستبند زیبا به دست دارم.»

 

مجموعه بهترین ساعت های رازآلود (بخش آخر)
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم