تجمل گرایی در استیل: تاریخچۀ نائوتیلوس پتک فیلیپ ( Patek Philippe )

حالت مطالعه
شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ نویسنده | مترجم:

پتک فیلیپ ( Patek Philippe ) نائوتیلوس را در سال 1976 معرفی کرد. از آن زمان به بعد نائوتیلوس به یکی از پرطرفدارترین ساعت های این برند تبدیل شد. زمانی که پتک فیلیپ ( Patek Philippe ) نائوتیلوس را در سال 1976 معرفی کرد، آن اولین ساعت اسپرت لوکس از جنس استیل نبود. مدعی اولین ساعت اسپرت لوکس در آن زمان رویال اوک تولید آئودمارس پیژه در سال 1972 بود. اما نائوتیلوس در نقطۀ قیمتی بالاتری قرار گرفت. شکل متمایز ساعت نیز توجه ها را به خود معطوف ساخت. قاب آن  نه دایره است و نه مستطیلی شکل است، بلکه هشت ظلعی است که وجه های آن به سمت خارج انحنا پیدا کرده اند. نائوتیلوس با قطر 42 میلی متر، از نظر اندازه از زمان خود جلوتر بود. این مدا 33 میلی متر بزرگتر از رویال اوک بود. 
 
Patek Philippe Nautilus

شکل نامتعارف قاب آن از دریچۀ کشتی الهام گرفته است، با یک قاب هشت وجهی دایره وار و «گوش های» دو طرف قاب. شیارهای افقی برجسته روی صفحه و دستبند فلزی اضافه شده به آن، شناسایی ساعت را تسهیل می کند. در این زمان، مجموعه های پتک فیلیپ ( Patek Philippe ) تقریباً به طور انحصاری از ساعت های طلایی زیبا با پیچیدگی های زیاد مانند تقویم های دایمی و تکرارکننده های دقیقه تشکیل شده بود.

علیرغم تردیدهای اولیه که چنین ساعت بزرگ و اسپرت در این مجموعه نامتناسب خواهد بود، پتک فیلیپ ( Patek Philippe ) این ساعت را با نام «نائوتیلوس» دو سال بعد ارائه داد. نام نائوتیلوس از نام یک زیردریایی در رمان کلاسیک ژول ورن به نام 20000 فرسنگ زیر دریا برگرفته شده بود. دریچه های روی زیردریایی کاپیتان نمو همیشه به شکل بیضی نمایش داده می شد. شباهت ساعت به دریچه کشتی فقط از نظر ظاهری نبود. مانند یک دریچه، وجه های ساعت قاب را به صفحه متصل می کنند، به طوری که به جز تاج، فقط یک دریچه وجود دارد. موتور و صفحه هر دو از جلو از قاب بیرون زده اند. این ساختار برای دستیابی به مقاومت 120 متر زیر آب که در آن زمان واقعاً بالا بود، ضروری است. نام نائوتیلوس بر این ویژگی تأکید می کند.

Patek Philippe Nautilus

تقاضا برای نائوتیلوس در ابتدا نسبتاً آرام بود، اما در سال 1980، زمانی که فیلیپ پتک نائوتیلوس خانم ها با موتور کوارتز را ارائه داد، و یک سال بعد، زمانی که نائوتیلوس آقایان با اندازۀ متوسط، قطر 37 میلی متر، ارائه شد، شرایط تغییر یافت. در سال 1996، یک مدل نائوتیلوس که دارای اعداد رومی و صفحۀ صاف بود ارائه شد. مدل های طلایی به زودی ارائه شدند. وقتی که مدل های کوچک تر نائوتیلوس ارائه شد، مجموعه داران از مدل اصلی، نائوتیلوس بزرگ با نام «جامبو» یاد می کردند. تولید این مدل در سال 1990 متوقف شد. اما همچنان در حراجی ها قیمت بالایی به دست می آورد. 

 

تجمل گرایی در استیل: تاریخچۀ نائوتیلوس پتک فیلیپ ( Patek Philippe )
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم