سه ساعت غیرمعمول کارتیه تانک از بیش از 100 سال گذشته

حالت مطالعه
چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ نویسنده | مترجم:

از نظر بسیاری از افراد کارتیه تانک یک ساعت ایده آل رسمی است. من هم یک دیدگاه شخصی برای مدل ایکونی دارم – من در دوران جوانی عاشق طراحی چهار ظلعی ساعت شدم که وسواس من در مورد ساعت ها را تشکیل داد که تا امروز نیز ادامه دارد. هرچند که طراحی چهار ظلعی هرگز تغییر نکرده است، نحوۀ ارائۀ آن چند بار عوض شده است. اینجا سه مدل غیرمعمول کارتیه تانک معرفی شده است که طی یک قرن گذشته زینت بخش مچ افراد بوده اند. 

The Cartier Tank á Guichet 

اگر به حراجی سال 2017 Phillips Winning Icons که رولکس دیتونای پاول نیومن نیز در آن بود توجه کرده باشید، ممکن است متوجه نکتۀ جالبی در مورد غرفۀ 31 شده باشید. اینکه ساعت Cartier Tank a Guichet 1931 به قیمت 131250 فروخته شد، ما داستن واقعی پشت طراحی غیرمعمول آن به سه سال قبل از 1928 برمی گردد، زمانی که علاقه زیادی به ساعت هایی با صفحه عددی مطرح شد. برخلاف ساعت های مدرن با ساعت شمار و دقیقه شمار مانند A. Lange & Sohner Zeitwerk، این ساعت دارای یک صفحۀ مشخص نیست. بلکه، یک صفحۀ بزرگ فلزی با دو پنجرۀ کوچک دارد یا گیشه دارد که ساعت و دقیقه را نشان می دهد. کارتیه مدل های مختلفی از این ساعت ارائه داد که معمولاً جای پنجره ها و تاج در آنها متفاوت بود، گاهی اوقات تاج روی عدد 12 یا 3 قرار می گرفت و پنجرۀ دقیقه روی 12 یا 6 بود. این ساعت ها بسیار کمیاب هستند و من علاقه دارم روزی یک نمایش مدرن از این مدل شگفت انگیز مردانۀ تانک را ببینم.


The Cartier Tank Asymétrique

در حالی که ساعت هایی که تا این حد درجه زاویه دارند معمولا در ساعت های خودکار و هواپیما رایج هستند، بسیار دشوار است که ساعت های رسمی را با این ویژگی مشاهده کنید. ایدۀ پشت صفحۀ کج این است که اگر دست شما روی چرخ یک ماشین یا هواپیما باشد، ساعت بسیار خواناتر می شود. من هنوز مطمئن نیستم که ارزش داشتن چنین ساعتی در طول یک مهمانی کوکتل یا شام چیست، اما شاید در زمانی که در سال 1936 معرفی شد، هدف خاصی را دنبال می کرد. صرفنظر از قابلیت کارکردی آن، آن یک ساعت جذاب است که ایدۀ تانک را روی سرش برمی گرداند.. چرخش صفحه با قرار دادن ساعت های 6 و 12 در گوشه ها به پایان می رسد و اعتدال کلیAsymetrique به صورت انحراف از Tank á Guichet عمل می کند.

The Tank Must de Cartier  

شما ممکن است این ساعت را از اواخر دهۀ 1970 به یاد داشته باشید، زمانی که صنعت ساعت های سوئیس هنوز در جریان بحران کوارتز بود. مجموعه Les Must de Cartier زمانی که افکار عمومی به شدت از کالاهای لوکس انتقاد می کرد، عرضه شدند. کارتیه - که یکی از بزرگترین مغازه های لوکس در جهان است – از این فرصت را برای عرضۀ نخستین سری از ساعت های کوارتز خود استفاده کرد. آنها یک موفقیت فوری بودند و در سراسر جهان برای داشتن صفحه های رنگی بدون اعداد، شناخته شدند. Must de Cartier به ترویج این نام تجاری کمک کرد و آنها را به مشتری بسیار بزرگتر و آرمانگرا معرفی نمود.

 

سه ساعت غیرمعمول کارتیه تانک از بیش از 100 سال گذشته
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم