نکاتی که باید دربارۀ رولکس بدانید

حالت مطالعه
پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ نویسنده | مترجم:

رولکس شناخته شده ترین برند ساعت تجملی است. این شناخت جهانی حاصل دهه ها موفقیت در حوزه های مختلف است، از اولین رکوردهای زمان سنجی تا زنجیره ای از اولین های مهم، اگر بخواهیم از نمایش در فیلم ها و همراهی با جیمز باند، پل نیومن، و سایر افراد مهم چشم پوشی کنیم. در این مقاله به نکات مهمی دربارۀ رولکس می پردازیم. 
روزهای اول

در سال 1905، هانس ویلسدورف و شریک تجاری و برادر زنش، آلفرد دیویس، شرکت Wilsdorf & Davis را در لندن بنیانگذاری کردند. در سال 1908، ویلسدورف نام تجاری «رولکس» را ثبت کرد و دفتری را در سوییس افتتاح نمود. این شرکت در سال 1915 به طور رسمی به رولکس تغییر نام داد.

داستان های مختلفی دربارۀ ریشۀ نام رولکس وجود دارد که البته، هیچ یک توسط خود ویلسدورف تأیید نشده اند. یکی از آنها این است که ویلسدورف از جورج ایستمن پیروی کرد که نام «کداک» را برای شرکت خود ابداع نمود. موفقیت ایستمن آغازگر روندی از نام های برند کوتاه و ابداع شده بود. داستان دیگر این است که رولکس ترکیبی از واژۀ فرانسوی horlogerie exquise  به معنای ساعت سازی عالی است. صرف تظر از ریشه و از آنچه که این اسم الهام گرفته است، این برند قطعاً یک نام پذیرفته شده است. 

پتنت ها و اولین ها
رولکس مدعی نوآوری ها و اولین های بسیاری در زمینۀ ساعت سازی است که چند نمونه از آنها اینجا ارائه می شود:
در سال 1910، یک ساعت رولکس اولین ساعت مچی جهان بود که گواهی دقت زمان سنجی سوییس (Swiss Certificate of Chronometric Precision) را دریافت کرد که توسط مرکز رسمی رتبه بندی ساعت ها در بین اعطاء شد. در سال 1926، رولکس اولین ساعت ضدآب را ارائه داد- اویستر معروف. 

ساعت Datejust در سال 1945 متولد شد، اولین ساعت خودکار که تقویم را نیز در یک پنجرۀ جداگانه در صفحۀ ساعت نشان می دهد. رولکس اولین ساعتی بود که در مچ دست خلبان چاک ییگر در سال 1947 دیوار صوتی را شکست.

ساعت submariner  که در سال 1953 ارائه شد، اولین ساعت غواصی بود که تا عمق 100 متری در برابر آب مقاومت کرد. همان سال، رولکس در دستان سر ادموند هیلاری و تنزینگ نورگی قلۀ اورست را فتح کرد. 
در سال 1960، رولکس اولین شرکت ساعت سازی بود که ساعتی را به عمیق ترین قسمت گودال ماریانا فرستاد. در سال 1967، رولکس دریچۀ فرار هلیوم را ثبت کرد. رولکس اولین برندی بود که از استیل ضدزنگ 904L در سال 1985 استفاده کرد. 
رولکس همچنین برای ایجاد مجموعه ای از نام های تجاری برای نوآوری هایش شناخته شده است. این نام ها عبارتند از سیستم های ضد آب دوقفلی و سه قفلی. Parachrom ماده ای است که توسط رولکس توسعه داده شده، ثبت و تولید شده است تا در فنرها مورد استفاده قرار گیرد، اوروز (Everose) یک طلای رز 18 عیار است که در کارخانۀ رولکس تولید می شود. سیستم جذب کنندۀ شوک به محافظت از موتور در برابر شوک ها کمک می کند. 

 

 

نکاتی که باید دربارۀ رولکس بدانید
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم