زندگی دوم (بخش آخر)

حالت مطالعه
شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ نویسنده | مترجم:

قسمت قبل...

زندگی دوم: نُه ساعت مچی با مواد بازیافت شده

در حالی که نام لوییس موینت از قدیمی ترین ویسکی که داخل یک ساعت بود، برگرفته شده است، آرمین استروم آن را به دلیل استفاده از قدیمی ترین کنیاک در یک ساعت، شکست می دهد. در سال 2016، این برند ساعت کنیاک با تولید محدود را که حاوی یک قطره از گاتیۀ 1762 است، ارائه کرد. یک صفحۀ کریستال یاقوت کبود مهر و موم شده در ساعت 5 این کنیاک کمیاب را در خود نگه می دارد، در حالی که کالیبر داخلی آرمین استروم برای 5 روز منبع نیرو فراهم می کند. این ساعت، زمانی که در سال 2016 معرفی شد، تنها به 4 قطعۀ مختلف محدود بود و در سه جنس مختلف قاب عرضه شد: استیل ضدزنگ، طلای صورتی رنگ 18 عیار، و تیتانیوم.

از زمان غرق شدن کشتی کالیپسو در سال 1996 و مرگ صاحب افسانه ای آن، ژاک کوستاو، در سال بعد از غرق شدن کشتی، بازسازی آن تحت تأثیر مشکلات خانوادگی، کمبود بوجه و سردرگمی و ابهام در مورد آیندۀ آن با مشکل مواجه شد. در سال 2006، IWC Schaffhausen با عرضۀ ساعتی که تکه چوبی از کشتی در پشت قاب آن خودنمایی می کرد، به تأمین بودجۀ بازسازی کشتی کمک کرد. هر ساعت به نفع بازسازی کشتی و برگرداندن آن به شکوه گذشته اش به فروش می رسید. این ساعت که در زمان عرضه در حدود یک دهه پیش تنها 2500 عدد از آن به صورت محدود ارائه شد، مطمئناً به اندازه ای که کشتی کالیپسو در طول 46 سال خدمتش به کوستاو سفر کرده بود، سفر کرده است.

ورنباخ بی تردید کوچکترین برند در این لیست است. این میکروبرند کار خود را در استپ های گستردۀ قزاقستان که موشک ای سایوز روسیه از آنجا به فضا پرتاب می شوند، آغاز کرد. پس از ماه ها مذاکره با ارتش روسیه، این برند توانست آلومنیوم استفاده شده در پوستۀ خارجی راکت ها و فولاد توربین بخار آنها را برای ساعت های خود استفاده نماید. این برند اولین مجموعۀ خود را در سال 2014 تکمیل کرد و اولین ساعتی است که از راکت هایی که یک زمانی در فضا بودند، ساخته شده است. تمامی ساعت های تولید شده توسط ورنباخ از موتورهای تولید شده توسط ETA استفاده می کنند. در سال 2015، یک فضانورد دانمارکی یک ساعت ورنباخ را خریداری کرده و به طور موفقیت آمیزی آن را در طی سفر به فضا در یک پرواز به ISS – که ساعت را به منشاء خود بازمی گرداند – استفاده کرد.

یکی از نقل قول های محبوب ایوان آرپا این است «تفنگ ها مردم را نمی کشند، ساعت می کشد». این ایده به طور مستقیم به سری ساعت های پسر تفنگ ArtyA مربوط است که او با گلوله ها و فشنگ های واقعی طراحی کرده است. تلاقی این دو روشن است، و نشان می دهد که آرپا کسی نیست که بخواهد از یک موضوع بالقوه سیاسی عقب نشینی کند. شایان ذکر است که آخرین تلاش ArtyA در هالوین اخیر عرضه شد: ساعتی که در صفحۀ خود خون واقعی دارد.

 

زندگی دوم (بخش آخر)
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم