ساعت دلقک !

حالت مطالعه
دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ نویسنده | مترجم:

ساعت «دلقک»؛ جایزه بزرگ ساعت سازی ژنو امسال به سازنده روس اهداء شد
برای کنستانتین چایکین، ساعت ساز روسی، وقت طلاست. 
چایکین ساعت ساز و صاحب کارخانه کوچکی در مسکو است. او هر سال حدود ۱۰۰ قطعه ساعت لوکس و رده بالا تولید می کند، از ساعت های مچی گرفته تا ساعت های رو میزی و دیواری که ارزش کل آنها نزدیک به یک میلیون دلار است. 
طرح تمام ساعت های چایکین از خود او است و قیمت برخی از آنها به ۴۰ هزار یورو می رسد. 
چایکین اعتراف می کند که سالها بود که حتی قصد آن را نداشت که یکی از ساعت سازان مشهور جهان شود چرا که علاقه او در نوجوانی و در دوران شوروی سابق، بیشتر به کارهای برقی رادیو بود. 
 
کنستانتین چایکین، مخترع و ساعت ساز روس

چایکین و یکی از دوستانش شروع به خرید و فروش ساعت های مچی ارزان قیمت کردند که آنها را در مسکو می خریدند و در سن پیترزبورگ می فروختند. علاقه چایکین به ساعت رفته رفته بیشتر شد تا اینکه خودش را در بازار ساعت های تراز اول یافت

او گفت: «دستم را گذاشتم روی یک ساعت زیاده از حد گران قیمت برای من در آن زمان که حدود ۵ هزار دلار بود. متوجه شدم که از آن ساعت گران تر هم هست و همین فکرم را درگیر خودش کرد که: چرا؟ چرا این ساعت ها باید اینقدر گران باشند؟ آیا به خاطر پیچیدگی آنها است؟ آیا می توانم خودم چنین ساعت هایی را بسازم؟
  
دنبال کردن مسیر ساعت سازی برای چایکین موفقیت آمیز بود و منجر شد که در اوایل نوامبر سال ۲۰۱۸ ساعت مدل «دلقک» او برنده جایزه بزرگ ساعت سازی ژنو سوئیس شود. این جایزه سالانه، جایزه اسکار ساعت سازان محسوب می شود که هم به خاطر طرح منحصر به فرد و هم نحوه کار کرد این ساعت به چایکین اهداء شد. این ساعت عقربه ندارد و چشم های دلقک هستند که ساعت و دقیقه را نشان می دهند.     
 

andersen-chaykin Joker andersen-chaykin Joker

 

ساعت دلقک !
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم