کتابنامۀ اولیسه ناردین: وسواس«Freak»

حالت مطالعه
چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ نویسنده | مترجم:

از سال 1846 اولیسه ناردین (Ulysse Nardin) به معرفی و ارائۀ ساعت های نمادین پر از خلاقیت های شگفت انگیز و موفقیت های فنی خارق العاده می پردازد.. بخشی از این دستاورد از عزم این شرکت برای رسیدن به تمامی ابعاد تولید در داخل حاصل می شود. 
Ulysse_Nardin_Campaign_Freak

امروزه اولین ساعت اتوماتیک در مجموعۀ وسواس (Freak collection)، Freak Vision می باشد. این ساعت متفاوت که باعث تغییرات شگرفی در این حوزه شده است دارای این ویژگی ها می باشد: یک چرخ تراز سیلیکوم فوق سبک با المنت های جرم نیکل و ریزتیغه های ثابت کننده و یک طراحی قاب جدید که با یک کریستال گنبدی شکل باریک تر شده است. زمان همچنان به شیوۀ «Freak» نمایش داده می شود که این مجموعه را متمایز می کند: به وسیلۀ خود موتور باگت، یک «گردونۀ طیار» که حول محور خود می چرخد. با این حال، اجزاء طرح کاملاً متفاوت هستند. پل بالایی سه بعدی حک شدۀ از تنۀ قایق الهام گرفته است. یاقوت کبود گنبدی شکل جدید باریک تر شدن قاب را امکان پذیر ساخته است.  در نهایت، کل قاب جدید است – گوشک ها، قاب و لاستیک قرار گرفته در کنار باعث می شوند که نمای ساعت بازتر باشد. 
 

اولیسه ناردین پیشگام نوآوری در ساعت سازی است، نه فقط به خاطر مهارت غیرقابل پیش بینی اش در زمینۀ استفاده از سیلیکوم که در اولین سری Freak در سال 2001 به Haute Horlogerie معرفی کرد. اکنون این فناوری را به شکل بی باکانه ای به جلو می راند – یک پیشاهنگی ثبت شدۀ دیگر – با جوش دادن آن با عناصر نیکل به منظور ایجاد یک چرخ تراز فوق العاده سبک تر. سپس ریزتیغه های سیلیکوم را برای تثبیت میدان ها و افزایش قابل ملاحظۀ دقت اضافه می کند.

 

دیگر پیشگامی های فنی عبارتند از: 

سیستم کوک خودکار که کاملاً در حوزۀ نقل و انتقال انرژی انقلابی ایجاد می کند، از سیستم های موجود از نظر کارآیی پیشی می گیرد. این سیستم از کوچکترین و جزئی ترین حرکت مچ نهایت استفاده را می کند. روتور نوسان دار به قابی متصل است که دارای چهار بازو بوده و گشتاور دو برابری را به سیستم اتوماتیک وارد می کند – مثل اینکه به جای دو پدال دوچرخه، چهار پدال داشته باشیم – و در عین حال یک مکانیزم هدایت انعطاف پذیر به طور چشم گیری اصطکاک را محدود می کند.

 

لنگر چرخ دنگ اولیسه ناردین بر مکانیزم های انعطاف پذیری مبتنی است، و از خاصیت ارتجاعی فنرها بهره می گیرد. آن یک گریز از نیروی دائمی را که کاملاً از سیلیکوم ایجاد شده است، ایجاد کرده و یک چهارچوب دوار با یک چنگال پالت نمایش می دهد که بدون اصطکاک حرکت می کند. چنگال پالت در مرکز ثابت شده است و در فضا با دو فنر تیغه ای حمایت می شود. این دو تیغه که عمود بر هم قرار گرفته اند، در معرض یک نیروی خم کننده هستند که آنها را خم کرده و در حالت دو ثباته قرار می دهد. نتیجه یک تراز انرژی مثبت است که نوسانات چرخ تراز را در یک حالت ثبات بدون تأثیر تغییرات گشتاور از فنر اصلی نگه می دارد.

 

کتابنامۀ اولیسه ناردین: وسواس«Freak»
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم